World of Gothic - Forum
Victoria: An Empire Under The Sun - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Strategy (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=76)
+---- Thread: Victoria: An Empire Under The Sun (/showthread.php?tid=1363)



RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 02-14-2012

Belgia si Luxemburg


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-14-2012

Pai cum asa? Tarile astea au fost aliate in primul razboi mondial. Haha Sau tu ai fost de partea puterilor centrale? sau nu a avut loc razboiul?Haha


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 02-14-2012

Nu.Haha. Vorbesc serios, nu a avut loc nici un razboi.Haha


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-14-2012

In ce an ai inceput campania?


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-15-2012

Alianta cu Austria a luat sfarsit, oricum nu imi mai erau de folos.
Am anexat Sofia, iar imperiul meu arata asa:[attachment=571]

Moldova, Ungaria, Slovacia si Bulgaria au cazut pe rand in fata Romaniei Fasciste.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Zamolxis1 - 02-16-2012

intra pe mess te rog sa imi dai endless patch-ul si modern days.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-16-2012

Serbia a fost nimicita in 24 de zile! Asta se intampla extrem de rar, i-am prins demobilizati si am atacat toate zonele nefortificate. A fost un mare succes! Le-am declarat razboi chiar la trecerea anilor. Haha
In 24 ianuarie mi-au oferit un tratat de pace care mi s-a parut foarte convenabil. Am primit 24 puncte prestigiu, zonele cucerite + o zona fortificata. Problema este acum ca Serbia este 100% fortificata.
[attachment=572]

Campania asta este pe departe cea mai reusita campanie a mea.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-18-2012

Belarus a declarat razboi Lituaniei si i-a anexat cu greu..in ciuda faptului ca era doar capitala de cucerit...Imediat dupa, am declarat razboi la Kosovo si i-am anexat in 4 zile, apoi la Macedonia, pe care i-am anexat in 2 luni.
[attachment=573]


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-18-2012

Razbunare, dulce razbunare. Imediat dupa ce alianta Ucraino-Ruseasca a luat sfarsit am declarat razboi Ucrainei, dar se pare ca aliatul meu a preferat sa nu se bage, asa ca treaba a devenit mult mai grea decat ma asteptasem. Am inceput cu dreptul, am castigat in Ismail, dar apoi am pierdut la Odessa (epic fail) , apoi au inceput contra-atacul..au cucerit Chisinaul si Ismailul, dar nu au trecut de zona fortificata (lvl 3) Botosani-Iasi.
Am avut un noroc imens, mobilizarile era complete si primeam 48 de trupe, care se pare ca au fost decisive.
Am trimis trupele in linia Cernocy-Chust-Uzgorod. Cea mai greu de cucerit a fost Cernocy care se afla intr-o pozitie geografica fenomenala (munte si copaci). Am cucerit linia, dar si Chisinau si Beltsy. Apoi am atacat Lviv si orasul la S de est (nu ii stiu numeleHaha). Dupa ce le-am cucerit am trimis cateva trupe la Brody, am avut noroc aici, nu era nici o trupa acolo, dar cand aveam cucerit 89% au venit vreo 16 trupe, si-au trimis acolo aproape toata armata, la fel am facut si eu. Dupa lupte masive, am castigat. Am atacat Stanislov si a cazut repede, neavand nici o trupa acolo.
Cuceririle mele au luat sfarsit. Trupele mele au cazut la Ternopol, disperat am facut o oferta de pace, surprinzator Ucraina a acceptat sa imi cedeze toate orasele cucerite.

Imperiul fascist arata asa:

[attachment=574]

Ucraina, a fost pe departe cel mai puternic adversar al meu de pana acum. Chiar si polonezii au fost mai usor de cucerit (chiar daca acolo m-a ajutat Belarus).

Daca va uitati la poza de la postul 287 o sa vedeti orasele de care vorbesc. Smile


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 02-19-2012

Am declarat razboi Greciei, in ciuda faptului ca aveam relatii +100 cu ei..i-am cucerit rapid. Am castigat fiecare batalie, dar obiectivul meu n-a fost cucerirea Greciei, ci cucerirea liniei din sudul Romaniei si Albania. 2 obiective care le-am atins.
Alianta cu Belarus a luat sfarsit si nici nu intentionez sa mai fac alianta cu ei. S-au dovedit a fi niste aliati jalnici care abea au cucerit Lituania.
[attachment=575]

Am o intrebare pentru voi. Ce stat vreti sa atac acum?
-Polonia
-Muntenegru
-Turcia
-Georgia
-Croatia
-Cehia
-Austria