Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii despre vise
#51
Am fost odata intr-o localitate de langa Sarmisegetuza, unde era prima data cand treceam pe acolo. Si am facut o plimbare prin padure, pe langa zidul unei cetati dacice. In viata mea nu am avut un sentiment mai puternic de deja vu ca atunciSmile. Dar este un tip de vise care e cel mai comun tip de vise pe care le viseaza vreun om, pe langa visele in care zboara.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#52
Visurile in care omor au devenit o obisnuinta. Ma visez din ce in ce mai des in Berlin..poate intr-o zi de vara Berlinul nu va fi un vis..poate vara asta...Smile
Sup
replyReply
#53
(02-14-2012, 10:13 PM)Warhell Wrote: Visurile in care omor au devenit o obisnuinta.

Si cum te simti dupa un vis de-asta?
replyReply
#54
Mda, mai visez si eu dinastea, dar deobicei visez ca omor pe cineva care vrea sa le faca rau celor dragi mie.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#55
(02-14-2012, 10:15 PM)old nick Wrote:
(02-14-2012, 10:13 PM)Warhell Wrote: Visurile in care omor au devenit o obisnuinta.

Si cum te simti dupa un vis de-asta?

Ma trezesc brusc, beau niste apa si spun tare "Inca o data!" Haha.

Ma simt ciudat..dar nu le iau ca pe niste cosmaruri. Deobicei mor doar pe campul de lupta, asta nu se poate numi un cosmar, ci o onoare.
Sup
replyReply
#56
Eu am nopti linistite. Smile Nu prea visez. Doar rar.

Dar voua vi s-a intamplat sa vizati ca muriti? Haha
Din an in pasti mai visez ca merg cu masina, are loc un accident, nu stiu cum se face ca ma trezesc zburand peste niste bazine cu apa in care as putea ateriza, siiiiii..... TIPIC, pic chiar pe marginea lor si mor acolo zdrobit pe beton Haha
Ce cosmar tampit!... Haha

Oricum, cel mai naspa cosmar a fost cand am visat ca e usa de la camera mea incuiata, si ca sunt inauntru cu un bloodfly! =))))))))))))))))))))))

Ce face Gothic-ul din tine!...
Fighting back!...
replyReply
#57
Spune multumesc, se putea sa fie Mud!
Sup
replyReply
#58
Asta mi se întâmplă în fiecare seară... damn!
http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

may be associated with narcolepsy, cataplexy, and hypnagogic hallucinations.
Show Content

In addition, the paralysis may be accompanied by terrifying hallucinations (hypnopompic or hypnagogic), perceived deafening loud noise and an acute sense of danger.[9] Sleep paralysis is particularly frightening to the individual because of the vividness of such hallucinations.[8] The hallucinatory element to sleep paralysis makes it even more likely that someone will interpret the experience as a dream, since completely fanciful or dream-like objects may appear in the room alongside one's normal vision. Some scientists have proposed this condition as an explanation for reports of alien abductions and ghostly encounters.
replyReply
#59
Nu bag mana in foc ca e aceasi chestie, dar mi se mai intampla si mie cateodata. E o stare de somn partial. Incerca sa adorm, ma gandesc la ceva si pe masura ce ma adancesc in somn incepe sa imi zboare mintea intr-un fel de vis, dar partial controlat. Mi se intampla de obicei cand sunt foarte obosit, si e o stare destul de placuta. Sper ca nu vorbim de lucruri diferite.
replyReply
#60
Ok, eu am fost troll la faza asta. Am un prieten căruia i se întâmplă.
Dar nu pare să fie acelaşi lucru. Slp. Par. se manifestă prin evenimente HorrorHaha nu de fericire.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii zilnice - Noiembrie, 2022 Raducu' 19 1,986 02-08-2024, 02:50 PM
Last Post: Cyrus35
  Discutii zilnice 24.10.2015 Edd 427 74,540 11-02-2022, 08:47 PM
Last Post: Edd
  Impresia mea despre Gothic Remake Playable Teaser meph144 0 546 09-04-2021, 06:35 PM
Last Post: meph144
  Discuţii Zilnice 10 Kristi 1,000 168,853 03-12-2014, 01:58 AM
Last Post: Raducu'
  YouTube - Discutii generale Bogdan 54 15,918 02-15-2014, 07:50 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)