Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Concurs-Take the Pics
#11
Mersi Terente, o sa tin asta in minte. Singura neclaritate pana acum e in privinta sistemului de reputatie, am observat ca nu toti userii pot sa il foloseasca. Asa cum a sugerat si Zamolxis, punctele de reputatie vor fi probabil principalele premii, dar nu vreau sa promit ceva fara sa pot oferi.
#12
(01-08-2012, 09:55 PM)Bogdan Wrote: Mersi Terente, o sa tin asta in minte. Singura neclaritate pana acum e in privinta sistemului de reputatie, am observat ca nu toti userii pot sa il foloseasca. Asa cum a sugerat si Zamolxis, punctele de reputatie vor fi probabil principalele premii, dar nu vreau sa promit ceva fara sa pot oferi.
Nu cred ca vor fi probleme cu punctele de reputatie obtinute pentru astfel de initiative.Smile
Restul privilegiilor vor fi stabilite de Raducu si Carnage, eu sunt incepator in treburile astea si deja mi-e dor de intelepciunea si meticulozitatea lui Terente.Smile
#13
Daca va fi cu locatii puneti ceva mai accesibil
pentru ca daca puneti sa zicem , o masa de biliard
io nam asa ceva in satHaha
#14
Cum a spus si Oldnick, cel mai probabil nu vor fi probleme cu adordarea reputatiei. Poate si un statul de privilegiat pt. premiul 1 nu este de evitat. Moderatorii decid.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#15
Am inteles, uite niste propuneri de locatii:

la scoala,

in masina,

in casa,

lang o masa ( cu mancare)

intr-un parc/padure.

langa o apa,

intr-o gradina,

intre blocuri, pe blocuri sau langa blocuri sau chia rin blocuri.

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#16
(01-09-2012, 12:00 AM)roby14 Wrote: Daca va fi cu locatii puneti ceva mai accesibil
pentru ca daca puneti sa zicem , o masa de biliard
io nam asa ceva in satHaha

Vor fi si locatii mai accesibile, dar ca sa fie jocul mai interesant e de preferat sa fie locatii cat mai dificile. Una e cand faci o poza banala in baie si una e cand umbli cativa kilometri ca sa faci o poza cu Oltul (stiu asta din experienta proprie Wink ). Alta e satisfactia cand depui eforturi ca sa iti atingi obiectivul. Oricum, cum am spus si in primul post, locatiile o sa fie categorisite in functie de dificultate, si cu cat dificultatea este mai mare, cu atat mai multe puncte primesti pentru acea poza.

In ceea ce priveste premiile, daca nu e nici o problema cu acordarea reputatiei, atunci va fi ceva de genul:
Locul 1: +2 rep, privigeliat (Wink) si alte premii;
Locul 2: +1 rep. si alte premii;
Locul 3: +1 rep.
Mentiunile de care zicea Zamolxis, cred ca ar arata mai bine sub forma unor premii speciale: cea mai buna fotografie, cea mai amuzanta, cea mai dificila de obtinut etc. Aici va fi nevoie de votare.

Cateva reguli/sfaturi:
-este interzisa falsificarea imaginilor; incalcarea acestei reguli va duce la descalificarea vinovatului;
-imaginile se vor posta in serii de cel putin 5 imagini, pentru a usura procesul de numarare a punctelor;
-incercati sa pastrati o copie a imaginilor pentru orice eventualitate;
-imaginile se vor posta fie ca Attachment, fie intre tag-uri Spoiler, pentru a evita aglomerarea topicului;
-fiecare concurent poate participa cu un singur obiect; se pot folosi mai multe obiecte dar numai daca acestea vor aparea impreuna in toate fotografiile;
-in eventualitatea pierderii/distrugerii obiectului, acesta nu poate fi inlocuit;
-imaginile vor avea dimensiunile de cel mult 800x600 pixeli;
-nu se va lua in calcul calitatea imaginilor decat pentru oferirea unor eventuale premii speciale;
-concursul va avea o durata de 3 saptamani; imaginile pot fi postate oricand in intervalul de la inceputul pana la sfarsitul concursului;
-inscrierile se pot face oricand, chiar si in ultima zi a concursului;

Cam acesta cred ca o sa fie regulamentul. Mai ramane lista de locatii si apoi dam drumul la joc.
#17
Good job, new guy. Smile

As adauga si un loc de privilegiat pt. locul 1.

privilegiat = dreptul de a acorda reputatie + a vedea forumul ascuns.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#18
Dupa ce am piese as putea sa mai adaud ceva cu Photoshop?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#19
nu credGrin
#20
Hegan, nu inteleg ce vrei sa spui.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Take the Pics - Piranha Bytes Edition Bogdan 7 3,109 07-10-2013, 01:03 PM
Last Post: Edd
  Propuneri concurs Bogdan 28 10,260 05-05-2013, 01:45 PM
Last Post: Szekemri
  The Champion of Gothic ~ Concurs Zamolxis1 177 39,106 02-15-2013, 11:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Benzi Desenate Zamolxis1 51 18,954 02-14-2012, 09:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs - Cele mai interesante peisaje. Warhell 136 34,971 01-13-2012, 03:12 PM
Last Post: Kristi
  Poze Concurs Peisaje din Gothic. Zamolxis1 5 3,193 01-13-2012, 02:51 PM
Last Post: Kristi
  Concurs - Game Remix Bogdan 7 3,115 01-09-2012, 08:26 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Talent si Imaginatie! Raducu' 208 51,093 12-23-2011, 05:29 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)