Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tări, oraşe, nume - Gothice?
#1
Cu toti am auzit de jocul tări oraşe munţi etc. Hmm... Dar aţi auzit de jocul oraşe gothic, npc-uri gothice, animale gothic? Haha Nu cred.

Ei bine pentru cei ce nu stiu jocul, am sa fac o mica introducere.

Se va alege o litera la intamplare la prima runda. Apoi incepand cu acea litera fiecare user ce vrea sa participe trebuie sa completeze o lista cu npc-uri, animale, locatii/orase s.a.m.d. din seria Gothic care sa inceapa cu litera aleasa la inceput.

Exemplu:
Litera aleasa: A
Oras: Ardea
Nume: Andre
Animal: ...


Fiecare runda va dura 30 de minute, iar litera urmatoare va fi aleasa de castigator.

Fiecare nume/oras.. corect scris va fi punctat cu 10 puncte. Daca raspunsul se va gasi si la alt concurent, raspunsul va fi punctat cu 5 puncte. Daca nu raspundeti la o categorie, nu veti fi punctat la respectiva.

Primul care ajunge la 500 de puncte este declarat castigatorul.

Categorii:

Oras:
Shadow:
Mercenar:
Paladin:
Magician:
Slujitor al lui Sleeper:
Simplu cetatean:
Animal:
Obiect gothic:


Daca aveti intrebari/sugestii, va rog sa le puneti acum. Zamolxis va incepe concursul, alegand litera. Asta daca va afla de forum si se va arata pe aici.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Urasc sa fac offtopic dar cand am vorbit pe mess cu el spunea ca nu mai e asa atras de wog. Poti sa pui pe altcineva.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#3
Eu zic sa il numim Osmpmssao. Mi se pare un nume sugestiv si usor de retinut, si mai ales pastreaza traditia jocului din care este inspirat (Tomapan, pentru necunoscatori).

Glumesc evident. Revenind la lucruri serioase, nu prea am inteles cum postam lista: o facem aici in decurs de 30 de minute de la momentul alegerii literei sau se da un start la o ora prestabilita?
replyReply
#4
(07-10-2012, 06:48 PM)Bogdan Wrote: Glumesc evident. Revenind la lucruri serioase, nu prea am inteles cum postam lista: o facem aici in decurs de 30 de minute de la momentul alegerii literei sau se da un start la o ora prestabilita?

De la momentul alegerii listei. Nu stiu daca e prea mult 30 de min. Voi ce ziceti.

Cat despre Zamolxis, e vorba doar sa asteptam sa mai revina useri. Si vom vedea daca nu il mai intereseaza wogul.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#5
E ok asa, sa pui lista dupa postarea literei, dar acum apare o problema: cand se posteaza acea litera? Daca ai norocul sa fii online chiar in acel moment poti sa participi, altfel, nu. Eu zic sa se aleaga mai bine o ora default la care sa se joace.
In felul asta vor fi mult mai multi participanti la fiecare runda.
Daca mergem pe sistemul asta, atunci trebuie scazut timpul, destul de mult zic eu. Undeva in jur de 10 minute si nu mai mult. De asemenea, trebuie discutata o ora la care sa fie cat mai multa lume online.
replyReply
#6
O ora random sa fie atunci. Maine vom incepe si din cate mai tine eu minte, ora 20 era cea mai cautata de useri, deci propun ca asta sa fie ora. Daca castigatorul nu posteaza litera, voi alege eu o litera random.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
Si cu timpul cat ramane?
Eu zic sa il scadem la 10 minute ca sa dam mai mari sanse celor care stiu din capul lor acele denumiri si sa nu ajungem la un Google search fest.
replyReply
#8
Timpul ramane la 30 de minute. Este un joc... atat timp cat nu o sa bata la ochi google-itul si atat timp cat sunt gothicieni buni care ii pot bate pe ceilalti fara google, eu sunt multumit.

Mai modific ceva. Jocul va avea loc din 2 in 2 ore, ci nu la ora fixa. Daca nu este postata litera pana in acest interval, nu e nimic, se va posta cand va dori userul, pana la o limita maximum de 8 ore de la sfarsitul rundei (moderatorul se va ocupa daca nu e postata).


Cam atat am vrut sa spun. La ora 14:00, incepem prima runda. Runda se incheie la 14:30.

Litera: M

Categorii:

Oras:
Shadow:
Mercenar/bandit:
Paladin/Militia:
Magician:
Slujitor al lui Sleeper:
Simplu cetatean:
Animal:
Obiect gothic:



Start

Oras: Montera
Shadow: -
Mercenar: Mordrag
Paladin/Militia: Marcos
Magician: Milten
Slujitor al lui Sleeper: -
Simplu cetatean: -
Animal: Meatbug
Item gothic: Molerat's fat

Fiind prima runda, aceasta va dura pana la ora 20:00 pentru a se face cunoscuta userilor.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
Oras:
Shadow:
Mercenar/bandit:
Paladin/Militia: Martin
Magician: Myxir.
Slujitor al lui Sleeper: Melvin
Simplu cetatean: Matteo
Animal: Molerat
Item gothic: Mercenary's Armor


Mordrag nu e mercenar. Grin
Sup
replyReply
#10
o intrebare...
aici pune raspunsu cine vrea si stie?
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)