Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
World of Warcraft
#1
Un joc genial conceput de cei de la Blizzard, in 2006, prima versiune era cam uratica dar intre timp, cu ajutorul unor patchuri si unor expasionuri:
Burning Crusade care il aduce in prim plan pe Ilidan, lv este marit la 70, se adauga flying mounts, doua rase noi, Draenei si Blood Elf, cu povesti cu totul si cu totul speciale.
Wraith of the Lick King, aduce povestea lui Arthas, eroul din Warcraft 3, devenit Lich King, care incearca sa domine lumea. Odata cu acest expansion se adauga Death Knight-ul, care este o combinatie dintre warrior si warlock, opus paladinului, care este o combinatie dintre warrior si healer. Tot acum se adauga 3 mape noi, si un set de misiuni care te captiveaza la maxim.
Ult expansion aparut este Cataclysm, care ni-l arata pe Deathwing, un dragon contruit pentru a subjuga toate tinuturile, aducand chiar distrugeri de-a lungul hartilor, cele mai mari distrugeri pot fi observate in orasul goblinilor. Tot acum sunt adaugate 2 rase noi, Worgen(Varcolacu) care incepe povestea intr-o cetate atacata de varcolaci, Goblinul, rasa care probabil are cele mai faine misiuni posibile avand norocul, ca pana la lvl 20 sa descoperi minunatele curse cu avioane, cu masini, si fotbalul cu robotiSmile.
In cataclysm, lvl maxim este crescut la 85.
In vara acestui an, s-ar putea sa apara un nou expansion numit Mists of the Pandaria, unde ne va pune in pielea unei rase noi si-anume Pandarenul, facut special pentru o clasa noua, monk-ul, care e specializat pe pumnale. Tot atunci ni se va pune la indemana un calculator de talente, si inca o minunata serie de questuri care sper sa fie la fel de captivante ca si la celelalte jocuri din urma.
Chiar am remarcat subita asemanare dintre questurile gothicului si wow-ului in sensul ca nu sunt repetitive ci chiar fascinante.
Rasele actuale jucabile sunt:
Alianta:
Human, Dwarf, Gnome, Draenei, Night Elf si Worgen.
Hoarda:
Orc, Forsaken, Thrall, Tauren, Blood Elf si Goblin.

Clasele jucabile sunt:
Warior, Hunter, Rogue, Healer, Mage, Warlock, Death Knight, Paladin si Druid.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#2
Cum ziceam :


Show Content
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#3
Ahem, 2004. Si prima versiune nu era uratica. Ma rog, poate tie nu ti-a placut, dar arata foarte bine si asa, grafica se potrivea cu atmosfera jocului, chiar daca era cam colturoasa.
replyReply
#4
Zamo tu joci pe oficial?
sau pe un privat oarecare?
replyReply
#5
Dupa ce raspunzi la ce te-a intrebat roby. Joci pe wowbeez, si daca da, joci cataclysm?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#6
Joc Cataclysm dar pe Freaks! Si da roby joc pe privat.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#7
De ce nu joci originalul
10 euro pe luna...
E mai fain..
replyReply
#8
Eu sunt pe wowbeez.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#9
Eu joc jucam pe freakz e cam greu e spus ca ma apuca cateodata cheful joc 2-3 saptmani chair si o luna dupa iar ma plictisesc sau intampin probleme tehnice si nu mai joc 2-3 lunii si tot asa o tin Haha

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#10
Stiti, cum sunt interzise discutiile despre materiale ilegale, sunt interzise si cele despre serverele private de WoW pentru ca tot despre piratare e vorba.
Nu am avut niciodata (ne)placerea sa joc pe servere private, dar din auzite jocul e destul de schimbat. Drop rate si experience rate foarte ridicate, nivel maxim 200 (nu peste tot, dar oricum pe majoritatea level-cap-ul e mai mare), modificari la nivel de lumea jocului (involuntare in cele mai multe cazuri, but still), cred ca se pierde mult din experienta originalului.
Acum WoW e gratis pana la nivelul 20, eu l-as prefere mai bine asa, decat pe private.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)