World of Gothic - Forum
Discuţii Zilnice 9 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Thread: Discuţii Zilnice 9 (/showthread.php?tid=4855)



RE: Discuţii Zilnice 9 - Robi - 05-31-2013

Da, de ce nu?


RE: Discuţii Zilnice 9 - Warhell - 05-31-2013

Oh..pot muri liniştit. Cineva îmi va duce obiceurile mai departe aici. Haha


RE: Discuţii Zilnice 9 - Szekemri - 05-31-2013

(05-31-2013, 05:35 PM)Warhell Wrote: Oh..pot muri liniştit. Cineva îmi va duce obiceurile mai departe aici. Haha

Sau poate ca nu.


RE: Discuţii Zilnice 9 - Warhell - 05-31-2013

Sau poate da.

Victorie!!!
http://vox.publika.md/politica/cum-europa-si-moldovenii-au-invins-in-republica-moldova-502545.html


RE: Discuţii Zilnice 9 - Zamolxis1 - 05-31-2013

Iubesc cand oamenii generalizeaza, au intalnit si ei doi trei oameni incompetenti, si gata toti medicii romani sunt de toata pleazna. Du-te la Cluj sau la Targu Mres si apoi vino sa vorbesti.

Moldoveni, bine ati venit in capcana numita Uniunea Europeana, veti ajunge sa fiti din saraci mai saraci si sa va vindeti tara olandezilor, italienilor, nemtilor si englezilor pe nimic. In curand, la fel ca celelalte state membre, daca veti adopta moneda euro veti da faliment. A apropo stiti ca euro in curand va fi cea mai instabila moneda, va avea parte de o cadere libera si va ajunge mult sub dolar, deoarece diferentele de nivel de trai intre tarile membre sunt enorme, iar asta aduce o distrugere a economiei, statele bogate vor saraci, iar cele sarace se vor evapora.


RE: Discuţii Zilnice 9 - Ducipal - 05-31-2013

Cum sa pleci ma din tara?Esti las?Ce daca ai 10 milioane salariu timp de 4-5 ani?Mai faci o garda,mai o aia mai o aia iti ies banii,oricum si ca medic ai salariu de *****,fara alte perdele toata lumea stie si cunoaste ca totii banii ies din sapaga nu din ce primesti tu ca medic de la stat.Daca esti bun in ceea ce faci si mai ales daca iti place ceea ce faci esti apreciat oriunde in lume.Crezi ca daca pleci in afara tarii iti va fi mai bine?


RE: Discuţii Zilnice 9 - Warhell - 05-31-2013

(05-31-2013, 09:20 PM)Zamolxis1 Wrote: Iubesc cand oamenii generalizeaza, au intalnit si ei doi trei oameni incompetenti, si gata toti medicii romani sunt de toata pleazna. Du-te la Cluj sau la Targu Mres si apoi vino sa vorbesti.

Moldoveni, bine ati venit in capcana numita Uniunea Europeana, veti ajunge sa fiti din saraci mai saraci si sa va vindeti tara olandezilor, italienilor, nemtilor si englezilor pe nimic. In curand, la fel ca celelalte state membre, daca veti adopta moneda euro veti da faliment. A apropo stiti ca euro in curand va fi cea mai instabila moneda, va avea parte de o cadere libera si va ajunge mult sub dolar, deoarece diferentele de nivel de trai intre tarile membre sunt enorme, iar asta aduce o distrugere a economiei, statele bogate vor saraci, iar cele sarace se vor evapora.
Angry
Am întâlnit 2-3 oameni incopetenţi, da .. dar restul ţării? Ai uitat de restul ţării ce moare în spitale din cauza nepăsării? Ai uitat că şi ceilalţi medici sunt din ce în ce mai corupţi?
Habar n-ai care e situaţia în Basarabia. Habar n-ai ce instabilitate s-a produs acolo în ultimul timp. Calea europeană este singura lor şansă de scăpare de sub jugul neo-bolşevic ce se dă ascuns prin termenul numit 'federaţie'.
Prin intregrarea lor în UE se semnează în acelaşi timp şi unirea cu România !
So damn hard.
S-au simţit şi rusnacii neputincioşi şi s-au apucat să ocupe o şcoală în sudul Basarabiei .. Sad
Săraca neputinţă.


RE: Discuţii Zilnice 9 - Edd - 05-31-2013

(05-31-2013, 01:46 PM)roby14 Wrote: Ia, altu cu hitler la avatar..

...Probabil ca la mine te refereai...Stii ce,nu inteleg care ar fi problema ta daca am imagine cu hitler la avatar...e mult mai bine decat o pisica pictata cu galben...spre deosebire de ceea ce crezi tu,Hitler chiar a fost un nume mare la nivel mondial,asa ca nu ar trebui sa te intereseze avatarul altora.


RE: Discuţii Zilnice 9 - Warhell - 05-31-2013

(05-31-2013, 10:56 PM)dorelys Wrote:
(05-31-2013, 01:46 PM)roby14 Wrote: Ia, altu cu hitler la avatar..

...Probabil ca la mine te refereai...Stii ce,nu inteleg care ar fi problema ta daca am imagine cu hitler la avatar...e mult mai bine decat o pisica pictata cu galben...spre deosebire de ceea ce crezi tu,Hitler chiar a fost un nume mare la nivel mondial,asa ca nu ar trebui sa te intereseze avatarul altora.

Chiar dacă împărtăşesc exact aceleaşi păreri cu tine, nu mai aduce în discuţii vorba de nazism şi orice ţine de el.
Îţi spun din propria experienţă. Chiar nu vreau să pierzi şi tu câţi neuroni am pierdut eu pe aici încercând să explic şi să mă contrazic până'mi vine acru.


RE: Discuţii Zilnice 9 - Edd - 05-31-2013

(05-31-2013, 11:28 PM)Warhell Wrote:
(05-31-2013, 10:56 PM)dorelys Wrote:
(05-31-2013, 01:46 PM)roby14 Wrote: Ia, altu cu hitler la avatar..

...Probabil ca la mine te refereai...Stii ce,nu inteleg care ar fi problema ta daca am imagine cu hitler la avatar...e mult mai bine decat o pisica pictata cu galben...spre deosebire de ceea ce crezi tu,Hitler chiar a fost un nume mare la nivel mondial,asa ca nu ar trebui sa te intereseze avatarul altora.

Chiar dacă împărtăşesc exact aceleaşi păreri cu tine, nu mai aduce în discuţii vorba de nazism şi orice ţine de el.
Îţi spun din propria experienţă. Chiar nu vreau să pierzi şi tu câţi neuroni am pierdut eu pe aici încercând să explic şi să mă contrazic până'mi vine acru.

ok...nu o sa mai aduc in discutie nimic despre nazism...chiar daca eu sunt fascinat de asta...o sa ii las pe ei cu parerea lor...