Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imperial Glory
#31
Am modificat o gramada de fisiere...am pus relatile sa creasca 0 cand cineva face vreo cladire intr-o alta tara, astfel, rata de anexare pacifista scade foarte mult. Am pus ca relatile cu celelalte tari sa devina -100 in cazul unei anexari d'astea..astfel AI-ul ar trebui sa mai renunte.
Mi-am petrecut iarasi o jumate de zi modand..dar cred ca va merita.
Cred ca mi-am petrecut mai mult timp modand decat sa-l joc. HahaHahaHaha

Acum sa gasesc un editor pentru mapa si jocul va deveni de nota 10+.

Daca vrei si tu fisierele modificate, lasa aici un mesaj old nick si ti le dau. Smile

La faza aia cu anex easy am lasat'o cum era inainte...daca am pus 90, nu prea mai avea AI-ul armata..Haha
Deci, mai bine las default.
Sup
replyReply
#32
(07-19-2012, 04:01 PM)Warhell Wrote: Daca vrei si tu fisierele modificate, lasa aici un mesaj old nick si ti le dau. Smile

Ti-am zis, mie imi place jocul asa cum este. Nu stiu de ce am senzatia ca modificarea asta Burning Europe a schimbat ceva din dinamica jocului. Mi se pare prea usor Haha. Imi convine ca sunt si teritorii intinse pentru ca sunt destule si inghesuite. Daca ar fi "jucabile" toate natiunile si artileria s-ar misca mai repede nu mi-ar mai trebui nimic Smile.
replyReply
#33
Pai ai jucat pe easy..asta e motivul principal..Haha
Ce crezi despre militie? Mie mi se pare cam puternica, asa ca am editat inca un fisier ca sa o fac mai slaba...Grin ..eu pe normal ma chinui sa castig o batalie "dificila". Haha
Nici pe asta nu-l vrei?

Inca nu am gasit un editor de harta, dar....insfarsit am terminat cu anexarea pasnica. A disparut total. Am facut tarile care sunt ingrijorate de anexare mult mai puternice. Acum "Consulate" nu mai creste relatile..si in cazul unei anexari pasnice se scade 100 relatii cu toti. Haha
Eu cred ca nu sunt inghesuite chiar deloc.....trebuie facut ceva...
Sup
replyReply
#34
(07-19-2012, 07:47 PM)Warhell Wrote: Pai ai jucat pe easy..asta e motivul principal..Haha
Naah...Mi se pare prea usor pentru ca celelealte tari nu prea au initiative. De cate ori am jucat jocul original erau mai imprevizibile. Si am jucat doar pe easy. Acum mi se pare ciudat ca nu-mi scade deloc simpatia cu cele doua imperii vecine. S-a blocat pe 100%. O sa joc jocul pe hard sa vad cat de greu o sa fie.
Militiile nu mi se par deloc puternice. De obicei le "trimit la vatra" si formez alte unitati din oamenii aia.
Si referitor la inghesuiala, centrul Europei e destul de aglomerat. Nu de putine ori m-am chinuit sa asez 3 armate in Elvetia, spre exemplu Haha. Bine, recunosc ca ar trebui sa-mi fac ochelari Haha. Deci consider ca teritoriile estice si cele din nordul Africii "compenseaza prin diversificare" spatiul de joc Haha.
Voi incerca sa termin jocul in seara asta Grin.
replyReply
#35
Eu am inceput acum o ora o noua campanie..calumea..pe mediu, fara anexari pasnice. Ma gandesc sa fac un walktrough, ca oricum nu prea sunt pe Youtube. :-?
Sup
replyReply
#36
Am terminat aseara campania. Oarecum. Am intalnit un bug care nu mi-a permis sa cuceresc si ultimele 3 tari : Batavia Danemarca si Suedia. In rest am ras tot.
Azi am inceput o campanie cu Franta pe "hard". E chiar "hard". Am ajuns in 1805 si toate tarile sunt deja ocupate de marile imperii. Am reusit si eu sa-mi extind teritoriul adaugand Spania si Portugalia, asigurandu-mi astfel granita vestica.
Cam asa arata harta:
Show Content
replyReply
#37
Rusia a fost anexata?
BTW: Cum de esti autocrat?Haha
Sup
replyReply
#38
(07-20-2012, 12:14 PM)Warhell Wrote: Rusia a fost anexata?
BTW: Cum de esti autocrat?Haha

1809. S-a mai schimbat cate ceva. Daca nu selectezi autocrat nu ai spitale militare. Asa ca e cea mai buna alegere Haha.
replyReply
#39
He he...; ))
Sup
replyReply
#40
Gata! L-am dovedit pe "hard". Mi-a solicitat putin rabdarea, dar a meritat osteneala Haha. Nu a mai aparut niciun bug. Vive la France! Haha
Show Content
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)