Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Age of Mythology: Titans
#1
Age of Mythology (prescurtat AoM) este un joc de strategie în timp real (RTS) dezvoltat de Ensemble Studios și publicat de către Microsoft Game Studios care este bazat pe mitologie. Jocul a fost lansat pe 11 noiembrie 2002 în America de Nord și o săptămână mai târziu în Europa.

[Image: Age-of-Mythology-2-3OVYFO73QT-1024x768.jpg]

Wiki source

Unitățiile civile -- sătenii Greci, culegătorii și piticii Scandinavi, muncitorii Egipteni precum și bărcile de pescuit -- sunt folosite pentru a construi clădiri, a culege arbuștii, vâna animale, crescând animale, ocupându-se de ferme, și de a pescui. Lemnul se poate lua doar prin tăierea copacilor, și aurul prin minerit și comerț. Fiecare civilizație dispune de tehnologi care poate îmbunătăți rata de adunare a resurselor. Favoarea se poate mări diferit depinzând de civilizație: sătenii Greci se roagă la templu, Egiptenii construiesc monumente și Scandinavi prin luptă sau eroi. Se poate face negoț cu toate resursele jocului mai puțin favoare.





----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Deci practic e joc online nu?
“Our lives are not our own. We are bound to others, past and present, and by each crime and every kindness, we birth our future.”
replyReply
#3
Un joc excelent, si acum ma mai jocGrin
Preferatii mei : Grecii
cu toate ca trebuie sa bagi +10 tarani la lemne ca sa o duci bineGrin
Iar da: Ajax e cel mai tareGrin
@mitrut: e single player
dar poate fi jucat si onlineWink
replyReply
#4
O sa fie interesant .
“Our lives are not our own. We are bound to others, past and present, and by each crime and every kindness, we birth our future.”
replyReply
#5
Sa dezbatem:

Zamolxis ma intreba care era factiunea mea favorita. Ei bine cu siguranta grecii. Uram scandinavii, iar egiptenii erau pe locul 2.

Oricum eroii greciilor mi se pareau cei mai fascinanti. Nu mai spun de Arkantos.
Iar moartea eroului jumatate cal jumatate om, intotdeauna ma impresiona si ma facea sa ii urasc pe inamici. Smile

O alta misiune pe care o tin minte e aceea cu visul lui Arkantos, in care se alia dusmanilor. Geniala misiunea, genial jocul.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#6
Mie mi-au placut cam toate factiunile...uite zeii care imi place sa-i am! Grecii: Hades...pentru plenty si pentru turnurile acelea de aparare sau zeus pentru manticora...parca avea si minotaur zeus nu? La Norse: Thor clar...la Egipteni pe Ra sau Isis....in general nu joc cu Egitul. La Atlantida imi place Cronos pentru Yo, pentru Implosion si pentru ca pot sa-mi mut cladirile!
un joc genial care poate fi jucat online...deci facem un meci odata?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#7
Uitati aici toti eroii.
Cred ca il mai am instalat. Daca vrea cineva sa il bat, sa imi aduca la cunostinta acest lucru. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
De ce ai urat Scandinavii?
Mie in primul mi-a placut ultima misiune, cea cu visul si in general cele in care trebuia sa-l opresti pe Ochios sa-i dea drumul lui Cronos!
facem maine de dimineata un meci?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#9
O cunoasteti? Zeita asta era preferata mea. Aveam o grija de ea ca de ochii din cap. Nu mi-a murit niciodata cred.
Show Content

(01-04-2012, 08:18 PM)Zamolxis1 Wrote: De ce ai urat Scandinavii?
Mie in primul mi-a placut ultima misiune, cea cu visul si in general cele in care trebuia sa-l opresti pe Ochios sa-i dea drumul lui Cronos!
facem maine de dimineata un meci?

Credeam ca-l am instalat pe laptop, dar nu-l am. Trebuie sa-l cumpar. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
Mhm...e de la greci? Nu e Athena? Sau cum o cheama?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)