Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imperial Glory
#41
Bravo! Smile

Am o intrebare. Atunci cand o tara face un siege intr-o capitala rivala, sta cu toate trupele, sau doar cu una? Tare imi e ca am stricat ceva prin fisiere. Sad(
Saxony a atacat Hanover, prima tura a stat cu toate 3, urmatoarea a retras 2. Sad(
Sup
replyReply
#42
(07-20-2012, 10:01 PM)Warhell Wrote: Am o intrebare. Atunci cand o tara face un siege intr-o capitala rivala, sta cu toate trupele, sau doar cu una?

Uneori le retrage pe toate si intrerupe asediul.
replyReply
#43
Oh Doamneee.........
Sup
replyReply
#44
Progresul meu cu Prusia:

Show Content
Sup
replyReply
#45
(07-21-2012, 05:04 PM)Warhell Wrote: Progresul meu cu Prusia...
Am vazut ca ai resurse "garla", mai putin bani. Poti sa intrerupi progresul tehnologic din meniul jocului si sa transformi in bani "bugetul" imperiului. Progresul tehnologic stagneaza, dar folosesti resursele de care dispui pentru a-ti acoperi cheltuielile de razboi. Trebuie sa ai grija sa nu uiti ca "investitiile" sunt deturnate exclusiv catre "banca nationala" Haha. Daca uiti ramai in "evul mediu" Haha. Cateva luni poti sa renunti la progres si dezvoltare ca sa-ti faci vreo trei armate bune. Daca iti asiguri granitele cu armate bune si aliante intelepte poti sa reorientezi investitiile spre progres si dezvoltare si poti depasi tehnologic celelalte tari. Intre timp mai cuceresti cateva tari invecinate ca sa-ti sporesti resursele, si asa mai departe.
Eu am neglijat putin aspectul modernizarii si m-am trezit fata in fata cu trupe moderne si dichisite, dar le-am "dovedit" cu cavaleria usoara, bineanteles Grin.
Cea mai tare batalie am dat-o intre 2 poduri situate pe un rau, undeva in Europa... "Batalie dificila" mi-a zis, de la inceput. Nici nu incepuse lupta si mi se spunea ca "armata (mea) a fost anihilata" Haha. I-am alergat pe "adversari" cu cavaleria usoara pana i-am zapacit. Am pierdut niste tunuri si cateva unitati de infanterie, dar husarii mi-au adus victoria. A fost amuzant. Imi pare rau ca n-am filmat lupta. A fost de departe cea mai interesanta experienta pe care am "trait-o " in jocul asta.
replyReply
#46
Era Ungaria..Grin

Era un turn pe o parte?

Multumesc pentru informatie.
As vrea sa scap de problema aia cu asedierea..de ce isi tot retrag aia armatele...deci ma dispera.
Sup
replyReply
#47
(07-21-2012, 10:16 PM)Warhell Wrote: Era Ungaria..Grin

Era un turn pe o parte?

Multumesc pentru informatie.
As vrea sa scap de problema aia cu asedierea..de ce isi tot retrag aia armatele...deci ma dispera.

Nu stiu unde era Haha. Am o problema cu detaliile...Grin
Ce are daca isi retrag armatele? Tu iti vezi de treaba ta. Cel mai aiurea e sa faci consulat intr-o tara, sa negociezi cu ei pentru anexare, si cu o luna inainte de anexare sa o invadeze aliatii tai Haha. Am patit chestia asta. Nu poti sa-i ajuti pe asediati decat daca ai optiunea sa le trimiti ajutor militar, daca ai de unde. E frustrant... But shit happens Haha.
replyReply
#48
Nu suport sa vad AI-ul prost. Vreau adversari adevarati..teritorii mari, nu vreau sa biruiesc pe spatele unei super puteri ale acelor vremuri foarte usor. Vreau sa nu ma plictisesc.
Sup
replyReply
#49
(07-21-2012, 10:33 PM)Warhell Wrote: Nu suport sa vad AI-ul prost. Vreau adversari adevarati..teritorii mari, nu vreau sa biruiesc pe spatele unei super puteri ale acelor vremuri foarte usor. Vreau sa nu ma plictisesc.

Mie nu mi-a lasat impresia ca AI are scapari majore. Probabil ca tara respectiva si-a retras armata ca sa se apere in alta parte. Si eu am facut chestii asemanatoare. Mai ales cand atacam capitale importante. Faramam armata si ma retrageam intrerupand asediul ca sa nu-mi moara slodatii de foame Haha. Ai vazut cata haleala se consuma in "deplasare" Haha.
replyReply
#50
Nu e adevarat..Franta a atacat Hanover, nu a fost in razboi cu nimeni altcineva. Francezii le-au nimicit armata, dupa care au retras tot inafara de o trupa..:| Dupaia peste cateva ture o retrage si pe aia, dupa care merg inapoi si o iau de la capat..
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)