Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaugare armura noua
#21
(12-18-2011, 12:50 AM)alex2ooo Wrote: Am rezolvat cu Armor.d . Acum problema e ca nu pot deschide spacerul sa dau reparse scripts(imi cere cd cand il deschid)si nu stiu de unde pot sa ii dau reparse scripts

Da start editor din gothic starter ca sa deschida spacer-ul. Pana acum ti-a mers spacer-ul sau e prima data cand incerci?Grin
#22
(12-18-2011, 01:03 AM)old nick Wrote: Da start editor din gothic starter ca sa deschida spacer-ul. Pana acum ti-a mers spacer-ul sau e prima data cand incerci?Grin

Este prima oara cand il deschid
Edit: Am incercat chestia cu start editor din gothic starter dar de unde dau reparse scripts?
#23
(12-18-2011, 01:09 AM)alex2ooo Wrote: Este prima oara cand il deschid

Intri in Gothic 2/system si acolo gasesti gothic_starter_mod.exe. Dai click pe el si iti deschide starter-ul dai start editor si-ti deschide spacer-ul. Dupa ce ai operat modificarea armurii inclusiv textura sau ce vrei tu.
In spacer dai update ouput-units apoi save si dupa aceea dai reparse scripts cu gothic.src care e in scripts. E putin mai complicat, trebuie sa inveti sa folosesti spacer. Cauta la sectiunea de modding, gasesti niste link-uri pentru niste tutoriale.
Aici: http://www.worldofgothic.ro/forum/showth...p?tid=1848
#24
Am facut ce ai zis dar cand am dat reparse script cu gothic.src mia dat o eroare dupa acces violation si sa inchis spacer
Prima eroare [Image: 203m.jpg]
A doua eroare [Image: 202m.jpg]
A treia eroare [Image: 199.jpg]
Dupa a treia eroare se inchide spacerul
#25
Daca iti apare eroare inseamna ca trebuie sa mai insisti. Nici mie nu-mi ies multe din prima incercare, dar nu ma las pana nu rezolv. Uita-te prin tutoriale, verifica scriptul, eventual inlocuieste-l cu englishcleanscritps pe carel-l gasesti pe aici sau pe wog.com. Ce vrei tu, mai putin inlocuirea texturii pentru ca nu am stat de ea, se rezolva in 2 minute. Uite dovada, ca sa nu crezi ca vorbesc aiurea.



Show Content
#26
in gothic starter pune la zspy 0 sa nu mai apara erori
#27
Am reusit sa creez armura doar ca acuma cand deschid goman si trebuie sa localizez textures.vdf nu-l gasesc nicaieri

EDIT: Lam gasit doar ca acum are numele textures.vdf.disable si cand incerc sa il deschid cu goman nu merge(sunt mai multe fisiere cu .disable)
#28
(12-18-2011, 11:19 AM)alex2ooo Wrote: Am reusit sa creez armura doar ca acuma cand deschid goman si trebuie sa localizez textures.vdf nu-l gasesc nicaieri

Pai am inteles ca cu goman stii sa "umbli". Textures.vdf e in folderul Gothic2/Data. Dar daca ai instalat si texturile cu g2mdk le gasesti in Gothic2/_work/data/textures. Acolo faci inlocuirea texturii. Tot ce-ti apare disabled este dezarhivat in _work/data.
#29
(12-18-2011, 11:30 AM)old nick Wrote:
(12-18-2011, 11:19 AM)alex2ooo Wrote: Am reusit sa creez armura doar ca acuma cand deschid goman si trebuie sa localizez textures.vdf nu-l gasesc nicaieri

Pai am inteles ca cu goman stii sa "umbli". Textures.vdf e in folderul Gothic2/Data. Dar daca ai instalat si texturile cu g2mdk le gasesti in Gothic2/_work/data/textures. Acolo faci inlocuirea texturii. Tot ce-ti apare disabled este dezarhivat in _work/data.

Gata, am rezolvat cu .disable(era de la gothic multiplayer). Acum mai e o singura problema dupa am terminat...daca deschid gothicul din gothic.exe armura creata de mine merge dar daca deschid gothicul din GothicStarter nu-mi merge armura.
#30
ai bifat reparse script?


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Traducere Risen - O nouă ordine ! Warhell 25 5,698 12-22-2012, 01:05 PM
Last Post: Carnage
  .MRM,mesh,cum modifci o armura? ghostqwerry 3 1,557 09-19-2012, 07:43 AM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)