Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEVEL
#31
http://forum.level.ro/showthread.php?155...ost3436016
replyReply
#32
cartea o gasesti la revista Chip! Daca te uiti la sfaristul revistei level vei vedea acest lucru!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#33
george chiar te sfatuiesc sa cumperi revista chip, decat editia limitata, primesti aceasi carte, si iti da photoshop CS 5 Extended ca software gratis.
Eu level-ul l-am primit de la un var care mi l-a adus asa ca si cadou de revenire in oras si azi mi-am cumparat Chip-ul. Bulan nu?Smile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#34
In primul rand, cred ca topicul asta ar merge mutat la Players b us, pentru ca e Level => jocuri video.

Apoi, mai citeste cineva revista? Ceva pareri despre cum evolueaza in ultimul timp?
replyReply
#35
Mutat.
Sup
replyReply
#36
Eu n-am luat-o de cateva luni. Sad Pur si simplu am uitat,sau n-am avut de unde s-o i-au.Cred ca o sa-mi comand ultimele numere de le CHIP.Si legat de evolutia revistei,well,nu ma afecteaza prea tare.N-o cumpar de asa mult timp(~2 ani) incat sa pot spune ca s-a modificat ceva...
replyReply
#37
Am cumparat-o luna asta, imi place sa citesc articolele lor, chiar stiu ce fac. Nu ma uit pe forum, ma uitam mai demult, dar m-am convins de ce poate. Cred in schimb ca uneori redactorii se ocupa de jocuri prea putin sau chiar deloc cunoscute, poate e doar publisherul de vina.
In schimb, de ceva vreme, nu stiu exact, au bagat un nou capitol, "cultura gameristica", ce merita citit si absorbit pe indelete. De exemplu, in numarul de luna asta au taiat si spanzurat sfarsitul controversat al Mass Effect 3. Cred ca e o idee buna, avand in vedere ca alte publicatii de gen doar prezinta jocuri.
Cam atat ar fi, level inca se tine bine, se vinde bine si e foarte apreciat. Bravo lor.

Show Content
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#38
Yep, la acele articole vroiam sa ajung cand vorbeam de evolutie. Pana acum in afara de review-uri/preview-uri (si eventual ceva stiri), nu prea vedeai astfel de articole prin publicatiile de la noi. Mi se pare un mare pas in fata pentru ca acum jocurile video sunt vazute ca un fenomen sau ca o industrie si nu doar ca niste titluri. Sper ca are cat de cat logica ce tocmai am spus.

Legat de jocurile mai putin cunoscute presupun ca te referi la indie-uri. Mie nu mi se pare un aspect negativ, din contra. Daca luam in calcul amploarea pe care a luat-o ramura asta a jocurilor video e absolut normal sa fie si destul de multe review-uri in revista pe acest subiect. In plus, indieurile sunt poate cele mai bune titluri la ora actuala, si cu siguranta cele mai originale. Unele dintre ele sunt mai mult titluri experimentale care ajuta la progresul industriei.
replyReply
#39
Nu m-am legat de indieuri, nu poti sti care e urmatorul Minecraft. Ziceam ca sunt multe jocuri realizate de firme de-astea profesioniste, care pur si simplu cred ca sunt puse pentru reclama. De exemplu, am vazut la un moment dat un action-adventure facut de Ubisoft de care n-am auzit in viata mea, pus asa, la intamplare, printre jocuri de ultima generatie etc. Am vazut ca reprezentantii romani ai firmelor astora le dau keys pentru jocuri si odata le-au dat si 2 console parca. Nu zic ca e o chestie rea, dar parca nu intereseaza pe nimeni. Asa de artificial sunt puse jocurile, si mai nasol e cand ma prind ca asa sta treaba, ca o fac poate pentru bani, nu pentru ca le place. Si destul de mare parte din revista inca o fac, sau cel putin pare ca o fac pentru ca le place ce fac.
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#40
Well, nu putem decat sa ne dam cu presupusul despre asta, pentru ca numai ei acolo, in redactie, pot stii ce se intampla cu adevarat. E posibil sa fie si asa, dar oricum pana acum nu am descoperit titluri care sa fie alese pe principiul asta, sunt curios care e jocul obscur pe care l-ai vazut de la Ubi. Oricum, ce spuneam eu mai sus despre faptul ca sunt multe indie-uri ma face sa cred ca nu banii conteaza cand se face selectia de jocuri care urmeaza sa fie recenzate.
Ca un apropo, chiar daca se fac manarii de genul celor descrise de tine, sunt la un nivel mult mai mic decat ce se intampla la firmele mari din domeniu (IGN, GameSpot, Metacritic) unde se dau bani la greu ca sa fie umflate notele unor jocuri. Am vazut singur destule cazuri. In Level pe de alta parte am vazut si destule titluri terfelite, daca pot sa spun asa, inclusiv dintre cele produse de Ubisoft.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)