Poll: Va fi o apocalipsa in anul 2012?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
0%
0 0%
Nu.
70.00%
7 70.00%
Nu stiu.
30.00%
3 30.00%
Nu ma intereseaza.
0%
0 0%
Total 10 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2012 - Apocalipsa sau Coincidenta?
#1
Ce credeti despre acest an? Va fi cu adevarat o apocalipsa sau totul e o minciuna? As dori sa stiu parerea voastra despre acest "lucru".
replyReply
#2
o sa revin zilele astea sa scriu randuri intregi despre parerea mea Haha
eu sper ca o sa fie doar shrek care o sa vina dintr-un meteorit Smile
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#3
@UFY:Haha) da sigur Haha

Dumnezeu hotaraste asta Smile
[Image: 242idki.png]
replyReply
#4
bullshit.
replyReply
#5
Cine stie necro ia spunene tu ce crezi
Smile
[Image: 242idki.png]
replyReply
#6
Apocalipsa nu se va intampla intr-un moment anume ci deja este in desfasurare.Nu spun ca in 2012 nu se va intampla nimic dar cu siguranta nu atunci este sfarsitul lumii.
replyReply
#7
sunt cateva... zeci... de teorii...
sunt niste teorii care afirma ca lumea va trece intr-o alta dimensiune, respectiv 4D, or kind of
unele care afirma ca pamantul va trece intr-o alta faza de dezvoltare unde doar oamenii buni vor supravietuii
unele care spun ca va veni un meteorit si bla bla bla
unele care spun [daca ar fi apocalipsa dupa biblie] ca s-ar desfasura in 12 zile...
si toate cele
sau am eu teoria mea ca vine shrek dintr-un meteorit b-)
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#8
„Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl. Cum s-a întâmplat în zilele lui Noe, aidoma se va întâmpla şi la venirea Fiului omului. În adevăr, cum era în zilele dinainte de potop, când mâncau şi beau, se însurau şi se măritau, până în ziua când a intrat Noe în corabie, şi n-au ştiut nimic, până când a venit potopul şi i-a luat pe toţi, tot aşa va fi şi la venirea Fiului omului." (Matei 24,36-39)

Dupa cum scrie mai sus, nici un om nu poate afla acest lucru, si Dumnezeu va avea grija ca tot ce este scris in Biblie sa se adevereasca...
replyReply
#9
in biblie scria ceva undeva de cele 12 zile ale apocalipsei, ca in ziua x seaca pamantul, ca in ziua y tot ce este verde putrezeste si nu mai stiu eu ce...
ma rog... potopul lui noe nu a fost pe TOT pamantul... vom vedea...

necro, ai auzit de numarul 23? :>
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#10
Da, stiu, si este o simpla coincidenta...
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Apocalipsa, 666, Mark of the Beast, Anti-Christ Kristi 78 26,033 10-11-2011, 05:41 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)