Poll: Credeti ca se mai poate intampla un eveniment asemanator celui din anul 1989?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
40.00%
8 40.00%
Nu.
60.00%
12 60.00%
Total 20 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jos Basescu!
#31
Zamo, zi tu ce merita o putere care a facut ce am zis eu intr-un post anterior. SI DESPRE PROFESORI.... cine e de vina ca nu se pune la cale un sistem bine pus la punct incat sa se impoziteze toate veniturile? Oare nu tot incompetentii de la putere?

Unde ai mai auzit tu, de cand e lumea si pamantul sa te imprumuti de la FMI pentru a plati pensii si salarii? Imprumuturile externe trebuie sa se faca doar pentru investitii !!!
replyReply
#32
Unde ai auzit ca s-a imprumutat pentru pensii si salarii? S-au imprumutat pentru investitii si pentru a mari bugetul de rezerva. Va rog frumos nu le mai tot sunati in struna la profesori, ca ei fac o gramada de bani si noi ii aparam.
Chiar credeti ca celelalte partide sunt mai competente? Abia astept alegerile, sa va vad cum puneti stampila pe psd sau pnl si sa va vad cum plangeti de mila ca vai ce greseala am facut ca l-am votat. Ca daca as fi stiut. Uite asa fac si oamenii din Hunedoara dupa ce l-au ales pe incompetentul ala de Hada, care le umple sacii la scumpii lui penticostali. Si ii tot aud pe astia ca vai ca ne rupem masinile, ca daca as fi stiut nu l-as fi votat. Nu ma daca ai fi acut minte nu l-ai fi votat ci a-i fi pus stampila pe cine trebuie, dar daca ai fost prost e treaba ta.
Nu apar pe nimeni, dar mi-am dat si eu seama ca totul este o musamalizare impotriva acestui om care in sfarsit dupa 20 de ani face ceva in tara asta si noi il scuipam.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#33
Toate partidele au facut acelasi lucru din '89 incoace. Asta nu inseamna ca Base face ceva extraordinar. Ce se intampla in tara asta nu are prea mare legatura cu cine ne conduce. Toata clasa politica e plina de corupti care vor sa-si umple buzunarele. Problema e la plebe, care se complace in situatie preferand sa arate cu degetul spre altii. Un exemplu: anul asta se desfiiteaza scoala cu clasele I-IV din satul meu. Credeti ca e de vina guvernul? Nicidecum. Aproape toti parintii care au invatat sa scrie si sa citeasca aici si-au dat copiii la scoala la oras. De ce? Pentru ca la oras se invata carte, nu la tara. Cum sa functioneze o scoala cu 2 elevi, acestia fiind copiii celor care n-au avut bani sa-si trimita odraslele la oras?
Parintii care sunt preocupati decat de averi si cred ca daca imping destui bani vor avea copii eminenti, altfel sunt de vina profesorii. Care profesori prosti ar fi sa nu le ia banii. In timpul asta, copiii celor cu adevarat sarmani se chinuie sa razbeasca fara nicio sansa, pentru ca banii reprezinta puterea, nu guvernele, presedintii sau partidele. Cat timp ne scaldam in noroiul caldut al mediocritatii platite cu bani grei nu iesim din impas. Mai vorbim dupa ce-si termina Base mandatu'. Nu se va schimba nimic, decat daca invatam sa pretuim valoarea noastra, nu cea a banilor sau a privilegiilor platite. Am ajuns unde a vrut sa ne aduca UE: sa stam cu mana intinsa cersindu-le parale. Nici pentru asta nu sunt de vina conducatorii, oricare ar fi ei. In tara se munceste putin si prost. Nu am studii economice, dar nu trebuie sa fii un expert ca sa intelegi ca daca muncesti putin si prost nu vei mai fi platit prea bine. Am colegi de serviciu care castiga aproape 3000 de lei si habar n-au de meseria pe care o practica. Nu votez in poll, pentru ca nu cred ca se va intampla ceva, dar sper sa se intample.Smile

replyReply
#34
Ma doare fix undeva de protestele lor -- dar exact unde protesteaza ei acum trebuie s-o iau eu zilnic inspre facultate. Asa ca guys, go home, am ore maine D:
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#35
(01-15-2012, 08:28 PM)Faby Wrote: Ma doare fix undeva de protestele lor -- dar exact unde protesteaza ei acum trebuie s-o iau eu zilnic inspre facultate. Asa ca guys, go home, am ore maine D:

Alea nu sunt proteste, aia e prostie. Haha
replyReply
#36
asta asa e...noi nu intelegem ca nu o sa vina Basescu sa munceasca pentru noi. Daca nu muncesti, nu ai, ganditiva la chinezii aia care muncesc 14 ore pe zi munca groaznica pe bani putini, si cei mai multi ajung sa se sinucida, dar muncesc, nu arata ca degetul ca noi toata ziua.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#37
(01-15-2012, 08:45 PM)Zamolxis1 Wrote: asta asa e...noi nu intelegem ca nu o sa vina Basescu sa munceasca pentru noi. Daca nu muncesti, nu ai, ganditiva la chinezii aia care muncesc 14 ore pe zi munca groaznica pe bani putini, si cei mai multi ajung sa se sinucida, dar muncesc, nu arata ca degetul ca noi toata ziua.
Nici chiar asa...Nu as munci 14 ore pentru 3 arginti. Dar daca consider ca nu sunt platit corespunzator pentru munca mea trebuie sa am argumente. Daca nu-mi fac treaba dar vreau bani inseamna ca sunt dobitoc. Nenorocirea e ca toti dobitocii fac galagie in folosul unei parti a clasei politice si implicit in dauna celeilalte parti si in timpul asta cei care ar trebui sa-si ceara drepturile, tac.
replyReply
#38
pai asta spun si eu...daca nu muncesti de unde vrei sa ai bani? Pana la urma se va intampla o contramanifestatie impotriva astora, si sa vezi atunci razboi civil.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#39
(01-15-2012, 09:12 PM)Zamolxis1 Wrote: pai asta spun si eu...daca nu muncesti de unde vrei sa ai bani? Pana la urma se va intampla o contramanifestatie impotriva astora, si sa vezi atunci razboi civil.

In locul scutierilor ii bateam de-i zapaceam si nu-i lasam sa plece acasa pana nu reparau stricaciunile din piata. "Protestele" nu se fac cu pietre si sticle incendiare. Mai lipsea Mircea Badea in maieu si chiloti. Penibil.
replyReply
#40
(01-15-2012, 06:48 PM)Bogdan Wrote:
(01-15-2012, 05:51 PM)Hegan Wrote: Am vazut batrani cu 5 lei pensie:|.

In ce tara?

Prin San Marino sau Somalia. =)

Sunt curios ce se va intampla cu oamenii astia care habar n-au de ce ies in strada..
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)