Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G2 - Aus dem Leben eines Diebes
#1
Genial mod.

http://forum.worldofplayers.de/forum/thr...nes-Diebes

(titlul se traduce mot-a-mot "Din viata unui hot")

E pentru Gothic 2, si prezinta povestea unui tanar hot antrenat de catre "die Gesellschaft" (Compania) care este abandonat pe o insula de la marginea regatului Myrtanian. Scopul acestui hot este de a fura rubinul bossului local, Brogan, pentru a-si trece testul de initiere.

Orasul in care are loc modul se numeste Remwa; arata extrem de mult ca Khorinis (vezi screenshoturile din postul meu), muzica e aceeasi... Feelingul e identic Gothic 2; personajele sunt interesante si "relatable"; questurile sunt foarte bine facute si sunt originale si captivante; exista de asemenea si niste noi lucruri cum ar fi pescuitul (pentru swordfish primesti de la Fergus 150 de gold o: de care ai nevoie mare la inceput), special chests (pe care le poti deschide doar cu ore-lockpick) samd.

Cel mai mult imi plac referintele trecatoare la lumea Gothic. O garda din sat e un veteran al razboiului cu orcii; un tip face referire la un oras de pe partea cealalta a regatului (el il numeste "Khorenses" unde cica lumea produce "magic ore"). Banuiesc ca voi mai gasi multe altele. Dar pana acum e genial.

De asemenea jocul are full voice acting. Din pacate (pentru necunoscatorii de germana) si din fericire (pentru cei care stiu deja germana si vor sa mai invete [gen eu]) totul e in germana. Unii voice actors sunt foarte buni, majoritatea chiar.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#2
Of germana asta Tongue, foarte frumos modul, l-as incerca dar cum nu ma descurc deloc cu limba germana nu o sa ma descurc in a juca povestea.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
Nici io
Poate va aparea o versiune in engleza
replyReply
#4
M-ar interesa sa traduc asa ceva, dar singur nush cat pot face.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#5
Am sa-l iau. Pare interesant.
Sup
replyReply
#6
Correction: Bossu' bossilor e Bonor, nu Brogan. Brogan e doar vanzatorul de arme nesuferit.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#7
(04-09-2012, 09:31 PM)Faby Wrote: M-ar interesa sa traduc asa ceva, dar singur nush cat pot face.
Am citit ca are ~7000 de linii de dialog.. Nu e mult.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)