Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wikia
#1
Ce ziceti sa facem o wikia in romana, sau chiar in engleza, privitoare la Gothic si Risen, din moment ce este destul de evident ca jocurile se desfasoara cam in acelasi univers?
replyReply
#2
In engleza nu-i vad rostul. Avem romanii nostri care sa se bucure de asa ceva.

Material avem destul si mai putem face. Link aici - pentru necunoscatori.

Planuim de mult timp sa facem asta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
Ma uitam pe acolo si asa mi-a venit ideea. Informatiile ar putea fi mai complete. O wikia e gratis de facut, hosting avem, iar daca alte comunitati vor sa colaboreze(polonezi, nemti, wog.com), poate sa devina un proiect international. Ideea este ca aceasta sa nu cuprinda doar lore, ci si date tehnice (gen cate healing herbs gasesti in capitolul 1 din G2 si unde), precum si date cu privire la moding.

Eu zic ca e posibil sa realizam ceva frumos cu un an de muncaSmile
replyReply
#4
Hmm depinde,
Eu mai degraba as dezvolta sectiunea cu ceva tutoriale de moding, acolo apar probleme
replyReply
#5
probabil la moding intro parte sa fi puse tutorialele intro parte topicuri gen "problema moding" etc si una cu moduri terminate
Ideea e buna
replyReply
#6
Pune idea in sugesti pentru forumWink
E chiar buna
replyReply
#7
asta vreau sa fac ms de idee Haha
replyReply
#8
@Soul of darknes: lol, omuletzul de la semnatura ta da cu sabia in ritmul mel pe care o ascult (mai avem nevoie si de iarba) Haha
replyReply
#9
Stii ce am realizat? Ca in zona wiki nu avem un forum despre Risen. Doar acum am vazut. Trebuie sa rezolvam problema.
@Maladiq: Nu te prezinti si tu in Bullit's Welcoming? Ca-ti facem o intampinare mai ceva ca a lui Nameless in colonie. Tongue
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
(02-05-2012, 01:20 PM)Terente Wrote: Stii ce am realizat? Ca in zona wiki nu avem un forum despre Risen. Doar acum am vazut. Trebuie sa rezolvam problema.
@Maladiq: Nu te prezinti si tu in Bullit's Welcoming? Ca-ti facem o intampinare mai ceva ca a lui Nameless in colonie. Tongue
Mie mia fost lene sami fac Haha)

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)