Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cine sunt eu? Dar cine e el?
#1
Threadul e ceva nou pe Worldofgothic Romania. Un thread in care sa incercam sa ne descriem, sa ne destainuim defectele si calitatiile.

Si de ce nu, dupa ce facem asta sau oricand dorim, sa incercam sa ni-l inchipuim si pe cel din jurul nostru. Adica sa ii descriem si pe ceilalti useri, asa cum ne-am format imaginea lor mintala. Defectele si calitatea lor.


Nu o sa incep eu. E un thread benefic pentru sanatatea wogului, care poate sa mai detensioneze situatia de aici.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Nu stiu de ce presimt ca acest thread va fi lasat uitarii de toata lumea..nu toti au curajul sa isi arate calitatile si defectele sale, cat si pe a acelor din jur.

Dar uite ca incep eu..
Am sa incep cu defectele pentru ca sunt mai multe..:
-Mereu vreau ca cei din jur sa se ridice la asteptarile mele.
-Ma enervez usor...chiar si din glume..in special in viata reala.
-Cand e vorba de iertat..iert, dar greu.
-MATEMATICA
-Am multe pretentii la mancare...
-Ma gandesc la ceva..si scriu altceva...s-a observat si pe forum.
Si mai am..dar astea sunt cam principalele. Poate va intrebati de ce n-am pus rasismul..nazismul..? Ei bine, nu le consider niste defecte. Acest lucruri sunt perfect UMANE! Toata lumea uraste ceva..ne mintim singuri daca negam asta.

Calitati..hmm..:
-Istoria este printre cele mai mari calitati ale mele.
-Strictetea limbii romane, desi a mea nu e perfecta 100%.
-Acceptarea adevarului fata de nazism/rasism.
-Priceperea armelor. Pot spune ca am tras de cateva ori cu pusca unchiului meu..Da! Mi-a dat voie..a avut incredere in mine si nu l-am dezamagit.
-Lipsa vicilor.
-Ma integrez usor. Avand in vedere ca am schimbat colegii de scoala de mai multe ori.

Cam asta a fost despre mine..

Si acum ce cred eu despre ceilalti useri.

Terente: Ai o gramada de calitati..esti un om de nota 10.
Kristi: Calitatea ta principala..din punctul meu de vedere este religia. Am observat cat te-ai implicat in thread-urile religioase..si tot ce pot spune este 'respect'!
Roby: Si tu esti de nota 10..rabdator..cumsecade..
Soul: Am avut o parere oribila despre tine acum cateva luni, dar s-a schimbat radical.
Raducu': Ti-am vazut blog'ul..si am vazut acea pasiune....pacat ca nu a continuat si la coltul de WOG.
Zamolxis: Si tu ai multe calitati, istoria..imaginatia..
George: Gamming'ul, muzica..probabil acestea sunt calitatile tale..un defect este limbajul tau.
BV0595: Categoric gamming'ul!
Hegan: Imi place ca in ciuda varstei tale, esti pasionat de istorie, de Napoleon..bravo!
Bogdan: Si tu ai mai multe calitati..si esti la fel un om de nota 10..inca de pe forumul vechi unde ne-am cunoscut. Smile
Old nick: Pe departe esti un om de nota 100..ai dus o viata frumoasa, ai un copil bolnav, dar tu nu renunti..si respect asta. Ai multa experienta de viata, si asta se vede. Smile
Nu am pus prea multe defecte (1) pentru ca nu prea exista...
Sup
replyReply
#3
Ok.. n-am vrut sa fiu primul. N-avea nici un rost sa fiu.

Defectele mele pe care le-am identificat pana acum.
  • critic lumea, cateodata fara a avea motive concludente. Ma bucur ca acest defect nu s-a aplicat si pe wog.ro de cand am venit. Sau asa cred eu.
  • sunt usor de doborat emotional... trebuie doar sa se gaseasca persoana feminina potrivita.
  • gandesc mult prea mult in foarte multe situatii
  • sunt un perfectionist... asta implica de multe ori nebunie...
  • renunt de multe ori la lucruri ale caror rezultat nu-l vad benefic pentru mine

Calitatiile nu le pun cu punctulete pentru ca n-are rost... mai mult m-au interesat defectele mele. Ma simt mai bine ca le-am scos putin din mine.

Astfel, calitati... putere vizuala foarte ridicata. Pot crea o prima impresie dupa felul in care privesc oamenii. Pot sa-mi creez prieteni foarte usor... sunt un om, care se pare, se face foarte usor placut. Motivul nu-l stiu. Ca nu prea caut prieteni, e o alta problema. Incerc sa cred ca nici prea prost nu sunt, dar stiu ca nu imi dau destul interesul pentru educatie. Stiu cum sa interactionez cu multe tipuri de oameni, de la bebelusi pana la oameni in varsta. Stiu cum sa-i fac sa se simta in momente urate.

Am curaj... o calitate care-mi place cel mai mult la mine. De obicei curajul s-a aplicat numai la lucruri 'rele' pana acum. La mini-infractiuni la facultate/scoala, ca sa spun asa.



Despre altii chiar nu-mi dau cu parerea, deoarece nu e politicos. Daca chiar vrea cineva sa stie, ceea ce nu cred, poate sa-mi zica. Cei de pe forum pe care-i apreciez se stiu. Inchei cu o replica a la Base': Va apreciez pe toti.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#4
Sa-ncepem!

Defectele mele:
- Nu-mi place sa mananc orice. :d
- Injur cateodata, fara rost, de pomana.( pot sa ma abtin oricand, dar nu stiu de ce o fac =)) )=>paliu.
- Ma supar usor... si imi revin greu..( in situatii mai grave )
- Nu prea-mi place sa scriu temele, in ciuda faptului ca am medii foarte mari.
- Pierd timp mai mult decat suficient cu calculatorul, desi imi place sportu.
- Pierd timpul afara, pe strazi, stand la colturi.



Calitatile mele:
- Cand incep ceva, ma tin de acel ceva si am pretentia ca toti ce-ncep sa se tina de el.
- Scoala, in ciuda faptului ca nu-mi surade ideea. Nu stiu cum de am mediile pe care le am.
- Nu fumez, nu beau.
- Sunt prietenos.
- Nu sunt inganfat, egoist sau arogant.
- Fac tot posibilul ca persoanele din jur sa ma considere un om cat de cat bun.

Pareri despre ceilalti useri:

Terente: Jos palaria.
Kristi: Daca tu nu vei ajunge langa Dumnezeu, nu stiu cine ar ajunge.
Soul: Nu prea-mi place atitudinea ta, dar o sa ma obisnuiesc.
Old nick: Consider ca esti un om implinit, cu toate cele bune, chiar intelept, si poate, o sa se poate vindeca, vreodata autismul.. Sper. Cred ca asta ar fi cel mai dorit lucru de tine. Ai tot respectul meu.
Warhell: In ciuda faptului ca nu-mi place rasismul, te consider un om bun, stii ceea ce-ti doresti de la viata. Bravo! Am o parere buna despre tine, deoarece ai trecut de o boala, pesimist ce-i drept, dar ai trecut!
Hegan: Imi place ca la varsta ta stii sa scrii destul de gramatical si esti pasionat de istorie... O sa fii un om destul de bun. Sper!
Carnage: Esti un baiat de treaba, te respect, ajuti userii de pe forum cu mare drag, bravo!
Cam atat..
replyReply
#5
Let's hear this Haha

O sa incep cu defectele:

-Incep sa ma cert repede si mult.
-Nu prea le am cu matematica (warhell nu esti singur Haha)
-Uneori fac glume proaste.
-Ma enervez repede.
-Iert prea repede.


Acum calitatile
-Imi place sa rad sa fac glume.
-Nu sunt egoist,zgarcit.
-Nu fumez(urasc fumu de tigara), nu beau,
-Romania(istorie,patriotism)

Pareri despre ceilalti

Roby:Un bun prieten cu care ma inteleg foarte bine.Este de nota 10+90.Foarte prietenos de treaba si haios
Old nick:Te respect.Esti de treaba.Experienta se vede.
Warhell:Baiat de treaba.Imi place adoratia lui pentru Hitler si Germania
Terente:Foarte de treaba.Isi face treaba cum trebuie pe forum.
Carnage:Un tip foarte de treaba ajutator.Ma ajutat de multe ori si il respect.
Ionutz:Nu trebuie sa iti placa atitudinea mea ca oricum eu te urasc.Eu oricum nu te suport foarte sincer.
BV0595: De nota 10 Grin Foarte de treaba.

Cam asta
replyReply
#6
Nu ma asteptam la asemenea pareri din partea voastra despre mine, cu atat mai putin de la Ionut. Smile
Sup
replyReply
#7
DefecteSadcate le stiu)
-nu ma apreciez
-fac cateodate prea multe glume, chiar si cand nu e cazul
-prea sincer uneori
-la fel, matematica ma bate rauHaha

Calitati:
-nu stiu cum, dar reusesc sa,ma inteleg bine cu orice
-imi fac prieteni usor, e partea a doua ca nu sunt in cautare de asa ceva
-sunt destul de darnic
-reusesc sa,nu pot sta suparat mai mult de o zi, cu toate ca nu prea a fost cazul
-reusesc sa,fac lumea sa aiba incredere in mine[cel putin asa cred]

Pareri despre restul:
-despre oldnick, terente si soul nu are rost sa zic,stiu ei deja parerea mea despre ei.
-kristi, doar respect pentru ce ai facut si faci pt forum
-warhell ,er , prefer sa nu zic nimic moment, lasam pe mai tarziu
-hegan, mergem la o bere cand mai crestiHaha
-ionutze, sincer, nici io nu te prea agreez.
-carnage: mai mult la fete decat pe aici>d
-ducipal, sm3k3r de sm3k3r ,sefu la milioane!!
Mai revin cand imi mai aduc aminte de ceva..
-
replyReply
#8
(07-31-2012, 12:22 AM)roby14 Wrote: DefecteSadcate le stiu)
-nu ma apreciez
-fac cateodate prea multe glume, chiar si cand nu e cazul
-prea sincer uneori
-la fel, matematica ma bate rauHaha

Calitati:
-nu stiu cum, dar reusesc sa,ma inteleg bine cu orice
-imi fac prieteni usor, e partea a doua ca nu sunt in cautare de asa ceva
-sunt destul de darnic
-reusesc sa,nu pot sta suparat mai mult de o zi, cu toate ca nu prea a fost cazul
-reusesc sa,fac lumea sa aiba incredere in mine[cel putin asa cred]

Pareri despre restul:
-despre oldnick, terente si soul nu are rost sa zic,stiu ei deja parerea mea despre ei.
-kristi, doar respect pentru ce ai facut si faci pt forum
-warhell ,er , prefer sa nu zic nimic moment, lasam pe mai tarziu
-hegan, mergem la o bere cand mai crestiHaha
-ionutze, sincer, nici io nu te prea agreez.
-carnage: mai mult la fete decat pe aici>d
-ducipal, sm3k3r de sm3k3r ,sefu la milioane!!
Mai revin cand imi mai aduc aminte de ceva..
-

Voi nu ma agreati ca i-am luat partea lui Terente in legatura cu replicile voastre catre alex, nu? Daca nu, doresc sa stiu motivele. Eu am vrut sa fiu prieten cu toata lumea, dar daca voi vreti sa fie asa... Eu imi cer scuze daca v-am gresit cu ceva.
replyReply
#9
Prefer sa,nu imi comentez parerea.
replyReply
#10
Eu insa da.De ce ma ca tu sa injuri si sa nu primesti macar un warn ?E normal eu normal ca nu te suport si chiar sa ma lasi in pace sa nu ma mai bagi in seama.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)