Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O gluma noua: BAC 2013
#1
Se pare ca bacul de anul acesta a fost mai serios decat in anii anteriori...Rezultatele din cat se aude pe la stiri, site-uri sunt dezastroase. 600 de elevi au fost eliminati din examen, un numar semnificativ, dupa mine.
Acum astept sa se publice rezultatele pentru a-mi putea da seama daca intradevar asa este... Trebuia la un moment dat sa se intample si asta.....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Se pare ca m-am inselat. S-a copiat pe rupte. Haha....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
Am vazut subiectele, la romana cel putin ar putea cineva sa ia un 7 dupa doi ani de liceu. Dar extraordinar, clase intregi au luat sub 3. Am intalnit persoane care au luat 1,2 (un punct din oficiu). Chiar nu pot sa imi dau seama cat pot sa fii de prost sau analfabet pt rezultatul asta.
replyReply
#4
stiu pe cineva care a luat doar punctul din oficiu Haha =))



replyReply
#5
100.000 de elevi au picat
23 de licee au avut promovabilitate 0%
Promovabilitate nationala: 44,47%
"Cel mai slab bac din istorie"
"Romania a picat bacul"
(de la realitatea citire)

Serios, bacul nu a fost asa de greu
M-am uitat peste subiecte si as fi scos 6 destul de usor (in conditiile in care sunt in clasa a VIII-a)si cu niste cunostinte de baza da liceu chiar mai mult (catre 9)
Prima conditie e ca tre sa inveti ca sa reusesti...daca intr-o scoala din 147 de elevi 111 (pe-acolo) au fost dati afara pt frauda...
Am auzit ca un elev a spus "Subiectele au fost mai grele ca la olimpiada". Se vede ca nu a fost in viata lui a olimpiada...

Ei, asta e, Romania se duce de rapa pe zi ce trece...
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#6
(07-03-2011, 06:13 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Se pare ca m-am inselat. S-a copiat pe rupte. Haha....
nu te-ai inselat nu s-a copiat, n-aveai cum Wink
replyReply
#7
(07-04-2011, 07:01 PM)Cryssalis Wrote:
(07-03-2011, 06:13 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Se pare ca m-am inselat. S-a copiat pe rupte. Haha....
nu te-ai inselat nu s-a copiat, n-aveai cum Wink

Nu vreau sa te contrazic, dar o fac. In unele colegii (nu spun care ca imi fac de ras orasul Haha ) s-a copiat pe rupte, promabilitatea fiind de 99%. Si crede-ma ca stiu capacitatile generatiei care urma dupa ce am terminat eu cls a 12-a.

Subiectele mi s-au parut.. adica nu, nu mi s-a parut! AU FOST penibil de usoare....la mate cel putin (materia care de obicei era spaima tuturor) acum a fost de cel putin 2 ori mai usoara...uitati-va pe subiectele de M1 de anul trecut si comparati-le.

Cat despre Romania moare incet dar sigur, cam asa e....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
dupa cum miai zis in postul anterior daca subiectele au fost asa de usoare, de ce au copiat aia de la tine din orash???
replyReply
#9
(07-06-2011, 10:26 AM)Cryssalis Wrote: dupa cum mi-ai zis in postul anterior daca subiectele au fost asa de usoare, de ce au copiat aia de la tine din orash???

Usoare usoare (comparativ cu anul trecut, dar matematica tot ramane ceva relativ greu)... si nu orice prost stie sa le faca....dintr-o scoala de 200 de elevi tot se gasesc 20 de prosti care sa nu stie ce inseamna un interval, o derivata, o integrala...etc...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
deci constat (mai demult asta): ca tara se duce de rapa Wink ......... sanatate = nu , justitie= nu ,si .................... invatamant = nu.....
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)