World of Gothic - Forum
Victoria: An Empire Under The Sun - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Strategy (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=76)
+---- Thread: Victoria: An Empire Under The Sun (/showthread.php?tid=1363)



RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 01-09-2012

Am atacat Bosnia insfarsit. Am pierdut 100 puncte de prestigiu...Ok, nu e nimic, cand am vazut ca are o armata foarte slaba numeric la marginea tarii am trimis doar cate o trupa de 1200 de trupeti contra doar 1000 de trupeti bosniaci. Cand colo, au primit intariri si au castigat doua batalii, eu castigand doar una. Dupa care am trimis divizia de tancuri si de artilerie si am mai revenit in lupta castigand trei, cand sa ma indrept spre Sarajevo , unde s-au retras trupele invinse si alte trupe mai "proaspete" am primit o oferta de pace, si am primit teritorile de la granita. Am acceptat si Romania Vestica arata cam asa:[attachment=513]

In timpul razboiului meu cu Bosnia, Serbia declara razboi Macedoniei, asa ca am intervenit si eu si am atacat impreuna Macedonia. Dupa ce am cucerit'o in totalitate am ales sa primesc doar prestigiul (100) si sa las tara libera.
[attachment=514]


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 01-10-2012

Fascismul revine la putere dupa ce liberalii au bagat criza financiara in Romania. : [attachment=516]
Traiasca partidul Noua Generatie!

Imediat dupa intrarea la putere a fascismului Romania declara razboi Serbiei si ataca Belgradul, dupa lupte grele care au durat 5 zile, Romania invinge si cucereste Belgradul.
Romania trimite o oferta de pace Serbiei, tot sudul Serbiei revine Romaniei. Serbia accepta si razboiul s-a terminat dupa doar o saptamana.
[attachment=517]
Traiasca Adevarata Romanie Mare!


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 01-10-2012

(01-10-2012, 11:44 AM)Warhell Wrote: Fascismul revine la putere dupa ce liberalii au bagat criza financiara in Romania. :
Traiasca partidul Noua Generatie!

Imediat dupa intrarea la putere a fascismului Romania declara razboi Serbiei si ataca Belgradul, dupa lupte grele care au durat 5 zile, Romania invinge si cucereste Belgradul.
Romania trimite o oferta de pace Serbiei, tot sudul Serbiei revine Romaniei. Serbia accepta si razboiul s-a terminat dupa doar o saptamana.

Traiasca Adevarata Romanie Mare!

Il am si eu, cum joci cu Romania?




RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 01-10-2012

Iti alegi ce campanie vrei, apoi dai click dreapta pe un steag al unei tari de sus si dai in jos pana gasesti Romania.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 01-10-2012

Nu pot, eu am la fiecare campanie cateva steaguri. Am de ales dintre ele. Sunt insirate.




RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 01-10-2012

da! Dai click dreapta pe unul dintre ele si acolo iti da o lista, cauti Romania acolo!


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Hegan - 01-10-2012

Mersi mult, nu stiu inca cum fac produse pentru build army da' ma descurc.




RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 01-10-2012

Am mai explicat asta. Daca nu te descurci..foloseste F12 si scrie acolo materialul de care ai nevoie. Dar nu abuza. Nu mai are nici un farmec.


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Zamolxis1 - 01-11-2012

Am crezut ca e de la mine problema...dar se pare ca paradox pack-ul ala nu cuprinde Victoria...pentru ca am dezarhivat Victoria An Empire under the Sun dupa aceea am extractat acel fisier care era nu stiu ce update, dupa ce i-am dat extract mi-a aparut un fisier, Disk 1...acolo era un setup, am dat pe el s-a initializat si dupaia mi-a spus ca trebuie sa am instalat Victoria pe pc ca sa im mearga.Sad


RE: Victoria: An Empire Under The Sun - Warhell - 01-11-2012

Inseamna ca ai instalat direct Victoria: Revolutions.
Instaleaza intai Victoria: An empire under the sun.