Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nu stiu sa inot
#1
Numele spune tot. Are cineva sfaturi despre cum as putea invata fara sa iau clase de inot(ca n-am bani pt aia)?
replyReply
#2
hm.. deci in primul rand e INOT. pentru ca dublu N se foloseste doar la cuvintele care incep cu N. [nebun -> innebunesc] multi fac greseala cu INNOT.
in al2lea rand. nici eu nu stiu sa inot. o sa incerc sa invat zilele astea, o sa merg pe la bazin prin piatra si alte orase din apropiere [in roman nu avem momentan, dar noul primar a inceput deja sa faca 2 :>]
na. ma uitam la altii cum fac, si am incercat si eu. eu pot sa inot doar in fata, daca stau pe loc, nu ma pot mentine la suprafata Haha
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#3
(07-22-2009, 04:11 PM)ufy Wrote: hm.. deci in primul rand e INOT. pentru ca dublu N se foloseste doar la cuvintele care incep cu N. [nebun -> innebunesc] multi fac greseala cu INNOT.
in al2lea rand. nici eu nu stiu sa inot. o sa incerc sa invat zilele astea, o sa merg pe la bazin prin piatra si alte orase din apropiere [in roman nu avem momentan, dar noul primar a inceput deja sa faca 2 :>]
na. ma uitam la altii cum fac, si am incercat si eu. eu pot sa inot doar in fata, daca stau pe loc, nu ma pot mentine la suprafata Haha

Scuze de greseala.Cum tot esti mod corecteazo tu,te rog.

Si despre inot,pai nui nik ... am sa fac si eu ca tine ... da mie frica sa nu ma fac de ras Haha
replyReply
#4
stai linistit. eu am 15 ani si nu stiu sa inot =))
si sunt eu mod, dar nu pot sa modific titlurile.
cred Haha
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#5
Nu te faci de ras omule. Mergi la o piscina undeva, la strand si incerci sa inoti cate putin la apa si inveti pana la urma. Asa am invatat si eu ...
replyReply
#6
daca esti destul de inalt [eu am 1.77] poti sa mergi la un bazin decent, gen 1.60 - 1.70 [depinde de inaltimea ta] si sa te impingi cu picioarele in pamant si apoi sa te ghemuiesti, sa nu mai atingi fundul, si sa dai din picioare [trebuie sa gasesti singur metoda] pana cand nu mai dai de fund
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#7
(07-22-2009, 10:08 PM)ufy Wrote: daca esti destul de inalt [eu am 1.77] poti sa mergi la un bazin decent, gen 1.60 - 1.70 [depinde de inaltimea ta] si sa te impingi cu picioarele in pamant si apoi sa te ghemuiesti, sa nu mai atingi fundul, si sa dai din picioare [trebuie sa gasesti singur metoda] pana cand nu mai dai de fund

deci sa invat sa stau la suprafata... am cam 1,70-1,80 deci pot incerca...
replyReply
#8
sa chem salvarea?=))
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#9
Hai ca am modificat eu titlul.
replyReply
#10
sa-mi zici si mie cum =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)