Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii Zilnice #8
#11
Haha daca nui poti convinge da-le lectii.. daca era putin intreg cu caputzu de ce sa sinucis ?
#12
Un mic rezumat. Din pacate vor exista persoane incapabile sa inteleaga ca Hitler a fost un psihopat... la fel cum unii chiar cred ca sunt 'urmasi' ai lui Hitler si spera sa readuca in viitor un astfel de regim la viata.

Show Content
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#13
(10-13-2012, 10:28 PM)Cryssalis Wrote: Haha daca nui poti convinge da-le lectii.. daca era putin intreg cu caputzu de ce sa sinucis ?

Ştii că suferea de Parkinson, şi pe vremea aia nu exista medicament? D-asta el la vârsta sa, arata ca un om de 70-80 de ani...mai avea maxim 2..să zicem maxim 5 ani de trăit.
Sup
#14
(10-13-2012, 10:15 PM)Zamolxis1 Wrote: Din nou Kristi si Crysalis se baga intr-o discutie depsre care habar nu au...

Daca tu zici, cine sunt eu sa te contrazic... Stii tu daca am studiat eu viata lui Hitler si impactul asupra societatii pe care l-a avut nazismul, pentru ca sa faci o astfel de remarca ?

(10-13-2012, 10:15 PM)Zamolxis1 Wrote: Invingatorul intotdeauna face istoria. Rasfoiti o carte de istorie de acu 20-30 de ani si dupa aceea cititi-o pe cea care o aveti la scoala. Si o sa vedeti cat de "mult" seamana cele doua.

Ai putea sa ne arati niste exemple de lucruri care s-au schimbat atat de radical in mai putin de 20-30 de ani in cartile de istorie? Si chiar daca s-au schimbat cate ceva, asta ar putea inseamna ca s-au descoperit dovezi noi care au ajutat la elucidarea intr-o anumita masura a unui anume eveniment... te-ai gandit la asta?

Iar la faza cu "Invingatorul intotdeauna face istoria" nu ai dreptate deloc. Ai citit vreo carte de istorie de-a rusilor sau japonezilor ca mai apoi sa o compari cu cea a americanilor?

(10-13-2012, 10:15 PM)Zamolxis1 Wrote: Hitler nu a fost evreu

Poti dovedi asta? Sau doar crezi ca nu a fost evreu.
#15
Kristi ca si cu religia nu vei putea aduce nicio remarca, dovada sau chestii cu adevarat clare la acest argument, pur si simplu. Hitler a fost printre marii cuceritori ai lumii, si-anume printre Cezar, Augustus ,Alexandru Macedon, Napoleon...si bine inteles el. Gandeste-te ca oamenii care il inconjurau au revolutionat lumea prin ceea ce faceau. Goebels parca(spuneti-mi daca gresesc...), el a pus bazele propagandei, intr-o campanie electoral, se desfasoara totul dupa principiile lui. Experimentele lui Mendel, nu zic au fost niste chestii groaznice, niste terori la care au fost supusi nist oameni, dar in anii de experimente, a evoluat medicina cat i-ar fi luat sa evolueze in cateva secole bune, sa nu uitam ca nazistii au inventat rachetele, care fara ele, nu s-ar fi efectuat primul zbor in spatiu(facut mai tarzi de rusi), rachete care daca nazistii mai astepatau cativa ani, castigau razboiul . Cuptorul cu microunde era folosit de nemti la o scara mai mare pentru evrei. Iar americanii l-au adaptat pentru a fi folosit pentru incalzirea mancarii soldatilor. Si multe altele...iar faza cu rasa ariana e iarasi o porcarie lansata de invingatori, care spun partial adevarul. Invingatorul a facut si va face intotdeauna istoria, clar. Exemple se pot observa si acum la razboaiele din Iraq, Afghanistan, Libia...in care s-au inventat povesti cu terorismul, numai pentru a avea un motiv sa intre in tara si sa o destabilizeze. Oricum n-vea rost sa tastez atatea cuvinte ca oricum as zice-o n-am cu cine vorbi.

Nu-mi pasa de doctrina nazista, ci tot ceea ce imi pasa este adevarul...si istoria adevarata.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#16
Hitler a ales sa fie impotriva tuturor cand a ales sa lupte impotriva evreilor. De asta eu consider ca Tara noastra are relatii foarte bune cu Israelul pentru cam reusit sai ascundem de nemti . In orasul meu spre exemplu erau foarte multi evrei,(unul dintre ei, Carol Feldam un scriitor tulcean sia scris viata in perioada razboiului, el fiind un copil) zimi si mie cu ce au gresit oameni aia (rudele lui Feldman care vroiau sa fuga spre Israel cand au fost prinsi si executati de scarbele de Guestup si Ss)?. Nu cred ca un om ca el a influentat istoria "castigătorilor".
#17
Zamolxis, sunt de-a dreptul uimit. Gata, trebuie să ne întâlnim cât mai curând.

@Cryssalis: Gestapo, nu Guestup.
Sup
#18
http://www.worldofgothic.ro/forum/showth...2#pid66602

Haha Cateodata urasc sa am dreptate.

Beowulf, termina cu semnaturile asta, ca ma faci sa ma uit la filmul Beowulf. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#19
uitate! o sa fie o calatorie epica cu dragoni si monstri! Gothic style!
dar cea ce il face unic e povestea si replicile si mai ales ca e o animatie 3D si cea mai buna pana acuma iti garantez ca nu ai sa mai vezi o animatie mai buna ca asta
[Image: Beowulf-movie-18.jpg]
poza din film asta ca nu stiu sa fac spoiler Haha
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
#20
1.Zamolxis esti fan nazi?
2. Warhell, ce religie avea Hitler? Ca nu stiu sigur.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''





Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... Szekemri 1,000 110,889 03-06-2015, 08:26 PM
Last Post: Hydrax
  Discuţii Zilnice 9 Warhell 1,006 192,096 09-13-2013, 10:09 PM
Last Post: Kristi
  Discuţii Zilnice #7 Szekemri 980 201,716 10-13-2012, 08:12 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #6 Zamolxis1 949 144,460 07-12-2012, 12:02 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #5 Carnage 953 155,164 02-14-2012, 06:28 PM
Last Post: Carnage
  Discuţii zilnice #4 Zamolxis1 993 188,443 01-05-2012, 10:51 PM
Last Post: Carnage
  Discutii New Rpg Cryssalis 1,002 298,486 01-05-2012, 08:56 PM
Last Post: Zamolxis1
  Discutii Zilnice #3 Carnage 1,000 217,241 10-18-2011, 07:58 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii Zilnice #2 Raducu' 499 76,876 09-04-2011, 11:06 PM
Last Post: Warhell
  Discutii Zilnice #1 Ducipal 1,020 188,439 02-19-2011, 03:43 PM
Last Post: Raducu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)