Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Numele eroului
#1
Voi ce nume credeti ca i s-ar potrivi eroului din Gothic??
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


#2
Eu l-as fi numit Xardas, ca si pe mentorul lui...sau daca nu, i-as fi zis Rhobar.
#3
Parerea mea este ca eroul nu ar trebui sa aiba nici un nume (de aceea ii zice Nameless, in primul rand). Cand joc Gothic vreau sa simt ca eu sunt cel care se joaca, nu Tom, Bob, etc.
#4
nameless doryn frumos,eu dupa fata eroului imi dau seama ca i s-ar potrivii un nume
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


#5
Nameless nu cred ca ar fi trebuit sa aiba nume, deoarece fiecare trebuie sa intre in pielea lui se poate zice ca nameless e jucatorul,numele jucatorului.
#6
Sper ca in Gothic IV JoWood sa nu dezvaluie numele eroului! Nu cred ca ar fi un pas prea bun (numele putea fi dezvaluit din primul Gothic daca cei de la Pyrahna Bytes voiau sa faca asa, dar nu l-au dezvaluit, asa ca ar fi chiar o nesimtire ca cei de la JoWood sa ii puna nume eroului).
#7
Numele nu-l vor dezvalui niciodata cred eu. Dar alte porecle astept. In G3, eroul nostru a fost numit "Decider" de catre un druid (parca cel cu piatra snapper-ului) daca mai tineti minte.
Gamerul se identifica mai usor cu eroul epic daca acesta nu are nume si astfel devine mai interesant jocul. Nu doar aici personajul principal este anonim, in mai multe jocuri sau filme nu primim numele protagonistului, cateodata nici nu observam...
[Image: bannersigmi2.jpg]
#8
poate il va dezvalui in g4
#9
eu l-as fi denumit .. ,,the reedemer,, chiar daca nu e un nume propriu ala ar fi cel mai potrivit
#10
parca am mai auzit "The Redeemer" in joc, suna ca si "The Decider" Tongue
[Image: bannersigmi2.jpg]


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic - Cum schimb numele personajelor Simy 7 2,121 05-02-2008, 01:31 AM
Last Post: Raducu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)