Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lumea/Povestea RPB
#1
Ce poveste credeti ca va avea RPB? In ce locatii se vor desfasura aventurile jucatorului? Ce ghilde credeti ca va intalni? Aici puteti spune tot ce credeti ca va fi in noul proiect al Pyrahna Bytes.
replyReply
#2
Eu cred ca noi o sa fim un tip simplu care ajunge intr-un arhipelag in care doua factiuni se lupta, una fiind rebeliunea, si una facand parte dintr-un regat mai mare.
Acesti oameni se roaga la niste zeitati, dar dintr-un motiv straniu, zeii nu au mai aparut in arhipelag. Acest motiv este chiar insula din mijlocul arhipeleagului, care este o insula vulcanica.
O ghilda de oameni priceputi, numiti Inchizitia, vor studia acest fenomen.
Deci vor fi, dupa parerea mea, 3 factiuni:
Royal - cei care sunt locuitori normali.
Rebelii - cei unde sunt si banditi printre ei.
Inchizitia - cei care ar fi magicienii jocului.
replyReply
#3
Cum a zis si @Helper, cu insula vulcanica, intr-un arhipelag... Dar de ce nu ar fi pe harta tot arhipelagul, vreo 3-4 insule de care sa apartina cate 1 sau 2 insule mai mici... Ar fi fain...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#4
Nu stiu ce sa zic, dar cred ca va fi mai bun decat Gothic 4. Eu cred despre PB ca sunt mult mai talentati decat cei de la Spellbound. Abia astept jocul RPB. Sunt fan Gothic si Piranha Bytes, dar sper ca si Spellbound sa faca treaba buna cu Gothic 4. :--Dd--:

Eu cred ca va fi ceva gen Gothic, dar va avea si alte elemente, in plus.
replyReply
#5
Da mai este pana apare... :-$-: Pana atunci va trebui sa ne multumim cu cateva trailere, poze si un demo...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#6
Nici cu alea nu ne putem multumi. Pana acum au aparut doar cateva desene si cateva interviuri. Nimic mai mult.
Si eu ma gandeam ca tot arhipeleagul sa fie in joc. Dar ziceam ca insula vulcanica e cea ciudata dintre ele.
Probabil vor exista doua tabere: Orasul cel mare, unde vor sta oamenii si Inchizitia, si tabara rebela. Sau rebelii ar putea sa fie imprastiati in mai multe tabere.
replyReply
#7
Care dintre voi a jucat Jade empire sau Two Worlds... Ambele au peste 200 de finaluri... (Asa am auzit.) Ce ar fi ca si RPB sa aiba macar 10-20 de finaluri... L-ar face un joc mult mai complex decat Gothic 3 si Gothic 4, la un loc, unde in fiecare sunt 3 finaluri...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#8
Pai mie nu mi-a placut faptul ca Gothic 3 are 3 finaluri. Mai bine a fost ca in Gothic 1 si 2 - un final, dar unul bine facut decat la Gothic 3 - 3 finaluri prost realizate.
replyReply
#9
Ar fi prea sec sa fie doar doua tabere... Dar ar putea fi 2 factiuni, de care sa apartina mai multe guilde... Cum a zis si @Helper:
Royal si rebelii...
Royal:
- armata regelui, cu mai multe grade...
- Inchizitia sau magii...
- si altele.
Rebelii:
- rebelii (la propriu).
- banditii...
Si ar fi fain sa fie si mai multe.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#10
Mie miar placea idea. Cu cat mai multe guilduri definitive, cu atat de multe ori reluam jocul de la capat, :-D-: ca in Gothic 1 si 2. Pariez ca ati reinceput doar ca sa fiti intr-un alt guild.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)