Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic I: Ajutor
#11
Deci esti acolo unde mai erau cativa temple minecrawlers si inca doua incaperi? ca nu mai stiu unde apare primul templar corupt de-al lui Calom.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#12
WhiteAngel, cred ca te referi la partea cu Gor Boba. Nu poti sa treci de poarta din spatele lui decat daca rezolvi puzzle-ul din camera cu tepi pe podea (ai nevoie de un arc sau de o arbaleta, pentru a tinti o serie de pietre).
replyReply
#13
(05-23-2008, 06:37 PM)maZe Wrote: Pai o prima intrebare : Sunt curios sa stiu cat sunt valorile maxime pt STR si DEX in Gothic 1.
Apoi : Nu vi se pare ca in G1 Bow Accuracy 30% si Crossbow 40% sunt cam acelasi lucru cu G2/NotR 90-100%?

Te poti antrena maxim 100 la str si dex, dar daca bei potiuni poti depasi limita.

Cat despre acuratete, las pe altcineva sa raspunda care are mai multa experienta in lupta long-range. Eu sunt close-combat fighter, ma pricep cu sabile mai mult si nu prea folosesc arc/arbaleta, ci magii.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#14
Da, e locul in care a trebuit sa bat 2 minecrawleri si dupaia sa vorbesc cu omul ala pe care apoi m-a atacat si ceva clar, l-am omorat. Acolo mai e si o incapere cu usile deschise si alta cu usile inchise si unde il omor pe ala e o usa inchisa si probabil ca trebuie sa intru in incaperea aia cu usa inchisa ca sa pot deschide usa aceea. Dar nu stiu cum sa intru.
replyReply
#15
Intai tragi in semnul ala de pe peretele din camera cu multe gauri mici pe jos, si atunci vor iesi din acele gauri tepi. Ca sa nu mori "intepat", stai in tocul usii, unde nu sunt gauri pe jos. Cand se retrag tepii intri si fix in stanga un perete s-a lasat in jos si descoperi inca un semn in care trebuie sa tragi cu arcul, apoi se deschide usa de la cealalta mica incapere unde sunt 3 switches ce trebuie activate intr-o anumita ordine.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#16
Merci mult. Eu vazusem semnu ala dar nu stiam ca pot trage cu arcu' in el :|.

Daca mai am ceva probleme apelez la voi Smile.

Am din nou o problema. Se pare ca aici nu mai stiu nici incotro sa o iau sau ce misiune am.
Deci: Am luat sabia URIZEL si am facut tot ce trebuia ca Xardas sa poate sa ia magia din ea si sa o puna intr-o runa. Mi-a dat runa si de aici a inceput problema. Nu mai stiu ce tre' sa fac mai departe in story. Cu cine trebuie sa vorbesc ca sa-mi dea misiunea principala?

P.S: Credeam ca in templul lui Sleeper am sa dau de el insusi si ma bat cu el si sa se termine jocul ca il distrug si asta va aduce la distrugerea barierii sau ceva in genul asta.
replyReply
#17
WhiteAngel, pai acum ai de ales - ori te duci in Old Camp sa il infrangi pe Gomez si pe Baronii de Cristal, ori te duci inapoi in templul lui Sleeper sa il bati pe Grash-Varrag-Arurshat (cu runa facuta din URIZIEL), si sa mergi mai departe in templu.
replyReply
#18
Hmm, pai tot ce era in Old Camp in castel am cam omorat inainte sa am runa de la xardas deci probabil trebuie sa merg iarasi in templu atunci.

Oricum nu stiu daca o sa mai joc azi Gothic desi am o nedumerire. Din cate imi amintesc in templu am dat de o fundatura cand am gasit sabia si am batut deja 4 shamani ca am in inventar acolo 4 sabii de la ei.
replyReply
#19
Daca zici ca ai eliberat Tabara Veche, atunci te sfatuiesc sa te intorci in templu, si sa il invingi pe al cincilea saman, pe Grash-Varrag-Arurshat (cu runa URIZIEL). Dupa aceea, o sa fii surprins de ce te asteapta.
replyReply
#20
Ok asa am sa fac. Daca ce am facut eu la old camp inseamna ca am eliberat, atunci am eliberat cam toate campurile Haha avand in vedere ca majoritatea personajelor din toate campurile inafara de New Camp (ca nu am mai avut rabdare) i-am "killarit".
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 3 Forsaken Gods Naked 1 1,449 06-04-2015, 08:44 PM
Last Post: Hiperboreanul
  Gothic II - Night of the Raven: Ajutor maZe 1,015 345,580 05-11-2015, 08:55 AM
Last Post: Daenvgiell
  Gothic II Night of the Raven - Access Violation Ciocoflender 4 2,382 05-03-2015, 06:09 PM
Last Post: Ciocoflender
  Gothic III: Ajutor Szekemri 473 190,896 01-09-2015, 07:52 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic III - Forsaken Gods: Ajutor Cryssalis 63 14,901 10-22-2014, 02:58 PM
Last Post: TequilaMotto
  Gothic 3 - Forsaken Gods in limba romana Deneky 7 2,864 09-07-2014, 01:13 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 3 prescurtari Deneky 6 3,534 09-03-2014, 12:19 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 2 Notr - rezolutie gigea 4 1,995 09-02-2014, 02:28 PM
Last Post: gigea
  Win7 Nu merge Gothic 2 meph144 4 2,574 07-18-2014, 06:45 PM
Last Post: meph144
  Gothic IV: Ajutor Carnage 96 39,319 07-11-2014, 10:55 PM
Last Post: TequilaMotto

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)