Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
(04-18-2012, 02:37 PM)Zamolxis1 Wrote: Castiga si vor castiga atata timp cat vor fi prosti ca sa le dea petrolul.

D'aia au pierdut in Vietnam. Haha Nu mergeau tancurile prin paduri. =))
Sup
replyReply
Azi mi-am propus sa vad The Man Who Wasn't There. Astept sa fiu impresionat. Dar sa vedem...

& also, ramaneti on topic!
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
The Man Who Wasn't There
(Confesiunea unui anonim)
Anul: 2001
Nota: 10/10


[Image: manwasntthereposter1.jpg]
"Time slows down right before an accident, and I had time to think about things. I thought about what an undertaker had told me once - that your hair keeps growing, for a while anyway, after you die, and then it stops. I thought, "What keeps it growing? Is it like a plant in soil? What goes out of the soil? The soul? And when does the hair realize that it's gone?"


Până să văd acest film nu credeam că există un film mai surprinzător ca Shawshank redemption şi mai profund decât The fountain. Ei bine acum ştiu că există.

Pentru prima oară decând mă uit la filme, am fost îngheţat. Da... îngheţat. Exact acea senzaţie. Şi problema e că nu o singură data, ci de trei ori pe parcursul filmului. Nu credeam că e posibil aşa ceva. Ochii mi s-au deschis dintr-odată la capacitatea lor maximă şi corpul mi-a îngheţat din cauza surprinderii.

Dialogurile perfect gândite, regizarea perfectă, personajele neobişnuite mă fac să situez acest film pe locul 1 în topul meu al filmelor. (încă un lucru pe care nu-l credeam posibil)

"You say he was being blackmailed, by who? You don't know. For having an affair, with who? You don't know. Did anyone else know about it? Probably not, you don't know."

----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
M-ai facut curios, azi il voi vedea si eu.
[Image: 242idki.png]
replyReply
(04-22-2012, 09:05 AM)Carnage Wrote: M-ai facut curios, azi il voi vedea si eu.

Nu iti sugerez sa te uiti la el daca esti indragostit... e un film lent de tot, care te surprinde abia dupa jumatatea lui.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Mi-a placut filmul. A descris batalia perfect..si mi-a placut si mai mult ca prusacii au fost decisivi. Haha
Sup
replyReply
Breaking Bad

[Image: breaking-bad-image.jpg]

Un serial superb care m-a fascinant si mi-a ocupat timpul liber din sesiune. Un om obisnuit care devine un adevarat obsedat de putere, de control. Fascinant.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(05-04-2012, 06:17 PM)Warhell Wrote:

Mi-a placut filmul. A descris batalia perfect..si mi-a placut si mai mult ca prusacii au fost decisivi. Haha


Stiu. Filmul l-am mai vazut. Dar ma face sa plang la discursul lui de plecare.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Blow (2001)
Nota: 8/10

[Image: MV5BMTQ5ODQwNzIxNV5BMl5BanBnXkFtZTYwNzAy...4,317_.jpg]

Nu va lasati influentati negativ de coperta. Nu are nici o legatura adevarata cu ce vrea sa spuna filmul.

Johnny Depp... a inviat in filmu' asta un caz real si personal mi-a aratat de cate ori poate un om sa cada... si apoi sa se ridice. Si acest ciclu sa se tot repete, pana la o limita. Una atat de dura incat s-ar putea sa nici nu-ti mai pese ca te-ai ridicat de atatea ori.

Filmul asta o fost inca un motiv pentru care il consider pe Johnny Depp unul dintre cei mai buni actori din toate timpurile. Probabil voi vi-l inchipuiti ca un Don Juan care doar atata stie sa faca, dar nestiinta va face sa credeti asta.

Quote:Throughout my lifetime I've left pieces of my heart here and there. And now, there's almost barely enough to stay alive. But I force a smile, knowing that my ambition far exceeded my talent. There are no more white horses or pretty ladies at my door.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Tocmai am urmarit Meltdown: Days of Destruction.
Ideea filmului e geniala. Un asteroid se apropie de pamant, si in loc sa il distruga..se fac teste pe el, in cele din urma este distrus...partial, dar trece razant pe langa pamant..din cate am vazut in film pe langa Rusia si China... Ei au crezut ca au scapat, dar defapt Pamantul a fost scos de pe orbita si impins catre soare. Nu a durat mult si au inceput crimele pentru o sticla de apa..
O familie se uneste pentru a merge cat de mult posibil spre nord, dar ceva le sta in cale...

http://port.ro/oceanul_de_foc_meltdown/p...topic_id=1
Sup
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 28,239 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 12,223 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,720 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 54,686 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)