Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia in RPB
#1
Ce fel de magie credeti ca va fi in RPB? Pyrahna Bytes au confirmat ca jucatorul va putea sa isi scrie singur magic scroll-urile, si ca vor putea fi gasite si rune. Ce fel de sistem magic credeti ca va avea RPB?
Eu sper ca magia sa fie elementara, si ca jucatorul sa poata invata magia fiecarui element in mod treptat.
replyReply
#2
Da, si eu cred ca tine.
Dar as vrea sa mai vad:
- magie arcanica: care o folosesti ca sa ataci alte creaturi magice (adica un fel de magic bolt).
- sigilii : o magie complicata, prin care sa poti pastra putere, sa poti inchide o creatura intr-un sigiliu sau sa poti folosi sigiliul ca sa deschizi niste forte uimitoare.
- magii elementare combinate: Adica, daca stii si foc si apa, sa rezulte aburi, apa si vant sa rezulte gheata, apa si pamant sa rezulte magma, etc.
replyReply
#3
Poate vor fi magii pentru buff, in Gothic nu am prea avut asa ceva. Si nici summoned creatures nu am avut mai deosebite.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#4
Eu sper ca in RPB, jucatorul sa isi poata folosi mintea la un nivel mai inalt - adica sa aiba puteri psihice, de genul celor din Swamp Camp. Si, in rest, magia sa fie impartita pe categorii.
replyReply
#5
Si eu la fel... Ar fi fain sa fie o combinatie intre rune si Ancient knowledge... Ar fi misto, voi nu credeti?
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#6
Ar putea sa faca aceasta combinatie, dar nu se stie cat de buna ar fi, merita incercata.
You are a Mora !
replyReply
#7
Ar fi fain sa mai fie magiile astea ca si Destroy Undead... Adica sa mai fie si Destroy demon, golem, si chestii de-astea magice, voi ce ziceti?
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#8
Helper Wrote:Da, si eu cred ca tine.
Dar as vrea sa mai vad:
- magie arcanica: care o folosesti ca sa ataci alte creaturi magice (adica un fel de magic bolt).
- sigilii : o magie complicata, prin care sa poti pastra putere, sa poti inchide o creatura intr-un sigiliu sau sa poti folosi sigiliul ca sa deschizi niste forte uimitoare.
- magii elementare combinate: Adica, daca stii si foc si apa, sa rezulte aburi, apa si vant sa rezulte gheata, apa si pamant sa rezulte magma, etc.

Helper, in alt thread ziceai ca varului tau ii place Naruto, dar observ ca si tie la fel. Vorbesti ca un ninja. Eu zic adevarul, si m-am uita la toata seria pana acum pe YouTube. Acum astepta sa iasa Naruto Shippuuden 64. Dar vad ca mergem putin off-topic, asa ca ar fi fain ca sa fie asa magia. Ti-ai putea folosi logica mai bine.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)