Poll: Credeti ca se mai poate intampla un eveniment asemanator celui din anul 1989?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
40.00%
8 40.00%
Nu.
60.00%
12 60.00%
Total 20 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jos Basescu!
Si ce credeti ca se va alege cu tara timp de 3 luni de instabilitate economica? A pai sa vedem, leul va scadea continuu...de fapt in ltimele 3 zile dolarul a crescut cu 3 bani. Ponta si Antonescu, premierul plagiator si cu cel ce a contribuit la aceasta lovitura de stat care a adus la acapararea justitiei, nu vor mai avea credibilitate in fata celor de la bruxelles. Deci singura solutie pentru tara este continuitatea. Chiar nu se vede ca in 2 luni de zile conducerea USL a dus tara spre un dezastru. Sunt curios ce se va intampla cu tara daca Basescu va fi demis.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
(07-13-2012, 10:30 PM)Zamolxis1 Wrote: Si ce credeti ca se va alege cu tara timp de 3 luni de instabilitate economica? A pai sa vedem, leul va scadea continuu...de fapt in ltimele 3 zile dolarul a crescut cu 3 bani. Ponta si Antonescu, premierul plagiator si cu cel ce a contribuit la aceasta lovitura de stat care a adus la acapararea justitiei, nu vor mai avea credibilitate in fata celor de la bruxelles. Deci singura solutie pentru tara este continuitatea. Chiar nu se vede ca in 2 luni de zile conducerea USL a dus tara spre un dezastru. Sunt curios ce se va intampla cu tara daca Basescu va fi demis.

Basescu nu are legatura cu Bruxellu'... Boc si oamenii lui aveau legatura. Si ei au cazut de ceva timp.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Cine are dreptul de a reprezenta tara in situatile pe plan intern...aaa...presedintele?Smile Sunt curios ce o sa se intample!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
(07-13-2012, 10:36 PM)Zamolxis1 Wrote: Cine are dreptul de a reprezenta tara in situatile pe plan intern...aaa...presedintele?Smile Sunt curios ce o sa se intample!

Pai vorbeai de plan extern. Si Ponta se poate ocupa la fel de bine. (se poate la modul ca s-ar putea. Nu stiu daca poate intradevar.)
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Ponta si Antonescu ne-au cam facut de rusine pe plan extern. Adica toate nenorocitele de tari din Europa, pana si america e ingrijorata, si doar pe noi ne doare undeva si ne uitam ca prostii si luam drept adevarate latraturile lui Mircea Badea, lu Gadea si alti latrai platiti. Nu ai vazut ce a facut Schulzz si Baroso cu Ponta la Bruxeless? Deci credibilitate nu mai avem, inflatia e in plina desfasurare, pun pariu ca dupa referendum Nastase va fi gratiat, iar noi, defapt funtionarii care au facut atatea sacrificii in cei 3 ani de criza prin taierile de salarii si masurile de austeritate in general, ne doare in cot de viitorul tarii si consideram ca doi hoti care duc in cap tara sunt marii lideri ai natiunii.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Antonescu inca nu ne-a facut... trebuie sa asteptam sa ne faca. Dar eu cred ca nu o sa o faca prea curand. Si desi cred asta, nici nu am sperante ca o sa fie prea bun in functia de presedinte, nu din cauza corectidutinii si pentru ca nu o sa stie ce sa faca. Pnl-ul n-a fost niciodata o mare putere si de aceea ma tem.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Ma uitasem intr-o seara la Antena 1 la un show pacatos..era Vadim Tudor invitat..chiar dupa ce Nastase a incercat sa se sinucida.
Spunea Tudor ca prin Iulie sau august, nu mai stiu data exacta..Basescu va fi arestat. Pai in momentele astea nu pare prea departe de asta. :-?
Sup
replyReply
(07-13-2012, 10:48 PM)Warhell Wrote: Ma uitasem intr-o seara la Antena 1 la un show pacatos..era Vadim Tudor invitat..chiar dupa ce Nastase a incercat sa se sinucida.

Vadim, desi e destept, e nebun. .
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Deci eu cred ca deocamdata cea mai buna varianta e Base, sau daca e demis Base, tot PDL-ul ne poate scoate din rahat...cel putin oamenii din partidul asta sunt mai credibili decat majoritatea USL-ului. Adica in ultimii ani, in USL sau pus la inaintare oamenii corupti si s-au dat la fund cei corecti. Si sunt o groaza de exemple. Ma intreb de ce Ponta u demisioneaza, parca promisese ca daca ii este dovedit ca a plagiat, va demisiona. Ei bine inainte sa afirme comisia de evaluare asta, se pare ca a fost desfiintata interesantHaha. Antonescu sigur il va gratia pe Nastase, si asa o iau lucrurile de la inceput.Haha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
(07-13-2012, 10:49 PM)Terente Wrote:
(07-13-2012, 10:48 PM)Warhell Wrote: Ma uitasem intr-o seara la Antena 1 la un show pacatos..era Vadim Tudor invitat..chiar dupa ce Nastase a incercat sa se sinucida.

Vadim, desi e destept, e nebun. .

Mie imi place de Vadim..chiar l-as vrea pe el ca presedintele Romaniei...este un adevarat nationalist si il respect.
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)