Poll: Credeti ca se mai poate intampla un eveniment asemanator celui din anul 1989?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
40.00%
8 40.00%
Nu.
60.00%
12 60.00%
Total 20 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jos Basescu!
#21
(01-14-2012, 11:58 AM)Zamolxis1 Wrote: Numai ca Victor Ponta, papusa controlata de Iliescu, la tot ce spune Basescu el e ala mare si cu gura pe sus ca un caine raios...care latra ca dobitocu.

Ponta nu e controlat de nimeni. Se vede de la o posta ca e inca un copil care nu poate fi controlat. Are orgoliul acela de copil, care vrea sa faca ceva, desi poate ca de multe ori nu stie ce face. E entuziast... poate ca e bine sa fie asa.

(01-14-2012, 11:58 AM)Zamolxis1 Wrote: Desi este rau ce a facut cu salariile. Profesorii meritau aceasta scadere deoarece erau foarte multi care aveau 30 de sporuri, eu stiu oameni cu adevarat buni in ceea ce fac si care nu au niciun spor si un salariu de 800 de lei la Primarie. In timp ce profesorii aveau 30 de milioane+vacante platiteSad.
Acum au 20 de milioane, si tot e prea mult! Pentru ca ei au si vacante ceea ce niciun bugetar nu are.

Sa plece in Elvetia atunci. Sau Ungaria. Oriunde e mai bine ca la noi. Sa plece din Romania. Sa ramanem cu toti prostii si sa lasam ca sa creasca prostia... desi, zau ca nu mai vad unde ar mai putea creste. Suntem aproape de limita.

(01-14-2012, 11:58 AM)Zamolxis1 Wrote: Pun pariu ca daca ajungea Geoana sau Crin, si-ar fi batut joc de tara asta, ar fi luat masuri mai proaste, ar fi bagat bani in buzunar cu sacul si ne-ar fi vandut resursele la Americani. Cum a facut de altfel si Tariceanu care a vandut petrolul si aurul la Americanii pe 5 milioane de dolari care i-au intrat in buzunar.

Geoana cu siguranta... Crin nu cred. Mie imi pare inteligent. Nu zic ca nu ar fi furat. Insa nu atat de mult. De Geoana mai are rost sa vorbim? Nici I.L. Caragiale nu a putut inventa un personaj ca el.


(01-14-2012, 11:58 AM)Zamolxis1 Wrote: Apropo voi nu vedeti ca tarile din jurul nostru se duc in cap? Ungurii acum isi cer cetatenia romana inapoi deoarece Ungaria e la un pas de faliment. Grecia s-a dus in cap, noroc cu nemti, Bulgaria mai are un pic si Franta si Italia sunt chiar la marginea prapastiei.

Tu vezi asta? Cum naibii?
In afara de greci, toate celelalte natiuni pe care le-ai mentionat au cetateni care inca isi permit sa ne doneze noua romanilor 50% din salarile lor si tot traiesc mai bine ca noi! Noi nu putem dona nici macar 30 de euro... O suma pe care ei nici macar nu o simt!

In Ungaria salariul mediu este de 500 de euro! Ungurii ne dau 100 de euro si tot o duc mai bine ca noi.

Mai ziceai ceva de Realitatea tv... aici sunt de acord. Antena 3, Realitatea, RTV... niste televiziuni de tot rasul, in care cateodata isi mai fac prezenta niste genii/doctori/profesori care nu sunt lasate sa vorbeasca.


Tu crezi ca o ducem bine? Spune da si mai dau inca 2 pagini de argumente.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#22

Radu are dreptate, poate ca sunt profesori care au salarii mari, dar uni nu si asta nu inseamna ca trebe sa le tai salarile fara sa vezi cine are salari sau nu, plus ca ei primesc mita. Si trebe sa le tai salarile la oameni saraci si sa le mai iei si ambulanta? Tu zici de Franta ca e picata-n cap dar tot mai multi oameni din Romania pleaca acolo unde sunt bineveniti, Franta e singurul nostru ajutor! Batranii au pensie si de vreo 5 lei si aia facuti numai din monede!


{EDIT TERENTE:
NU MAI DA QUOTE-URI IMENSE}
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#23
Bah profesorii au meditatii, fac cate 30-40 de milioane la luna numai din meditatii, si nu platesc impozit la stat pentru ele! Mai i-au inca 20 de milioane salariu + vacante platite. Urasc sa-l vad pe dobitocu ala de Ponta care, cum se intampla ceva cum da vina pe Basescu. El e defapt merioneta lui Iliescu, veti vedea asta cand o sa moara Iliesc, pentru ca tradatorul acela va muri curand, nu o va mai duce mult.
Ambulanta, a facut bine cu ea, pentru ca Arafat asta nu avea concurenta, asa va avea concurenta, iar poate concurenta va oferi servicii mai bune decat ei. Hai sa fim seriosi, a venit arafat la mine acasa sa ma duca la spital cand mi s-a facut rau? Mi-a cumparat arafat antitetanos cand mi-a strapuns cuiu ruginit de 10, piciorul?
Voi chiar nu vedeti ca de cand e asta acolo in scaun, s-au construit autostrazi. Uite autostrada Simeria-Sibiu e in lucru, iar in 2013-2014 va fi terminata ceea ce e un lucrur extraordinar.
M-am saturat sa ii aud pe latraii aia de la televizor care scornesc poporul cu tot felul de mediocritati aiurea. S-au strans acolo 200-300 de oameni care erau membrii de partid la Psd si Pnl i-a mai platit si pe aia de la galeriile echipelor de fotbal ca sa arunce cu caramizi in jandarmi, marii barbati de la galerii, care daca le dai doua pare pe spinare incep sa isi planga de mila. Si tot Basescu a fost de vina ca au luat-o in freza participantii de la jandarmi. Daca tot atat de orci vom fi si la alegeri, va spun eu ca aceasta tara se va duce rau de tot in cap. Abia astept sa vina alegerile sa va convingeti!
Apropo de salarii, de aia vin Ungurii sa faca cumparaturi la noi in tara, ca au salarii prea mari.Haha
Unde ai vazut tu batrani cu pensie de 5 lei?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#24
Azi va spus trei cuvinte:
Mircea Geona presedinte=))=))
replyReply
#25
(01-15-2012, 03:49 PM)Zamolxis1 Wrote: Bah profesorii au meditatii, fac cate 30-40 de milioane la luna numai din meditatii, si nu platesc impozit la stat pentru ele! Mai i-au inca 20 de milioane salariu + vacante platite.
Pai da ca la muzica, la sport, la desen, la religie se fac meditatii la greu. Mai ales la sat am vazut ca toti taranii isi trimit copii la meditatii, si nu la munca pe camp. Si toti profesorii au direct salarii de zeci de milioane, nu le trebuie vechime sau mai stiu eu ce grade.

replyReply
#26
(01-15-2012, 03:49 PM)Zamolxis1 Wrote: 1. Bah profesorii au meditatii, fac cate 30-40 de milioane la luna numai din meditatii, si nu platesc impozit la stat pentru ele! Mai i-au inca 20 de milioane salariu + vacante platite.

2. Apropo de salarii, de aia vin Ungurii sa faca cumparaturi la noi in tara, ca au salarii prea mari.Haha
Unde ai vazut tu batrani cu pensie de 5 lei?

1. Si nu au voie? Ei muncesc in plus. Care-i problema? Prostii de elevi sunt de vina. Nu ei.

2. Sa nu exageram... vin cativa, care si-au facut socotelile si asa ies mai bine. Nu vad problema in asta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#27
uite un om care gadneste cu adevarat, cand aveti timp urmariti va rog aceste doua videouri, pentru ca acest om chiar merita. Este printre putini oameni care mai gandesc, eu sincer il apreciez tare mult pe Dan Puric.


Care cativa, eu sincer am fost la meditatii un semestru pentru examenul de capacitate, iar cand am vazut ca plateam 40 de lei pe doua ore, iar in acea zi mai avea vreo 2 ture de elevi, mi-a venit sa turb. Plus ca , cum de niste oameni de care depinde mintea copiilor pot avansa in grade fara vechime? De ce au cate 50 de sporuri degeaba? Meritau tot ce s-a intamplat. Sti ce mai merita? Sa li se puna impozite pe meditatii. Pentru ca vad la ai mei cum se lupta ca sa isi castige banii, merg si sambata la servici, iar niste profesori nenorociti cu nasul pe sus, i-au o gramada de bani pur si simplu aiurea.
Ma bucur ca a facut acest lucrur Basescu pentru ca a introdus o ordine in sistem. Si ma bucur ca a restrans numarul de spitale si scoli care functionau aiurea pentru ca astfel banii veniti de pe taxele noastre vor intra in autostrazi.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#28
Am vazut batrani cu 5 lei pensie:|.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#29
(01-15-2012, 05:51 PM)Hegan Wrote: Am vazut batrani cu 5 lei pensie:|.

In ce tara?
replyReply
#30
Da chiar asa? Daca vezi la realitatea tv, unde ani de-a randul au manpulat totul astfel incat Basescu era de vin si ca se infundase buda, tu crezi in ce spun ei? Daca ascultam ce latra niste idioti mediocri, ajugem si noi la nivelul lor limitat. Nu exista asa ceva te asigur. Daca ar fi avut atat pensia, ar fi primit indemnizatie de la primarie, 400 de lei daca nu ma insel.
Adica au fost niste gunoaie astia de la PSD si PNL cand au falsificat un film astfel incat sa iasa ca Basescu ar fi lovit un copil. Pana la urma a iesit ca au musamalizat ei acel film, iar Basescu care ar fi trebuit sa ii dea in judecata, a fost cu bun simt si le-a cerut un simplu scuze. Ca putea sa ii bage in puscarie pe nenorocitii aia cu filmuletul. Cand l-am vazut si pe marele actor Sergiulica Nicolaescu ca a iesit in presa si sustinea ca acel filmulet e adevarat, imi venea acru in gat. Adica un actor care totusi a tinut la tara sa, sustine o facatorie. Rusine.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)