Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce joacă lumea - note şi comentarii
#5
Ma joc Knights of Honor in timp ce ascult OST-ul de la Game of Thrones. Singura problema e ca nu prea corespund melodiile mai alerte, de batalie cu momentele jocului. Obisnuit ca ritmuri mai alerte ale muzicii sa insemne o amenintare iminenta, m-am panicat de cateva ori in momente in care soundtrack-ul trecea de la un cantec lin de vioara la batai rapide de tobe.

Imi place pana acum jocul, fapt care e surprinzator avand in vedere ca sunt mare fan al RTS-urilor "la scara larga." Punctul forte cred ca e atmosfera data de grafica, simpla dar detaliata. As fi bagat si muzica aici dar as fi trisat Smile

Si gameplay-ul e destul de simplist, in vreo doua ore am invatat cam tot ce era nevoie. Pentru unii factorul asta ar putea fi un minus, dar pentru mine care sunt la inceput e exact cum trebuie. O sa consider KoH o introducere in universul strategiilor de genul asta, si poate mai apoi imi fac curaj sa reintru in Rome: Total War pentru a treia oara, de data asta poate cu mai mult succes.

In concluzie ii dau un 8. Poate ca peste ceva timp si alte cateva jocuri similare la activ nu o sa mai fiu asa de impresionat uitandu-ma inapoi, dar deocamdata jocul e mai mult decat ok.
replyReply


Messages In This Thread
Ce joacă lumea - note şi comentarii - by Bogdan - 10-23-2012, 03:16 PM
RE: Ce joacă lumea - note şi comentarii - by Bogdan - 04-16-2013, 12:00 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)