Poll: Credeti ca se mai poate intampla un eveniment asemanator celui din anul 1989?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
40.00%
8 40.00%
Nu.
60.00%
12 60.00%
Total 20 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jos Basescu!
#11
(01-13-2012, 11:35 PM)roby14 Wrote: Mi se pare un thread destul de inutilHaha

Inutil, pt. ca nu putem face prea multe de aici. Insa, situatia trebuie cunoscuta si discutata!
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#12
adevarat
JOS BASESCU!!!!!!!!
replyReply
#13
(01-13-2012, 11:40 PM)Terente Wrote:
(01-13-2012, 11:35 PM)roby14 Wrote: Mi se pare un thread destul de inutilHaha

Inutil, pt. ca nu putem face prea multe de aici. Insa, situatia trebuie cunoscuta si discutata!

Stiu ca am facut un thread care nu se prea poate discuta mult din el, vroiam ca ceilalti membri sa stie situatile din celelalte orase, roby, e si la Timisoara?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#14
Eu nu locuiesc in Timisoara
doar in timpu scoli sunt acolo la internat
deci nu am cum sa stiu
replyReply
#15
Eu inca raman paralel cu chestii gen conducerea tarii, scrisul de legi si in general sistemul politic actual. Si nu cred ca vreau sa ma informez Haha
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#16
Salvare pentru smurd
replyReply
#17
Defapt oamenii PSD-ului sa=-au strans sa il sustina pe marele Arafat. Care nu ar fi facut nimic in Romania daca nu primea ajutoare de la PDL. Numai ca Victor Ponta, papusa controlata de Iliescu, la tot ce spune Basescu el e ala mare si cu gura pe sus ca un caine raios...care latra ca dobitocu. Daca o sa ne luam dupa realitatea Tv care spun despre Base ca este hot, fara dovezi, desi se stie bine ca daca era hot umbla cu Bentley-ul si nu cu Loganul si avea cateva case in Pipera nu un amarat de apartament si un teren de 1 hectar.
Desi este rau ce a facut cu salariile. Profesorii meritau aceasta scadere deoarece erau foarte multi care aveau 30 de sporuri, eu stiu oameni cu adevarat buni in ceea ce fac si care nu au niciun spor si un salariu de 800 de lei la Primarie. In timp ce profesorii aveau 30 de milioane+vacante platiteSad.
Acum au 20 de milioane, si tot e prea mult! Pentru ca ei au si vacante ceea ce niciun bugetar nu are.
Chestia cu somerii, sa fim seriosi vi se pare corect ca un spital din Cuca Macaii sa aiba 2 pacienti odata pe luna si vreo 10 asistente + doctori care isi iau salariile pe degeaba. Plus ca guvernul trebuie sa plateasca caldura. Basescu nu a facut altceva decat sa diminueze numarul lor pentru a n se ajunge la instabilitate economica. Pun pariu ca daca ajungea Geoana sau Crin, si-ar fi batut joc de tara asta, ar fi luat masuri mai proaste, ar fi bagat bani in buzunar cu sacul si ne-ar fi vandut resursele la Americani. Cum a facut de altfel si Tariceanu care a vandut petrolul si aurul la Americanii pe 5 milioane de dolari care i-au intrat in buzunar.
Apropo voi nu vedeti ca tarile din jurul nostru se duc in cap? Ungurii acum isi cer cetatenia romana inapoi deoarece Ungaria e la un pas de faliment. Grecia s-a dus in cap, noroc cu nemti, Bulgaria mai are un pic si Franta si Italia sunt chiar la marginea prapastiei. Daca nu era asta acum nu am fi avut un fond de rezerva de cateva miliarde de euro de care sa ne folosim daca cumva reintram in criza. Daca nu ar fi fost Basescu acum ne era si mai rau. Eram muritori de foame si ne dadeam unul altuia in cap.
Daca nu o sa ne trezim la realitate, si nu o sa mai incetam sa ascultam latraturile si spalaturile de creier ale celor de la Realitatea Tv si Antena 3 atunci e clar ca suntem un popor dobitoc si limitat car nu vede la 2 m de el.
Eu nu tin cu nimeni. Dar astfel vad eu lucrurile, puteti zice ce vreti pentru ca degeaba ziceti. Voi acum imi veti spune porcariile auzite a posturile de mai sus. Manipulatorii aia nenorociti.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#18
Inca o demonstratie de forta si corectitudine a jandarmilor. Nu stiu de ce dar intotdeauna sunt impresionat cand ii vad. L-am auzit si pe seful lor dand un interviu pt. a explica situatia si a fost impresionant de corect, insa prostia reportaritei m-a facut sa-mi dau o palma peste fata.

I-am vazut si live la macelul de la meciul Steaua Dinamo din Brasov. Impresionanti.

Cred ca SPP-ul e singurul domeniu care se aproprie de perfectiune din Romania.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#19
Franta si Italia sunt tari stabile.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#20
(01-14-2012, 11:58 AM)Zamolxis1 Wrote: Defapt oamenii PSD-ului sa=-au strans sa il sustina pe marele Arafat. Care nu ar fi facut nimic in Romania daca nu primea ajutoare de la PDL. Numai ca Victor Ponta, papusa controlata de Iliescu, la tot ce spune Basescu el e ala mare si cu gura pe sus ca un caine raios...care latra ca dobitocu. Daca o sa ne luam dupa realitatea Tv care spun despre Base ca este hot, fara dovezi, desi se stie bine ca daca era hot umbla cu Bentley-ul si nu cu Loganul si avea cateva case in Pipera nu un amarat de apartament si un teren de 1 hectar.
Desi este rau ce a facut cu salariile. Profesorii meritau aceasta scadere deoarece erau foarte multi care aveau 30 de sporuri, eu stiu oameni cu adevarat buni in ceea ce fac si care nu au niciun spor si un salariu de 800 de lei la Primarie. In timp ce profesorii aveau 30 de milioane+vacante platiteSad.
Acum au 20 de milioane, si tot e prea mult! Pentru ca ei au si vacante ceea ce niciun bugetar nu are.
Chestia cu somerii, sa fim seriosi vi se pare corect ca un spital din Cuca Macaii sa aiba 2 pacienti odata pe luna si vreo 10 asistente + doctori care isi iau salariile pe degeaba. Plus ca guvernul trebuie sa plateasca caldura. Basescu nu a facut altceva decat sa diminueze numarul lor pentru a n se ajunge la instabilitate economica. Pun pariu ca daca ajungea Geoana sau Crin, si-ar fi batut joc de tara asta, ar fi luat masuri mai proaste, ar fi bagat bani in buzunar cu sacul si ne-ar fi vandut resursele la Americani. Cum a facut de altfel si Tariceanu care a vandut petrolul si aurul la Americanii pe 5 milioane de dolari care i-au intrat in buzunar.
Apropo voi nu vedeti ca tarile din jurul nostru se duc in cap? Ungurii acum isi cer cetatenia romana inapoi deoarece Ungaria e la un pas de faliment. Grecia s-a dus in cap, noroc cu nemti, Bulgaria mai are un pic si Franta si Italia sunt chiar la marginea prapastiei. Daca nu era asta acum nu am fi avut un fond de rezerva de cateva miliarde de euro de care sa ne folosim daca cumva reintram in criza. Daca nu ar fi fost Basescu acum ne era si mai rau. Eram muritori de foame si ne dadeam unul altuia in cap.
Daca nu o sa ne trezim la realitate, si nu o sa mai incetam sa ascultam latraturile si spalaturile de creier ale celor de la Realitatea Tv si Antena 3 atunci e clar ca suntem un popor dobitoc si limitat car nu vede la 2 m de el.
Eu nu tin cu nimeni. Dar astfel vad eu lucrurile, puteti zice ce vreti pentru ca degeaba ziceti. Voi acum imi veti spune porcariile auzite a posturile de mai sus. Manipulatorii aia nenorociti.

Nu sunt absolut deloc de acord cu tine.

In momentul in care intr-o tara europeana banii pe care ii ia in mana o persoana angajata la stat nu depaseste 500 lei, in momentul in care puterea taie 25% din salarii pentru ca le era mult mai usor sa faca asta decat sa opreasca contrabanda, in momentul in care se lauda ca au dat afara sute de mii de bugetari fara sa se asigure ca mediul privat merge cat de cat bine pentru a le asigura locuri de munca acestor oameni, in momentul in care niste oameni cu adevarat incompetenti maresc TVA-ul de la 19% la 24% in speranda ca asta astfel vor creste sumele de bani care vor ajunge la buget (...si in manualele de macroeconomie scrie clar ca majorarea taxelor si impozitelor determina o scadere a consumului), in momentul in care se gandesc ca ar fi fine sa impoziteze pensiile, in momentul in care desfiinteaza spitale si oamenii mor in ambulante la portile spitalelor inchise, in momentul in care peste 80% dintre absolventi nu au unde sa lucreze....

....in momentele astea eu zic ca e cel mai bine ca poporul sa faca ceea ce crede de cuviinta.

Nu tin cu nici un partid politic dar nici nu pot accepta ce ai zis tu mai sus.

Show Content
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)