Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D Modelling and Animation
#1
Voi specifica resurse freeware pentru modelarea si animarea 3D.
Altele:

MakeHuman
Un program foarte ingenios, cu care puteti sa va usurati cu mult munca, daca lucrati in Blender. MakeHuman creeaza oameni pe care voi ii puteti modela, iar dupa ce ii exportati, ei pot fi folositi in alte programe 3D.
Avantajul este ca produsul vostru poate fi exportat in "blender exchange", ceea ce va va permite sa-l importati direct in Blender. Formatul este ".mhx".
O mica precizare: daca nu gasiti fisierele exportate de voi, trebuie sa stiti ca MH le salveaza intr-un folder auto-creat la instalare, din My Documents. Acolo le veti gasi.

Website: http://www.makehuman.org/

Uitati ce poate fi facut in sub 10 minute. L-am testat chiar eu. Il recomand Wink


Attached Files Thumbnail(s)
   
Fighting back!...
replyReply
#2
(02-09-2012, 05:31 PM)Dastan Wrote: Uitati ce poate fi facut in sub 10 minute. L-am testat chiar eu. Il recomand Wink

Sa intelegem ca daca l-ai testat intentionezi sa reincepi lucrul la modul pe care l-ai abandonat in urma cu ceva timp sau ai deschis thread-ul pentru a duce mai departe traditia sectiunii de modding care e caracterizata de vorbe multe si fapte putine?Grin
replyReply
#3
Ma mai gandesc... Haha
Am vazut ca lipseau chestiile astea de aici.
Da poate ca o sa-i mai dau o incercare.
Fighting back!...
replyReply
#4
Imi spuneti si mie de unde pot cumpara 3ds max studio si daca e ca si Blenderul, adica daca poti face jocuri cu ajutorul lui?
Ca vreau ca sa modelez o harta, un player, arme si asa mai departe, poveste etc...si sa folosesc Gothicul ca platforma.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#5
(02-10-2012, 07:12 PM)Zamolxis1 Wrote: ... vreau ca sa modelez o harta, un player, arme si asa mai departe, poveste etc...si sa folosesc Gothicul ca platforma.
Succes! Sper sa nu renunti dupa cateva "probleme" conform "traditiei"...Haha
replyReply
#6
3ds iti poti lua in trial de pe saitu lor
Poate marian iti poate da ,,ceva,, mai mult
replyReply
#7
"Something special ?" cum facea kardif barmanu Haha
replyReply
#8
Do you want an a another pounch in the face?!Haha
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#9
@Zamo
Si eu asta as vrea sa fac dupa ce invat programare si chestii, cand oi fi mai mare. Partea buna e ca stiu sa desenez bine si am multa imaginatie, citesc mult Grin. Deci design-ul nu e greu.
Dar nu stiu de unde sa incep cu programarea. C++ nu mi se pare foarte greu de inteles, am vazut niste exemple si stiu si de site-uri bune in engleza in care poti invata... Da ma inerveaza cestia cu IDE-ul... cred ca o sa aleg Code::Blocks...
Fighting back!...
replyReply
#10
Ia code blocks, in asta lucrez eu la scoala! C++ e simplu, doar ca nu poti doar cu C++ sa faci un joc, cu c++ faci algoritmii bonusurilor din jocuri si al dropului.
Am vazut ca 3ds max e 3000 de dolari, daca stie cineva de und epot sa il cumparSmile...mai ieftinSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)