Poll: Se poate depasi viteza luminii
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
61.54%
8 61.54%
Nu.
38.46%
5 38.46%
Total 13 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread despre viata si legile fizicii.
#91
asa e warhell...poate viata de care vorbesti tu va fii peste 2000 de ani :|
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#92
cum de nu a mai scris nimeni pe threadul asta...vad ca ati uitat de el mai repede decat se poateHaha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#93
Was die this thread?Haha

Stiti, viteza lumini nu poate fii depasita sau atinsa deoare ce din viteza te-ar faramita de aceea omul va sta numai la viteza sunetului pe care nu ai voie cu mult sa o depasesti si pe care numai cu avione o poti avea. Desi la intrebarea de sus am votat da.


Stiti pe mine ma enerveaza ca au facut haine invizibile si ca le pun pe piata, asa imi iau si eu una si intru peste terente in cas si i-au tot

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#94
(01-12-2012, 12:02 AM)Hegan Wrote: Stiti, viteza lumini nu poate fii depasita sau atinsa deoare ce din viteza te-ar faramita de aceea omul va sta numai la viteza sunetului pe care nu ai voie cu mult sa o depasesti si pe care numai cu avione o poti avea. Desi la intrebarea de sus am votat da.
Viteza unei nave spatiale la iesirea din orbita e de peste 20.000 de km/ora, cu mult peste viteza sunetului.
Din cate am citit viteza luminii nu se poate depasi pentru ca o viteza mai mare implica automat o masa mai mare, iar cu cat masa creste, cu atat creste si energia necesara pentru acceleratie.
replyReply
#95
(01-12-2012, 12:02 AM)Hegan Wrote: Stiti pe mine ma enerveaza ca au facut haine invizibile si ca le pun pe piata, asa imi iau si eu una si intru peste terente in cas si i-au tot

Ai grija Terente!!
Sup
replyReply
#96
(01-12-2012, 12:28 AM)Warhell Wrote:
(01-12-2012, 12:02 AM)Hegan Wrote: Stiti pe mine ma enerveaza ca au facut haine invizibile si ca le pun pe piata, asa imi iau si eu una si intru peste terente in cas si i-au tot

Ai grija Terente!!

Daca vrea sa intre in 'cas', sa intre. Dar daca vrea sa intre in camin, casa mea, nu-l sfatuiesc. Suntem multi si rai. Rolleye

Si ca sa nu parem prosti, nu exista asa ceva. Si nici n-ar putea exista.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#97
acum este in proiect chestia asta...e pe baza de oglinzi extrem de mici, de domeniul nanometrilor sau micrometrilor. Nu stiu sigur. ideea e ca lumina sa ocoleasca omul cu ajutorul acestor oglinzi. Hegan, viteza sunetului se mai numeste si mach. Gandeste-te ca sunt avioane care merg cu mach 3 sau navele spatiale care merg cu 20000 de km/h ... nu mi se pare corecta afirmatia ta!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#98
1. Pelerina a fost creata. Dar nu trebe sa ma crezi.

2. Am zis ca viteza sunetului e ultimul prag pe care omul il poate ajunge sau depasi.

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#99
la ajuns si la depasit. Sunt avioane care merg cu mach 3, mach 4 sau chiar mach 5...adica de 3, 4 sau chia 5 ori viteza sunetului!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
(01-12-2012, 10:24 AM)Zamolxis1 Wrote: acum este in proiect chestia asta...e pe baza de oglinzi extrem de mici, de domeniul nanometrilor sau micrometrilor. Nu stiu sigur. ideea e ca lumina sa ocoleasca omul cu ajutorul acestor oglinzi. Hegan, viteza sunetului se mai numeste si mach. Gandeste-te ca sunt avioane care merg cu mach 3 sau navele spatiale care merg cu 20000 de km/h ... nu mi se pare corecta afirmatia ta!

Lumina trebuie sa treaca prin costum, nu sa ocoleasca costumul.
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Threadul despre religie Szekemri 103 39,080 11-05-2015, 11:14 PM
Last Post: Kristi
  Historical Thread Zamolxis1 86 22,170 04-13-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Thread de astrologie Szekemri 8 3,580 04-17-2012, 02:14 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)