World of Gothic - Forum
Victoria: An Empire Under The Sun - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Strategy (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=76)
+---- Thread: Victoria: An Empire Under The Sun (/showthread.php?tid=1363)



RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-01-2012

@Hegan: O sa fac un tutorial maine...

-----------------------------------

Rusia a capitulat!

Dupa ce Moskova si Sank Petersburg au fost cucerite, Rusia a aruncat armele si mi-a facut o oferta de pace incredibila! Primesc mai mult din jumate din Rusia..o sa vedeti despre ce e vorba la final.

Franta a capitulat!!

Franta a capitulat si ea dupa ce a fost atacata din toate partile. Parisul a cazut foarte repede..iar eu i-am facut stat satelit, si am mai primit doua provincii..restul..Italia, Germania, Spania au primit teritoriul castigat.
Tot ce a ramas din Franta e Paris si Ajaccio.

Canada a capitulat!

Din pacate, canadienii s-au demonstrat a fi cel mai slab aliat..au capitulat si au devenit statul satelit al USA..Canada a ramas in 3 provincii..

Danemarca a capitulat!

Invazia Germaniei a fost scurta..Germania a primit tot inafara de capitala Danemarciei..

Irlanda a intrat in razboi!

Irlanda a intrat in razboi inaintea capitularii Frantei...insa si Irlanda va capitula curand..Anglia n-are ce face din ei.

USA a facut pace cu tarile din Europa si a iesit din razboi ca stat castigator..

Deci..Natiunile Unite sunt formate in acest moment doar din Irlanda..in timp ce Axa Fascista este formata din: Romania, Germania, Italia, Spania, Anglia, Libya, Franta, Belarus.

Insa am decis ca acest razboi sa nu se termine aici si sa EXTERMINAM orice stat non-fascist din Europa si Africa (momentan)..urmand si Asia.

Aici aveti o poza cu Axa fascista in August 2036:    

Trebuie sa ii anexez pe ucrainieini..neaparat.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Zamolxis1 - 03-01-2012

Foarte faina campania ta...dar daca celelalte state fasciste ar trece la alt mod de guvernare si s-ar intoarce impotriva ta...iar Rusia si Franta ar scapa de sub jugul tau?


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-01-2012

Incerci sa faci exact ce eu nu vreau sa fac.Haha


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-01-2012

(03-01-2012, 08:31 PM)Zamolxis1 Wrote: Foarte faina campania ta...dar daca celelalte state fasciste ar trece la alt mod de guvernare si s-ar intoarce impotriva ta...iar Rusia si Franta ar scapa de sub jugul tau?

Franta nu pot spune ca e sub jugul meu..Franta este formata din 2 provincii..restul s-a dus la Germania, Spania si Italia..iar Rusia..nu este satelitul meu.
Iar daca celelalte state fasciste si-ar schimba modul de guvernare sau partidul..sau reformele..asta inseamna doar un razboi pana la moarte..desi e aproape imposibil..vezi tu, eu m-am asigurat ca fiecare tara sa primeasca teritoriu dupa urma acestui razboi..mai putin Belarus care a luptat doar pentru a exista, nu pentru a cuceri..sa se multumeasca cu ce au..mai mult nu primesc, dar oricum..fiecare stat din Axa fascista are 200 relatii cu mine..deci e imposibil.
Eu am sa imi continui campania mea contra statelor non-fasciste..insa in lista asta mai intra si Belarus..dupa ce am pierdut trupe puternice pe frontul ala pentru a ii apara....si abea au cucerit Lituania si au pierdut fara drept de apel contra Poloniei in al doilea razboi..nici nu ma gandesc sa continui alianta cu ei..s-au demonstrat inutili si stau in calea extinderii imperiului meu.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-01-2012

Acum imi dau seama ca in calea crestinizrii Europei exista un ciot. Unu' mare. Si anume:Turcia.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-02-2012

Turcia? Mare? Haha I-am facut statelit in mai putin de o luna. Haha

------------------------------------

Irlanda capituleaza insfarsit in fata trupelor britanice si libiene. Irlanda este injumatatita intre cele 2 state..iar Lybia paraseste alianta fascista..data viitoare cand ne intalnim vom fi rivali.

Germania a declarat razboi Belgiei, Olandei si Luxemburgului..Belgia a fost anexata, la fel ca Luxemburg, iar Olanda a mai ramas cu capitala.
Iar eu intre timp am anexat Ucraina..

Trebuie sa recunosc ca am ramas surprins cand am vazut ca restul tarilor din Europa non-fasciste s-au aliat..probabil s-au asteptat la o invazie..
Alianta se numeste "Alianta Democratica" si este formata din: Portugalia, Elvetia, Norvegia, Finlanda, Suedia, Letonia, Estonia...

Insa nu am de gand sa ii atac acum...momentam am de gand sa distrug Belarus.

Va las o poza cu Europa in 2037..deja al doilea an de razboi..

   



RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-02-2012

Nu uita de acel tutorial.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-02-2012

Ce tutorialul vietii?:|
Dai la Politics in dreapta.
Dai la Social reforms si le schimbii in asa fel sa ai mai multe voturi la un partid.
Dupa o sa vezi acolo jos in dreapta cat la % domina partidul x in Romania si dai hold elections..cel care are cea mai mare dominanta devine partidul Romaniei. Dar vezi, dupa ce dai hold elections astepti sa se termine campania de votari.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-02-2012

Eu am dat cum ai zis tu dar liberalismul tot creste.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-02-2012

Tu ce partid vrei sa ajunga la putere? :|