Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
My Story-Wallachia-Victoria An Empire U.S
#1
Banuiesc ca majoritatea a vazut topicul de mai jos ..un fel de review facut de mine..acum, am decis sa promovez si mai mult jocul si sa va prezint povestea mea, alaturi de mica tara (de pe atunci) Wallachia (se citeste Valahia) a.k.a Romania din zilele noastre.

1 Ianuarie 1836- Wallachia ataca Turcia si cucereste Constanta si Silistra, astfel scapand de rangul de satelit al Turciei.

25 Martie 1836- Wallachia se alatura Aliantei Estice impreuna cu Rusia.

10 Septembrie 1836- Wallachia si Rusia ataca Moldavia (Moldova din zilele noastre) si o cucereste dupa ce Turcia a tradato..

20 Septembrie 1836- Moldavia se anexeaza cu Wallachia (s-au unit si au format o singura tara)

3 Iulie 1841- Wallachia declara razboi Austro-Ungariei pentru orasele romanesti (Cluj, Oradea, Temesvar ..etc)..Rusia insa nu misca un deget, desii sunt aliati.

5 Iulie 1841: A inceput primul razboi European.

7 Iulie 1841: Franta intra in razboi de partea Wallachiei, ca doar dupa cateva ore Olanda sa intre si ea de partea Aliantei Estice.

10 Iulie 1841: Prusia intoarce armele impotriva Austriei in lupta de la Oradea.

14 Iulie 1841: Wallachia, Franta, Olanda si Prusia (Alianta Estica) vs. Austria, Anelt, Bavaria, Baden, Saxa, Saxonny, Frankfurt an Main, Hamburg, Hannover si restul tarilor care avea sa devina una si aceeasi, Germania doar peste cativa ani.

20 August 1941: Austria a pierdut toate orasele romanesti.

29 Octombrie 1841: Hannover (Puterile Centrale) capituleaza.

14 Noiembrie 1841: Aliatii Austriei cad unul cate altul, si asa au devenit inconjurati. In nord Prusia , In vest Franta, In Nord-Vest Olanda, iar Wallachia in Est.

Cam atat deocamdata, a inceput sa ma doara degetele de la atata scris pe caiet, apoi transcris si pe forum, dar..va las 2 poze cu Wallachia in 1835, inainte de atacul Turciei si Wallachia in timpul razboiului.
Click![attachment=385]
[attachment=384]

Salutari.
Sup
replyReply
#2
Wallachia - pamant romanesc. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
Pe vremea aia pamantul romanesc era un pamant Austro-Ungar Haha
Sup
replyReply
#4
(09-18-2011, 07:24 PM)warhell Wrote: Pe vremea aia pamantul romanesc era un pamant Austro-Ungar Haha

•Wallachia:
Prince Alexandru X Ghica (Apr 1834 - Oct 1842)
•Moldavia:
Prince Mihail Sturdza (Apr 1834 - Jun 1849)
•Transylvania:
Part of Austrian-Hungarian Crown (1699-1867)
Iti inteleg simpatiile, dar realitatea a fost putin diferita.Smile
replyReply
#5
Ma refeream la joc. lmaoRolleye

E prea de tot...Haha...Sper ca nu te asteptai ca AI-ul sa reactioneze ca in realitate? nu?

Cum am mai zis mai sus, e POVESTEA MEA, nu cea din realitate..

Sup
replyReply
#6
Postari sterse. Discuta incheiata.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
(09-18-2011, 09:51 PM)warhell Wrote: [quote='Terente' pid='36295' dateline='1316371669']

Prin posturile tale dai dovada doar de prostie, ca altceva nu cred ca pot deduce de acolo.

Daca thread-ul asta este o dovada de istetime (pe care in prostia mea nu o pot remarca) faptul ca am postat aici , confirma ipoteza ta, asa ca nu mai am nimic de zis pe aceasta tema.
Ontopic: povestea ta e foarte interesanta, tine-o tot asa.
replyReply
#8
Normal că este ontopic... doar n-a vorbit despre căţei într-un topic de fotbal.
Şi nu mai fiaşa rău cu alţii din lucruri simple.
replyReply
#9
(09-18-2011, 09:59 PM)g3orge13 Wrote: Normal că este ontopic... doar n-a vorbit despre căţei într-un topic de fotbal.
Şi nu mai fiaşa rău cu alţii din lucruri simple.

Altu..

Terente, inchide topicul asta, m-am saturat de suferintele lor.
Sup
replyReply
#10
Spam thread exista, daca nu stiati. Continuati pe subiect.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Empire of the Golden Phoenix - Informatii noi si data de lansare Th13f 6 4,509 08-16-2011, 05:20 PM
Last Post: Szekemri
  Jocuri gen Zoo Empire Cryssalis 6 4,466 02-16-2011, 11:14 PM
Last Post: Cryssalis

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)