Poll: Se poate depasi viteza luminii
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
61.54%
8 61.54%
Nu.
38.46%
5 38.46%
Total 13 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread despre viata si legile fizicii.
#81
Interesant thread, am citit tot. Fiecare cu parerile lor. Referitor la chestia cu teleportarea... intr-adevar, bullshit, nu prea cred ca celulele s-ar putea muta atat de repede incat sa se duca la mii de kilometri, sa pastreze structura, functii, fara a fi afectat sau, sa vorbesc in termeni de IT, nu exista posibilitatea sa ne dam Cut -> Paste, ci poate Copy -> Paste (informatia genetica, s-a dovedit, poate fi copiata, dar asta ar fi altceva, nu teleportare). Nu stiu cat intelegeti din ce zic, dar in capul meu e un bec aprins Haha.
replyReply
#82
(09-28-2011, 08:20 PM)Edg Wrote: nu exista posibilitatea sa ne dam Cut -> Paste, ci poate Copy -> Paste (informatia genetica, s-a dovedit, poate fi copiata, dar asta ar fi altceva, nu teleportare). Nu stiu cat intelegeti din ce zic, dar in capul meu e un bec aprins Haha.

Cred ca partea cu copy/paste se intampla de cand lumea si se numeste "reproducere" in termeni biologici, numai ca informatia se "viruseaza" in timpul procedurii si copia iese cu erori.Haha
replyReply
#83
Eu sunt fascinat de lumina, raze si asa mai departe. M-am apucat de demontat un laser stricat, din ala verde, ca sa vad cam ce e pe interior. Ma bate gandul sa fac ceva mai mare.
replyReply
#84
Poate prinzi un laser dinala care arde. What Vorbesc din amintiri, stiam ca exista ceva ce arde. Haha


(09-28-2011, 09:11 PM)Edg Wrote: Ma bate gandul sa fac ceva mai mare.

Show Content
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#85
(09-28-2011, 09:17 PM)Terente Wrote: Poate prinzi un laser dinala care arde. What Vorbesc din amintiri, stiam ca exista ceva ce arde. Haha


(09-28-2011, 09:11 PM)Edg Wrote: Ma bate gandul sa fac ceva mai mare.

Show Content

Fa-i plangere penala Haha.

Smirk
replyReply
#86
(09-28-2011, 09:17 PM)Terente Wrote: Poate prinzi un laser dinala care arde. What Vorbesc din amintiri, stiam ca exista ceva ce arde. Haha
...indeed

May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#87
Nici fir de analiza n-a mai ramas din revista aia.
Sup
replyReply
#88
Pe ala nu l-a invatat maica-sa sa nu se joace cu laserul ca putea sa-l arda

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#89
faza cu teleportarea...poi poate cineva va gasi vreodata o metoda prin care putem da corpului uman cut +paste
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#90
(09-29-2011, 07:57 PM)Zamolxis1 Wrote: faza cu teleportarea...poi poate cineva va gasi vreodata o metoda prin care putem da corpului uman cut +paste

Poate in alta viata. Wink
Sup
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Threadul despre religie Szekemri 103 39,086 11-05-2015, 11:14 PM
Last Post: Kristi
  Historical Thread Zamolxis1 86 22,179 04-13-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Thread de astrologie Szekemri 8 3,580 04-17-2012, 02:14 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)