Poll: Este Barack Hussein Obama antichristul?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
28.57%
2 28.57%
Nu.
57.14%
4 57.14%
Nu stiu.
0%
0 0%
Nu ma intereseaza.
14.29%
1 14.29%
Total 7 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Is Barack Hussein Obama the Anti-Christ?
#21
Interesant. A ascultat tot. Parte stiam deja dar unele lucruri mi-au fost clafiricate Grin.

Acum cred ca anticristul nu e o institutie nici o persoana. E Satana. Pentru ca ea trage sforile ... Ea manipuleaza pe toti pentru asi implini dorintele ... oricum, intelegeti voi Grin.
#22
Exact Smile da` nu mias dori ca obama sa fie antichrist Grin.
[Image: 242idki.png]
#23
Vai Necro pai te contrazici singur.
1) Ne dai dovezi ca obama e antichristul, WoW dar priviti dovezile !!1 (conspiratii din acestea sunt cacalau pe net).
Nu apar imaginea lui Obama, ma doare fix in pix de politica si avatarele astea de ***** din societate ca si: obama/angelina jolie/ MJ/becali what ever..
2) In alt thread tot tu spui ca sfarsitul lumii nu il stie nimeni si ca atare nu putem da nici macar o valoare in timp ca 'SF-ul' va avea loc "candva".
3) Pai daca vorbim de antichrist atunci luand in considerare ca valoarea unui om este de aprox 70 ani (asta in caz ca desemnatul antichrist nu este un specimen fabulos care poate trai foarte multi ani) rezulta ca sfarsitul lumiii este foarte apropiat si ar trebui sa dam de veste peste hotare ca peste cca 70 ani ne prapadim toti ZOMG.

Daca crezi astfel de baliverne si le acorzi importanta atunci nu-i de mirare ca la fel ca si experienta ta despre dumnezeu nu este decat un imprumut de la stimabilii parinti/preoti sau cum se numesc in religia neoprotestanta, si nu vreau sa invinuiesc pe cineva de ceva.

Este o diferenta imensa sa ai experienta lui dumnezeu adica sa fii in comuniune cu dumnezeu si alta e sa rostesti cuvinte din biblie/sa vorbesti despre faptele minunate a lui Isus etc sa dai impresie ca suntem pocaiti si noi slujim cuvantul lui dumnezeu. Oricine poate face asta.
Esti un ipocrit daca pretinzi ca esti cu adevarat crestin/religios fiindca mergi la biserica/casa lui dumnezeu, citesti fraze din biblie, strigi in stanga si-n dreapta ca dumnezeu e asa si asa (ma refer la aspectele pozitive).

Eu sugerez sa te ocupi de religiozitatea ta fiindca pana la venirea lui Hristos mai ai de pacatuit cum facem dealtfel toata lumea.
E valabil pentru toti care se cred "Invatzacei in taina Domnului"
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
#24
(10-20-2009, 07:18 PM)Hestia Wrote: In alt thread tot tu spui ca sfarsitul lumii nu il stie nimeni si ca atare nu putem da nici macar o valoare in timp ca 'SF-ul' va avea loc "candva".

Da. Si unde ma contrazic in cadrul acestei fraze? :-?

(10-20-2009, 07:18 PM)Hestia Wrote: Pai daca vorbim de antichrist atunci luand in considerare ca valoarea unui om este de aprox 70 ani (asta in caz ca desemnatul antichrist nu este un specimen fabulos care poate trai foarte multi ani) rezulta ca sfarsitul lumiii este foarte apropiat si ar trebui sa dam de veste peste hotare ca peste cca 70 ani ne prapadim toti ZOMG.

In primul rand, exista DOUA fiare, nu una... Si apoi titlul thread-ului se termina cu semnul intrebari ("?"), asta inseamna ca e o intrebare ... pentru ca vreau sa va aflu parerea (in caz ca nu e totul clar).

(10-20-2009, 07:18 PM)Hestia Wrote: Daca crezi astfel de baliverne si le acorzi importanta atunci nu-i de mirare ca la fel ca si experienta ta despre dumnezeu nu este decat un imprumut de la stimabilii parinti/preoti sau cum se numesc in religia neoprotestanta, si nu vreau sa invinuiesc pe cineva de ceva.

Haha))) Dar, gandeste-te putin, asa pot sa spun si eu ca ateismul tau este un "imprumut de la stimabilii parinti" --- Si apropo de asta, cum poti sa dovedesti ca Dumnezeu nu exista, ca tot ce este scris in Biblie este gresit, neadevarat?

[quote='Hestia' pid='15952' dateline='1256055513']
Este o diferenta imensa sa ai experienta lui dumnezeu adica sa fii in comuniune cu dumnezeu si alta e sa rostesti cuvinte din biblie/sa vorbesti despre faptele minunate a lui Isus etc sa dai impresie ca suntem pocaiti si noi slujim cuvantul lui dumnezeu. Oricine poate face asta.

Eu nu incerc sa dau nici-o impresie! Si, da, este diferenta intre a fi Dumnezeu si a fi un credincios al Lui, niciodata nu am negat asta.

(10-20-2009, 07:18 PM)Hestia Wrote: Esti un ipocrit daca pretinzi ca esti cu adevarat crestin/religios fiindca mergi la biserica/casa lui dumnezeu, citesti fraze din biblie, strigi in stanga si-n dreapta ca dumnezeu e asa si asa (ma refer la aspectele pozitive).

Nu mersul la Biserica te face credinios sau faptul ca citesti Biblia sau ca "strigi in stanga si-n dreapta ca dumnezeu e asa si asa" ... :
"Nu oricine-Mi zice: „Doamne, Doamne!” va intra în Împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu care este în ceruri." (Matei 7:21)

Si...

"Intraţi pe poarta cea strâmtă. Căci largă este poarta, lată este calea care duce la pierzare, şi mulţi sunt cei ce intră pe ea." (Matei 7:13)

"Dar strâmtă este poarta, îngustă este calea care duce la viaţă, şi puţini sunt cei ce o află." (Matei 7:14)

(10-20-2009, 07:18 PM)Hestia Wrote: Eu sugerez sa te ocupi de religiozitatea ta fiindca pana la venirea lui Hristos mai ai de pacatuit cum facem dealtfel toata lumea.
E valabil pentru toti care se cred "Invatzacei in taina Domnului"

Stiu ca voi mai pacatui, nu exista om care sa nu pacatuiasca.

Si inca ceva, pentru limbajul tau la adresa lui Dumnezeu:
"Nu vă înşelaţi: “Dumnezeu nu Se lasă să fie batjocorit.” Ce seamănă omul aceea va şi secera." (Galateni 6:7)
#25
Oricum ar fi naspa sa fie chiar barack obama anti christu:|
[Image: 242idki.png]
#26
Si Hestia, in legatura cu rep -1 pe care mi-ai dat-o:

"(-2)Pentru ca te lauzi prea mult cu religiozitatea ta. (+1) La cap. Gothic ai mai multa experienta."

"Lăudaţi-vă cu numele cel sfânt al Lui" (Psalmul 104 versetul 3) --- Deci reputatia pe care am primita nu este justificata, in alte cuvinte este o forma de razbunare a ta fata de mine pentru ca cred in Dumnezeu sau pentru ca sunt de partea lui Dumnezeu...
#27
Lol la hestia :|
[Image: 242idki.png]
#28
Oricum... asta e discutia voastra si nu este nici un motiv sa fi postat un mesaj privat pe acest thread.
Hestia are dreptul sa dea ce puncte de reputatie doreste. Din aceasta cauza exista si pct. negative.

Deci postul #26 ar trebui sa fie un pm... oricum, de ce ma ostenesc eu degeaba?
#29
(10-20-2009, 09:53 PM)bechristian95 Wrote: Oricum... asta e discutia voastra si nu este nici un motiv sa fi postat un mesaj privat pe acest thread.
Hestia are dreptul sa dea ce puncte de reputatie doreste. Din aceasta cauza exista si pct. negative.

Dar tie iti convine sa-ti de-a cineva rep negativa fara motiv bine intemeiat? [cu toate ca le pot sterge...]

(10-20-2009, 09:53 PM)bechristian95 Wrote: Deci postul #26 ar trebui sa fie un pm... oricum, de ce ma ostenesc eu degeaba?

Da, un Private Message - Public Haha
#30
(10-20-2009, 09:58 PM)Necro Wrote: Dar tie iti convine sa-ti de-a cineva rep negativa fara motiv bine intemeiat? [cu toate ca le pot sterge...]

Daca omul nu te place n-ai ce-i face. Poti invata sa nu-ti pese. Eu nu as da prea multa importanta.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)