Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victoria: An Empire Under The Sun
Tot Victoria e cel mai bun..Hearts of iron nu mi-a placut..am preferat Darkest Hour....
Sup
replyReply
Am ales o muzica...care se potriveste cu aceasta cadere a Romaniei pana in 1914.


BTW: DACA CINEVA MAI ARE VICTORIA IN PC SI E INTERESAT SA FACEM YUGOSLAVIA IMPREUNA SA POSTEZE AICI.
Sup
replyReply
Eu am victoria dar nu am modern days, am incercat de 10 ori sa il reinstalez si nu am reusit, daca doresti campania de la 1914!
Dupaia icnearca sa refaci Holy Roman EmpireSmile, e chiar misto Crusader Kings, am invatat cum sa fac cladiri, si cum sa imi antrenez trupe, in plus e un fel de Victoria, doar ca aici te ocupi si de o familie regala. Trebuie sa le dai functii dupa atributiile pe care le au, e interesant jocul, acum suzeranul meu, dupa o lupta care am inceput-o contra Targoviste, mi-a dat teritoriul mie. Si e un teritoriu bogat.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Am intalnit si eu eroarea aia cand mi-am reinstalat jocul acum cateva saptamani si am uitat sa iti zic cum am facut..am instalat in aceasta ordine:
1)Victoria: An Empire Under The Sun
2)Victoria: Revolutions
3)Patch-ul 2.01
4)Unlimited time patch
5)Modern days
Daca nici de data asta nu reusesti, incercam pe 1914 cand esti liber. Am sa ma mai uit putin pe CK pe youtube, poate ma apuc iar'..:-?

Eu ma gandesc la ceva mai mare...tot imperiul...why not? Ar fi o adevarata provocare. Dar pana atunci vreau sa refac Romania mare, sa reunesc teritorile Moldovei de demult si sa refac imperiul Polono-Lituanian..sau poate renunt la asta si ma gandesc sa unesc Scandinavia. Grin
Sup
replyReply
Pai voi incerca maine, ca azi vreau sa ma pun pe CK, oricum, daca e poate jucam un CKSmile, sau o Victoria, in plus e mai faina in Victoria campania de la 1914Smile. Ca dupa aceea Romania arata aproape ca cea modernaSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Mi-am cam luat bataie mai inainte de la pechenegi pe Crusader Kings, nenorocitii aveau 3500 armata, si eu doar 1600, am rezistat ce am rezistat dar am luat o bataie, mi-au luat Galatiul, Constanta si urma sa imi ia, Turnu si Severin. Voi relua salvarea si voi ataca in vreun fel Barladul. Dar din pacate Barladul face parte din provinciile Pecenegilor, deci trebuie sa astept sa imi mai fac armata. Fain jocul, chiar fain, adica acum am 7 copii din care 3 au supravietuit, 2 copii asasinati, si inca 2 au fost omorati deoarece se pare ca sotia mea era ceva neam cu conducatorul pe care il am actualmente. Mai traiesc 2 fete naturale si un baiat din flori, pe care l-am crescut cu cele mai bune bonusuri pe care le poate avea un personaj. Acum sa vad ce fac cu curtenii. Imperiul Byzantin e sters de pe harta, a fost distrus de selgiucizi, si se pare ca turcii selgiucizi s-au multumit cu teritoriile pana la Constantinopol, nu s-au dus mai departe. In orice caz e complicat jocul, sper in seara asta sa preiau titlul de print al ValahieiSmile...ca sa pot sa imi fac Vasali, apropo odata cu caderea Imperiului Byzantin, eu am scapat de suzeranitate, adica nu mai sunt vasal nimanuiSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Ai incercat cum ti-am zis?
Am inceput campania..Partea 1 consta in anexarea Kosovo'ului si a Muntenegrului.
Sup
replyReply
Inca nu am incercat, voi deschide un thread cu Crusader Kings, si voi posta!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Partea a 2-a:
Sup
replyReply
Tu joci destul de mult, sincer si pe mine m-a cam apucat febra cu Crusader Kings, nu stiu ce sa fac, ma gandesc sa vasalizez toate teritoriile cucerite, dar nu stiu daca ma pot baza pe acest lucru.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)