Poll: Aveti un hoby?
You do not have permission to vote in this poll.
Da, trebuie sa ne ocupam timpul cumva.
81.82%
9 81.82%
Neah, ce-mi trebe mie sa fac ceva anume, fac ce pot .
18.18%
2 18.18%
Total 11 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
What's your passion?
#31
(02-10-2012, 10:06 PM)old nick Wrote:
(02-10-2012, 11:58 AM)Terente Wrote: Imprecisa pt. cei nepregatiti 100%, cred eu. Daca testarile psihologe ar fi bine facute s-ar exclude varianta ta. Dar ordinul vine de sus si nu se permite ca un test psihologic sa fie prea greu...

Spune-mi si mie ce intelege un psiholog dintr-un desen care reprezinta un om si un pom.

Exact ce intelege si un om care nu practica psihologia.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#32
Acel copac reprezinta imaginatia pe care o are respectiva persoana
Daca e simplu, copilul nu are imaginatie
Cred)
replyReply
#33
Pot fi interpretate multe lucruri dar am vrut sa spun ca ce intelege un psiholog din acel desen nu e cu nimic mai presus de ce intelege un om ce nu practica psihologia.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#34
(02-10-2012, 10:06 PM)old nick Wrote: Spune-mi si mie ce intelege un psiholog dintr-un desen care reprezinta un om si un pom.

Cred ca tot tu m-ai intrebat asta mai demult. Stiu ce inseamna. Acel copac, in viziunea psihologilor, ar trebui sa reprezinte o parte din viata respectivului. De exemplu, o radacina subtire careia ii creste in grosime tulpina odata cu inaltimea ei reprezinta o copilarie trista. Coroana copacului reprezinta fie viata actuala a individului, fie visele pe care le are. De exemplu un om care nu se satura sa deseneze crengute peste crengute, chiar daca se vede cu ochiul liber ca e indeajuns de plin, e clar ca nu si-a indeplinit inca prea multe vise si doreste sa faca asta si e foarte posibil sa nu poata.

Sunt perfect de acord cu teoria. Nu e o stiinta exacta, dar daca stii cum sa o aplici in mintea ta e exacta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#35
A fi psiholog e un lucru foarte frumos, sa intri in mintea altora.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#36
Alexandru Macedon a fost un bun strteg si apreciez faptul ca a avut cel mai mare imperiu cunoscut vreodata. Abia astept sa termin cu elcturile pt scoala sa ma apuc de citti lectura adevarataSmile.
Eu sincer cred ca psihologia e uneori benefica, adica am vazut oameni care bolnavi de depresie find, in cateva luni au fost vindecati, si depresie dinaia de mai aveau unpic si se sinucideau. Dar intr-un fel e si usoara deoarece psihologul e doar un intermediar intre gandire si suflet, adevarata vindecare vine de la gandurile pozitive din interiorul tau. So, daca esti motivat si optimist, atunci cand esti bolnav de ceva grav, se poate intampla ca boala sa se retraga pur si simplu. Si chestia asta nu e o abureala s-a intamplat la multi oameni.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)