Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propuneri concurs
#1
Ideile de concurs despre care o sa vorbesc in urmatoarele randuri nu sunt ale mele, ambele fiind culese de pe forumul Level, unde au fost postate de userul Discordless. Asta ca sa nu fie vreo discutie mai apoi. Acolo (forumul Level) nici unul dintre cele doua concursuri nu a atras prea mult interes, dar ideile mi se par bune si cred ca aici vor avea mai mult succes.
Primul concurs este unul de fotografie, dar intr-un mod mai diferit fata de ce v-ati astepta. Regulile suna cam asa: fiecare participant isi va alege un obiect, alegerea nefiind restrictionata de vreun criteriu. Acest obiect trebuie apoi fotografiat in diferite ipostaze predefinite. La sfarsitul concursului, cel care a postat cele mai multe imagini castiga. Acestea sunt regulile in mare si le-am scris asa cum mi le-am amintit, dar, in cazul in care propunerea va fi acceptata, le vom putea dezvolta si eventual revizui. Acest lucru e valabil si pentru concursul de care urmeaza sa vorbesc.
A doua idee e diferita de prima si se refera la jocuri video. Participantii isi aleg un joc, sau mai bine spus ideea din spatele unui joc, si o modifica in asa fel incat sa pastreze esenta jocului, dar sa modifice tipul de joc. De exemplu, ideea singurului participant de la concursul de pe forumul Level era transformarea lui Mario, care dupa cum bine stim este un platformer, intr-un FPS de genul Serious Sam. Dintre reguli cele mai importante erau prezenta unui poster pentru jocul odata modificat, precum si a unei descrieri.
Cam asta ar fi. Astept pareri/idei/critici/intrebari.
replyReply
#2
Bun thread si totodata 2 idei foarte bune... mai ales prima.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
Prima da... dar e stupid criteriul. Cele mai multe poze? really?
mai bine ar merge cu voturi
fiecare câte două poze
replyReply
#4
as vrea sa ne dai mai multe amanunte, despre al doilea...nu prea am priceput ce vrei sa spui...adica sa-l modam sa facem fps? sau rpg?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#5
A dat un exemplu mă... dar e mult prea complicat.
cu Mario FPS nu e mare lucru pentru că s-a făcut deja
replyReply
#6
primul ar fi...fain daca s-ar vota cele mai bune fotografii...eu cred ca ar trebui sa asteptam trecerea concursurilor de benzi desenate si video-uri si sa ne apucam de asta!
Cu asta v-am lasata! Nb!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#7
Prima idee de concurs e inspirata din proba care se da pentru inscrierea la regie, film... Cu siguranta voi participa. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
+1 (__)
(01-07-2012, 10:10 PM)Zamolxis1 Wrote: primul ar fi...fain daca s-ar vota cele mai bune fotografii...eu cred ca ar trebui sa asteptam trecerea concursurilor de benzi desenate si video-uri si sa ne apucam de asta!
Cu asta v-am lasata! Nb!

Nu cumva e inventat de tine? nu pare să fie nimic "oficial" pe la Arena.Smirk
replyReply
#9
(01-07-2012, 10:05 PM)g3orge13 Wrote: Prima da... dar e stupid criteriul. Cele mai multe poze? really?

Si eu cred ca nu cantitatea ar trebui sa fie criteriul de departajare. Mai curand m-as gandi la niste poze inedite care sa puna intr-o ipostaza diferita un obiect banal.
Daca tot e deschis threadul asta vom discuta aici propunerile de concurs lasand spatiul de la sugestii pentru forum pentru alte lucruri, ok?Smile
replyReply
#10
Da
ceva de genuWink
ar fi interesant
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  The Champion of Gothic ~ Concurs Zamolxis1 177 40,679 02-15-2013, 11:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Benzi Desenate Zamolxis1 51 19,175 02-14-2012, 09:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs-Take the Pics Bogdan 61 24,890 02-14-2012, 03:07 PM
Last Post: Bogdan
  Concurs - Cele mai interesante peisaje. Warhell 136 35,652 01-13-2012, 03:12 PM
Last Post: Kristi
  Poze Concurs Peisaje din Gothic. Zamolxis1 5 3,236 01-13-2012, 02:51 PM
Last Post: Kristi
  Concurs - Game Remix Bogdan 7 3,192 01-09-2012, 08:26 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Talent si Imaginatie! Raducu' 208 53,097 12-23-2011, 05:29 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)