Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imperial Glory
#51
(07-21-2012, 10:47 PM)Warhell Wrote: Nu e adevarat..Franta a atacat Hanover, nu a fost in razboi cu nimeni altcineva. Francezii le-au nimicit armata, dupa care au retras tot inafara de o trupa..:| Dupaia peste cateva ture o retrage si pe aia, dupa care merg inapoi si o iau de la capat..
Poate ca mureau de foame, cum am patit eu Haha. Nu stiu ce sa zic, eu am incercat sa profit de erorile AI daca au existat. Pentru ca si AI a profitat de greselile mele aproape de cate ori a avut ocazia. Daca joci cu Prusia inseamna ca ai reinstalat jocul curat, fara moduri sau tot te-ai mai jucat prin fisiere?
replyReply
#52
L-am reinstalat pentru ca am facut o prostie si n-am putut sa o remediez. Tarile alea mici faceau relatii 100 cu toti..:|
Si nu stiam ce sa mai modific..si in plus m-am saturat si de Moldova. Poate dupa ce am sa termin cu Prusia, am sa fac eu un mod care sa includa doar Moldova, fara Elvetia, Hanovra, etc.
Este acel tutorial pe site-ul ala..
Sup
replyReply
#53
Ieri am fost liber si am jucat toata campania intr-o zi Haha. Mi-am luat portia de Imperial Glory pentru cateva luni. Cred ca nu-l mai joc pana anul viitor...
replyReply
#54
(07-21-2012, 11:15 PM)old nick Wrote: Ieri am fost liber si am jucat toata campania intr-o zi Haha. Mi-am luat portia de Imperial Glory pentru cateva luni. Cred ca nu-l mai joc pana anul viitor...

Oh..pacat..am facut atatea pagini impreuna...Haha
Chiar nu stiu cum ai putu sa-l joci intr-o zi. Eu daca joc 2..maxim 3 ore nu mai pot. Trebuie sa iau o pauza. Grin
Sup
replyReply
#55
(07-21-2012, 11:28 PM)Warhell Wrote: Oh..pacat..am facut atatea pagini impreuna...Haha
Chiar nu stiu cum ai putu sa-l joci intr-o zi. Eu daca joc 2..maxim 3 ore nu mai pot. Trebuie sa iau o pauza. Grin
Pai putem sa mai discutam. L-am jucat de prea multe ori asa ca il dovedesc relativ usor. Si nu ma plictisesc deloc pentru ca de fiecare data abordez diferit lucrurile. Ma mai reped, mi-o mai fur...Haha
Poate mai facem un multiplayer intr-o zi ...Grin. Tu cu Prusia si eu cu Franta Grin.
replyReply
#56
Categoric. Lasa aici un mesaj cand esti liber si jucam.
Sup
replyReply
#57
Rusia a inceput sa anexeze militar (insfarsit am rezolvat faza Grin) imperiul otoman, Suedia si Moldova...asa ca am format o super coalitie cu Austria, Lombardia (astia aveau Grecia si Balcanii Haha) si Danemarca.
Danemarca a eliberat Suedia, Austria a eliberat Moldova, dar dupa au anexat'o la ei, iar eu am cucerit doua teritorii fara lupta..Haha S-au retras la capitala. Two Sicilies au atacat si ei si au anexat Moscova. =))
Din ce tara isi facuse saracii..au ajuns sa ramana la 2 teritorii..Wink)
Am anexat si Hanovra si am facut cum ai zis tu si m-am imbogatit Haha.
In prima faza mi-am terminat constructile din prima era, am mai facut ceva armata si dupa am continuat cu cercetarile.
Singurele batalii ce le-am purtat in razboiul cu rusii au fost cele navale pe care le-am castigat. Pe final au format o coalitie cu britanicii..si ei au anexat Hanovra (pasnic..totusi nu mai se foloseste des) [asta era inainte sa fi anexat Hanovra], atunci am facut pace cu rusii si mi-am mutat trupele la Hanovra..i-am batut si i-am anexat pentru mine. Grin

Asa arata harta:
Show Content
Sup
replyReply
#58
(07-22-2012, 02:13 PM)Warhell Wrote: Asa arata harta: ...

Incepe sa arate bine Grin.
replyReply
#59
ma puteti ajuta si pe mine sa fac Imperiul Otoman la imperial glory?
replyReply
#60
http://downloads.tafn.info/details.php?file=19
Mai multe ţări din care poţi să-ţi alegi .. inclusiv Imperiul Otoman.
Conţine un readme după care trebuie să te iei dacă vrei să-l faci să funcţioneze corect.
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)