World of Gothic - Forum
Victoria: An Empire Under The Sun - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Strategy (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=76)
+---- Thread: Victoria: An Empire Under The Sun (/showthread.php?tid=1363)



RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-06-2012

Conteaza din ce cultura fac soldatii c-am facut din cultura moldoveana si am armata de 3000 de soldatii.:|. O, si jocul are ceva cu cel care-l joaca sau? Nu de alta da Ukraina c-am ma ataca!


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Zamolxis1 - 03-06-2012

Si eu ii dau intotdeauna increase mobilization si mobilize desi nu stiu la ce ajuta, oricum, am reinceput o campnaie cu valahia, si mi i-am aliat pe rusi si austrieci, am devenit stat independent, am cucerit Serbia, Muntenegru si o localitate din Bacau. Acum dupa un nou razboi lansat impotriva otomanilor, cu scopul cuceririi a doua provincii, Silistra, Krakow si una ce face leg dintre muntenegru si Serbia, s-au bagat si Britanicii, in joc, otomanii au iesit din razboi curand deoarece ii decimam austria ajunsese pana in inima imperiului otoman, iar eu reusisem sa cuceresc o parte din Bulgaria. In schimb, Marea Britanie a ramas in joc, si a tinut in mana de fier Rusia timp de 2 ani, ani in care abia am reusit, 3 natiuni sa ii infrangem pe Britanici, dar sunt greu de invinsi deoarece isi aduc trupele cu barcile. Oricum, acum nu mai sunt in Rusia Britanici, dar razboiul s-a mutat in Austria, sper sa reusim sa o scoatem la capat. Warhell, solutii?


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-06-2012

Acuma faci 5 sticle de vin in jocHaha. Solutie.Haha


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-06-2012

Fa'ti o flota cat mai mare si trimite-o in Marea Neagra, chiar acolo la stramtoare. In asa fel britanicii nu mai pot intra pe teritoriul tau. Cu austriecii..e alta treaba..pune o poza sa ma orientez mai bine

BTW: Continua sa apesi pe "Increase mobilize". Si dai pe "mobilize" doar cand esti in razboi. Cand nu esti..demobilizezi totul ca sa nu pierzi bani pe army management. Daca iti mobilizezi armata, acele trupe mobilizate le poti trimite oriunde in tara, dar nu au upgrade-uri..

A inceput operatiunea "Cainele rosu". Italia a fost invadata, insa nu am benifeciat de ajutor spaniol. Au refuzat sa intre in razboi, m-am simtit jignit. Dupa ce au primit cea mai mare parte a Frantei..n-au fost in stare sa atace Italia. Rusine! Spania va fi urmatoarea tara care va cadea! Si nu am sa mila, am sa ii anexez!

Cam asta e situatia in Italia:    

Al treilea razboi este departe in a se sfarsi, chiar daca mai am alaturi doar doi aliati.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-07-2012

Warhell, te rog sa-mi raspunzi la ce am intrebat mai susSmile.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-07-2012

Doamne ce intrebare. Depinde de relatii si de dorinta altei tari sa se mareasca.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-07-2012

Eu vorbeam de intrebarea daca conteaza din ce cultura faci soldatii ca dacai mai mica cultura ies mai putini.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 03-07-2012

Tu daca de exemplu faci o trupa de cultura romaneasca si ii pui sa lupte in Rusia, sau ii plasezi prin Bosnia, o sa le scada strength-ul si trebuie sa dai reinforce mult, iar din asta rezulta pierdere de manpower.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Zamolxis1 - 03-07-2012

Auzi, dar cum pui mai multe trupe sub conducerea unui singur general? Sper ca dupa acest razboi sa ma pot dezvolta in continuare, oricum sper sa se termine cu bine pentru mine, deoarece am vazut ca britanicii imi ocolesc tara pentru a cuceri terioriile rusiilor si austriecilor.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 03-07-2012

Deci conteaza unde-i plasezi. Chiar, tie cum ti se vede generalul?