Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Concurs de Benzi Desenate
#11
ok...eu zic sa mai asteptam o saptamana, pana mai intra si ceilalti...timp in care ne putem apuca de facut cadrele si creat povestea!
premiile vor fi hotarate de staff...principalul premiu va fi distractia!Smile...restul sunt chestii virtuale!
Pai vei folosi creion cu tus, sau cerneala...sau vei folos creion?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#12
(01-08-2012, 08:13 PM)Zamolxis1 Wrote: ok...eu zic sa mai asteptam o saptamana, pana mai intra si ceilalti...timp in care ne putem apuca de facut cadrele si creat povestea!
premiile vor fi hotarate de staff...principalul premiu va fi distractia!Smile...restul sunt chestii virtuale!
Pai vei folosi creion cu tus, sau cerneala...sau vei folos creion?

Voi incerca sa schitez cu creionul si sa definitivez cu un marker subtire pentru ca nu am tus sau cerneala deocamdata. Depinde de felul in care va aparea primul desen. Schita creionata trebuie stearsa si daca nu se sterge bine voi desena direct cu markerul.
Sunt de acord ca premiul principal va fi distractia.Smile
(01-08-2012, 08:20 PM)g3orge13 Wrote: OK. SĂ vă distrati cu atâta distracţie!

Distractia asta are si laturi interesante si constructive, nu se bazeaza doar pe remarci seci si pretins inteligente cum s-ar putea crede la prima impresie. Multi dintre cei care s-au dedicat acestei pasiuni si-au facut o meserie din asta. Eu am ales alta meserie, dar mi-a ramas pasiunea care departe de a-mi hrani orgoliul, imi alimenteaza pofta de viata si speranta ca in felul asta ma pot distanta de banalitatile cotidiene pe care le intalnesc la tot pasul. Nu vreau sa cred ca implicarea cuiva intr-o astfel de activitate ar urmari interese obscure care tin de reputatie sau functii pe forum, desi stiu ca sunt situatii care se intalnesc destul de frecvent.

Pentru concursul asta va fi nevoie de un juriu din care eu nu pot sa fac parte, avand in vedere calitatea mea de concurent. Trebuie sa afli daca Raducu si Carnage vor sa jurizeze concursul sau nu. Si cred ca tot ei vor stabili daca sunt de acord cu premiile pe care tu Zamo, ca initiator ar trebui sa le propui. In povestea asta voi fi doar unul dintre concurenti pentru a elimina orice suspiciune de frauda.Haha
#13
pentru tine, daca iesi pe primul loc, trebuie sa gasesc un premiu special! In general asa va arata!
Locul 1: moderator o saptamana +3 reputatie
Locul 2: privilegiat +2 reputatie
Locul 3: privilegiat o saptamana +1 reputatie!

Astea sunt...daca va fi si un al aptrulea concurent...ceea ce nu cred! Va primi ca o mentiune +1 reputatie.
Oricum pentru mine, pe primul loc e distractia!!!Grin...si faptul ca am muncit cu mainile mele...apropo ai spus ceva de o explicatie pentru vederea obiectelor tridimensionale...unde am eu probleme...poti sa-mi explici in coltul meu, insotit de un video daca se poate?Grin
as vrea ca staff-ul sa spuna daca vrea sa jurizeze acest concurs, de asemenea daca Terente vrea si daca sunt de acord cu premiile?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#14
Deci cine imi raspunde si mie la intrebare?Haha
ca nu prea ma baga nimeni in seama
facem poze cu telefonu? si le uploadam pe aci?
#15
(01-08-2012, 11:46 PM)roby14 Wrote: Deci cine imi raspunde si mie la intrebare?Haha
ca nu prea ma baga nimeni in seama
facem poze cu telefonu? si le uploadam pe aci?

Daca ai scanner poti sa scanezi desenele. Daca nu, le fotografiezi. Ai un telefon destul de performant pentru a realiza niste poze bune, din cate imi dau seama.Smile
#16
camera de 3.2 nu e asa buna
noroc cu ecranu HDGrin
deci da
dar daca chiar e, le fac la internat cu telefonu unui prieten(sonny ericsson cybershot 8.1 mega pixeli)
si o sa iasa fainWink
#17
Fiind un concurs de benzi desenate am sters cateva posturi care nu aveau cine stie ce legatura cu subiectul.Smile

Show Content
#18
Ma inscriu si eu, chiar daca sunt destul de slab la desen, si cred ca si altii ar trebui sa o faca, indiferent de talentul la desen. Cum spunea cineva mai sus, conteaza distractia nu castigul.
In orice caz, o banda desenata poata sa fie buna si fara sa aiba cine stie ce elemente grafice, povestea conteaza.
In alte cuvinte: Desenati, baieti, orice, numai desenati!
#19
pai asta spun. Cel mai important la un concurs, chiar daca nu ai talent, este sa te distrezi! Si cred ca ma voi inscrie si eu la tine la fotografii pentru ca va fi amuzant sa ma urc la o inaltime considerabila pe casa mea si sa fotografiez...george daca nu vrei sa participi, taci si inghite!
Startul il voi mai amana cateva zile deoarece poate vor mai fi care vor sa intre. Si prin amanarea asta avem timp sa exersam putin!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#20
Deci oficial ma inscriu si eu
azi ma apuc sa fac ceva deseneWink
dar prima data tre sa merg la magazin sa imi iau foiHaha


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Propuneri concurs Bogdan 28 10,257 05-05-2013, 01:45 PM
Last Post: Szekemri
  The Champion of Gothic ~ Concurs Zamolxis1 177 39,043 02-15-2013, 11:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs-Take the Pics Bogdan 61 24,598 02-14-2012, 03:07 PM
Last Post: Bogdan
  Concurs - Cele mai interesante peisaje. Warhell 136 34,956 01-13-2012, 03:12 PM
Last Post: Kristi
  Poze Concurs Peisaje din Gothic. Zamolxis1 5 3,192 01-13-2012, 02:51 PM
Last Post: Kristi
  Concurs - Game Remix Bogdan 7 3,112 01-09-2012, 08:26 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Talent si Imaginatie! Raducu' 208 51,015 12-23-2011, 05:29 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)