Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Despre Facultate
#21
Tu la ce faculta esti Faby ? Smile
[Image: 242idki.png]
replyReply
#22
Limbi straine, filologie, anul 1, engleza-germana avansat.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#23
Ce poti profesa apoi? Traducator?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#24
Traducator, profesor, office guy, bibliotecar, lucrator la muzeu, orice cere limbi straine basically. Eu vreau profesor sau bibliotecar. Dar daca apare altceva on the way, n-o sa zic nu.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#25
(07-12-2012, 07:43 PM)Faby Wrote: Am sase de 10 in sesiunea din iulie, si ma astept sa iau si ultimul Grin

Tot cu note de 10 a cochetat si sora-mea pana in prezent(master an 2). Si acum, in vacanta lucreaza in sua si castiga intr-o jumatate de saptamana cat castiga in Romania intr-o luna. Si nu lucreaza in domeniul 'literelor', cum le ziceti voi. Haha

Decat profesor in Romania, mai bine... hmm.. orice.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#26
Nu neaparat. Or fi chestii si mai rau platite. Plus, toti profii pe care ii vad sunt imbracati decenti, curati, si nu par deprimati sau tristi ca ar avea salariu mic. Asa ca e posibil.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#27
(07-12-2012, 08:12 PM)Faby Wrote: Nu neaparat. Or fi chestii si mai rau platite. Plus, toti profii pe care ii vad sunt imbracati decenti, curati, si nu par deprimati sau tristi ca ar avea salariu mic. Asa ca e posibil.

Ohh.. E vorba de principii. Nici un prof nu isi permite sa vina imbracat indecent sau sa para 'murdar'. Deoarece daca ar face asta, directorul i-ar face cu mana...

Dar... semnele apar cu experienta profesorului. Daca profesorul e experimentat si nu mai poate fi dat afara de un director amarat, atunci isi da arama pe fata. Am si am avut profi care si-au exprimat depresia direct, vorbind si in numele celor tineri care nu au curajul sa faca asta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#28
http://www.realitatea.net/10-decembrie-z...64125.html

Ar trebui sa avem alegeri mai des, eventual sa le puna in mijlocul saptamanii, lol. Ah, si treaba cu transportul gratuit ar fi chiar o veste buna. Am ajuns sa le dau mai multi bani celor de la CFR decat dau pe toate celalte cheltuieli de facultate la un loc.
replyReply
#29
Azi m-am inscris la facultate Grin.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#30
La ce facultate?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Cu facultate sau fara? Raducu' 24 11,938 05-31-2016, 11:05 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii despre scoala si liceu Raducu' 27 9,259 07-02-2014, 06:20 PM
Last Post: cornel

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)