Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolutia din Libia
#1
Ce parere aveti despre revolutia din Libia? Credeti ca va interveni NATO? Si daca da, ce urmari va avea?
replyReply
#2
NATO intotdeauna intervine pentru ca rolul acestei organizatii este:
" rol în mentinerea pacii si apararea propriei independenţe prin solidaritate politică şi printr-o forţă militară defensivă corespunzătoare, capabilă să descurajeze şi, dacă ar fi necesar, să raspundă tuturor formelor probabile de agresiune îndreptată împotriva ei sau a statelor membre."
Tarile din NATO considerate inferioare de catre adevaratele puteri (una dintre cele inferioare fiind chiar tara noastra) vor avea cel mai mult de suferit, soldatii nostri fiind sacrificati pe campul de lupta.
Oricum au mai fost razboie si mai mari, nu sperati ca este inceputul a ceva mare.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
Nu stiu daca e chiar asa... In fine, eu am un alt punct de vedere pe care l-am discutat pe blogul meu si deoarece mi-e lene sa mai scriu odata am sa vad 'poftesc' sa-mi cititi parerea mea referitoare la Implicarea armata a Statelor Unite in Libia iau apoi sa ma contraziceti daca credeti ca am gresit cu ceva.
replyReply
#4
(03-10-2011, 10:27 PM)Raducu Wrote: Ce parere aveti despre revolutia din Libia? Credeti ca va interveni NATO? Si daca da, ce urmari va avea?

Eu sunt de parere ca aici va incepe al 3-lea razboi mondial..daca nu aici..tot prin zona aia se va naste al 3-lea razboi mondial ..
Sup
replyReply
#5
(08-01-2011, 01:08 PM)warhell Wrote:
(03-10-2011, 10:27 PM)Raducu Wrote: Ce parere aveti despre revolutia din Libia? Credeti ca va interveni NATO? Si daca da, ce urmari va avea?

Eu sunt de parere ca aici va incepe al 3-lea razboi mondial..daca nu aici..tot prin zona aia se va naste al 3-lea razboi mondial ..

Sa inceapa. Sunt pregatit.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#6
Bai, sa inceapa la toamna sa-mi fac provizii de fructe si legume Haha
replyReply
#7
(08-02-2011, 01:48 PM)Raducu Wrote: Bai, sa inceapa la toamna sa-mi fac provizii de fructe si legume Haha

Bine...fie. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
stai ma sa fac o vizita la ciorogarla Haha
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)