World of Gothic - Forum
Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Thread: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... (/showthread.php?tid=5227)



RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Ducipal - 01-24-2015

Gangsta la 12 ani?Puradeii din ziua de azi iau viata in piept de la varste tot mai fragede.
Pe o scara de la 1 la 10 cat de gansta esti?Gen vorbesti cu "coaieeeeeeeee" si chestii d-astea gangsta cu "negrii" tai in the hood?Faci parte din east side sau west side?
Am atatea intrebari,fumezi?Bei?Bei si f*ti ca uzzi?Am mancat inca bataie de la Nane?


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Hiperboreanul - 01-24-2015

(01-24-2015, 12:37 PM)Ducipal Wrote: Gangsta la 12 ani?Puradeii din ziua de azi iau viata in piept de la varste tot mai fragede.
Pe o scara de la 1 la 10 cat de gansta esti?Gen vorbesti cu "coaieeeeeeeee" si chestii d-astea gangsta cu "negrii" tai in the hood?Faci parte din east side sau west side?
Am atatea intrebari,fumezi?Bei?Bei si f*ti ca uzzi?Am mancat inca bataie de la Nane?

Ziceam in gluma, ma!Haha Am inceput sa ascult hip-hop cu gangsta rap-ul de pe la noi (Mafia, La Familia, Il-Egal). Nu-s chiar adeptu' unui gen de hip-hop chiar daca sunt mai mult in east side (hardcore).Grin


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - cornel - 01-24-2015

Si eu ascult rap si in ultima vreme rap-rock,dar nu o ard gangsta... In special muzia hip-hop trebuie ascultata daca are mesaj si nu ma refer la melodiile despre bautura,iarba,femei etc. alea sunt melodii de pus la petreceri daca vrei, dar nimic mai mult ca sa nu-ti dauneze... Regulile sunt bune chiar daca nu vezi asta acum, daca nu ar fi regului ai vedea orasul in flacari ca toti fac ce vor... Regulile nu sunt pentru a-ti ingradii libertate ci pentru a-ti creea siguranta si o viata cat mai ok... Gusta cate putin din toate,dar nu face exces orice lucru in exces iti va face rau mai tarziu. Nu iti mai dori sa cresti ca ai destul timp sa te bucuri de toate, traieste-ti copilaria cat inca o mai ai. Dupa 16-17 poti sa bei si sa faci alte lucruri,dar nu "te pune in cap" ca mai rau o sa iti faci...Si eu beau la petreceri,dar cu masura ca sa nu ma ia salvarea sau sa incep sa "dau la boboci".Am si fumat,dar nu ma prins nu inteleg ce e asa fain sa fumezi rar fumez o tigara cand am nervi sau cand sunt la o petrecere ceva... Daca am fumat un pachet in total pana acum e mult si am fumat cele mai bune tigari, tigarile "Altora" Haha (Sper ca ati prins gluma)


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Hiperboreanul - 01-24-2015

(01-24-2015, 05:08 PM)cornel Wrote: Si eu ascult rap si in ultima vreme rap-rock,dar nu o ard gangsta... In special muzia hip-hop trebuie ascultata daca are mesaj si nu ma refer la melodiile despre bautura,iarba,femei etc. alea sunt melodii de pus la petreceri daca vrei, dar nimic mai mult ca sa nu-ti dauneze

N-am zis ca o ard gangsta, hip-hop-ul cu mesaj il ascult si uneori hip-hop de bautara, iarba etc din categoria asta fiind si Specii, pe care-i ascult ca-mi plac nu pentru mesaj.Smile


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Hiperboreanul - 01-25-2015

Protestatari cer demisia masonului Isarescu ca vor sa li se converteasca creditele din euroi, franci, dolari etc in lei dar nu stiu cati dintre ei ii cer demisia pentru ce e el si pentru ce a facut...


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - soul of darkness - 01-25-2015

E manevra asta, nu ai vazut cum a crescut francul de la atentatul din Paris?


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Hiperboreanul - 01-25-2015

(01-25-2015, 05:22 PM)soul of darkness Wrote: E manevra asta, nu ai vazut cum a crescut francul de la atentatul din Paris?

N-am observat asta, pe bune. Totu-i aranjat nimic coincidential...


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Ducipal - 01-25-2015

E naspa ca au crescut si preturile pe steam.


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - soul of darkness - 01-28-2015

Ce filme despre mafia italiana stiti si voi


RE: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... - Hiperboreanul - 01-28-2015

(01-28-2015, 05:40 PM)soul of darkness Wrote: Ce filme despre mafia italiana stiti si voi

A fost la ProTV pe la finele anului trecut unu ceva de genu ,,Malavita: O familie criminala" care o fo fain iti zicGrinSmile