Poll: Se poate depasi viteza luminii
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
61.54%
8 61.54%
Nu.
38.46%
5 38.46%
Total 13 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread despre viata si legile fizicii.
#21
DaHaha a înghiţit 3 microfoane cand era micaHaha
replyReply
#22
cum sa nu iubesti fizica cand ai un prof ca al meu???daca nu ma credeti...filmez o ora de-a lui Grin...credeti-ma de cand fac cu el fizica nu ma mai plictisesc la aceasta ora...in clasele a 6a si a7a innebuneam de plictiseala la fizica Grin...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#23
De obicei, la mine, orice învăţ la şcoală uit după maxim o lună... MAXIM
numai ce aplic oră de oră e posibil să ţin minte
replyReply
#24
eu ma bucur ca mai vad si profi care sunt interesati de ceea ce predau si nu numai se pun la catedra si citesc ziarul in timp ce noi prostii scriem ca si sclavii :|
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#25
1.viteza lumini nu poate fi facuta de un om adica daca vrei sa faci un motor cu asa ceva no sa aiba resurse iar cat despre un laser ei prima oara trebe sa faca laser cu viteza sunetului care poate fi depasita si a fost depasita

2.tehnic gandurile sunt in cap deci daca iti duce creierul duce si gandurile dar ori cum nu poate cara sufletul si nu le poate forma la loc




P.S ma refeream la viteza luminii si teleportare
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#26
viteza luminii daca ar putea fii depasita ...intr-un loc aflat la 10 ani lumina departare jnu ai ajunge in 10 ani in viitor ci te-ai intoarce vreo 100 de ani inapoi...asa se spune...nu stiu daca e adevarat Wink
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#27
(09-27-2011, 02:30 PM)hegan Wrote: 2.tehnic gandurile sunt in cap deci daca iti duce creierul duce si gandurile dar ori cum nu poate cara sufletul si nu le poate forma la loc

Haha Buna, asta!

(09-27-2011, 04:33 PM)Zamolxis1 Wrote: viteza luminii daca ar putea fii depasita ...intr-un loc aflat la 10 ani lumina departare jnu ai ajunge in 10 ani in viitor ci te-ai intoarce vreo 100 de ani inapoi...asa se spune...nu stiu daca e adevarat Wink
Mie mi s-ar parea interesant, ciudat, si totodata imposibil sa depasesc viteza luminii ca sa ma intorc in trecut si sa intalnesc cu mine in copilarie.
Sau ca in terminator, sa te intorci in trecut ca sa schimbi viitorul. Nu am cunostinte avansate de fizica, dar povestea cu intoarcereal in trecut n-o inghit. Altfel, am vazut un documentar care prezenta "curbura" spatio-temporala cauzata de vitezele mari, si tot ce se explica acolo parea oarecum plauzibil, dar nu pomenea nimic de intoarcere in timp, era vorba despre un lucru deja stiut de toata lumea: La viteza mare scade durata deplasarii. Dar sa ajungi undeva, inainte sa pleci...deja mi-am prajit 2 neuroni din cei...7 disponibili.Smile

replyReply
#28
navem de unde stii pana nu se va realiza acest lucru...mie sincer mi-ar placea sa ma intalnesc cu mine in copiilarie Haha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#29
(09-27-2011, 05:52 PM)Zamolxis1 Wrote: navem de unde stii pana nu se va realiza acest lucru...mie sincer mi-ar placea sa ma intalnesc cu mine in copiilarie Haha

Ma gandesc, daca as calatori in timp si m-as intalni cu mine in urma cu 10 ani, sa zicem. Sa presupunem ca m-as lua la bataie cu...mine (paf! s-a mai dus un neuron) si sa presupunem ca eu cu zece ani mai tanar m-as omora pe mine cu 10 ani mai batran...(paf!inca unu'). Ar insemna ca eu mai batran cu 10 ani n-as exista acum ,ca sa ma-ntorc si sa ma bat cu mine acum 10 ani What (paf! s-au dus toti neuronii). Ma descurc mai bine cu mecanica fluidelor.Smile
replyReply
#30
Faci ce faci si ramai fara neuroni Haha.
Sup
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Threadul despre religie Szekemri 103 38,487 11-05-2015, 11:14 PM
Last Post: Kristi
  Historical Thread Zamolxis1 86 21,990 04-13-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Thread de astrologie Szekemri 8 3,544 04-17-2012, 02:14 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)