Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii Zilnice #8
(01-23-2013, 06:50 PM)Terente Wrote: @Kristi, cum merge cu Bacu'?

La romana si la bio nu prea ma stresez. La romana trebuie doar sa citesc toate operele pentru a fi in stare sa fac un comentariu solid pe baza lor, iar biologia mi-a placut-o din generala si nu consider un efort studiul acestei materii... Examenul de la mate e singurul la care cu greu as scoate un 5 daca ar fi sa-l dau astazi (probabil pentru ca consider matematica de liceu o pierdere de timp. Cand o sa imi foloseasca in viata faptul ca stiu formulele de la derivare si cele de la integrale?... nu planuiesc sa devin profesor de matematica, asa ca nu am nevoie de ele... desi stiu ca asta nu va fi o scuza buna daca voi pica bacu' la mate Haha )... dar mai am 5 luni timp sa ma pregatesc si sper sa-l iau.
Iti urez multa bafta. Eu inca ma gandesc ce sa aleg intre bacul la info si cel la bio.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

Depinde de ce-ti place.Eu la Info o sa dau.
@Zamolxis, vineri am un examen. Il iau si dupa sunt liber sa iti explic.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
Nu am crezut niciodata ca o despartire ar avea puterea sa ma faca sa sufar atat. Am trait pana acum ceva timp cu impresia ca toate fetele sunt la fel... insa se pare ca nu e chiar asa.
Si ce e cel mai ciudat e ca de cand m-am despartit de fosta prietena alaturi de care am avut o relatie de un 1 an si 2 luni nu mai am ochi pentru niciuna, simt ca nu vreau sa imi petrec nici macar 30 de minute din viata alaturi de alta nici macar pentru a-mi satisface nevoile fiziologice.

Chestia care ma raneste in permanenta si care ma face sa nu o uit prea curand pe fosta prietena e faptul ca sunt in aceeasi grupa cu ea la facultate si sunt nevoit sa o vad zilnic de voie de nevoie. (..cu toate ca daca e sa fiu sincer cu mine simt ca in adancul sufletului am o usoara satisfactie cand o vad la facultatee..)

Show Content
În nici într-un caz toate fetele sunt la fel. Credeam şi eu asta, dar m-am înşelat.
Sper să vă împăcaţi, având în vedere că aţi stat atât de mult împreună.
Apropo, doreşti să redeschidem colţul?

BTW: La mulţi ani România!
Sup
La multi ani RomaniaSmile. Desi atunci a fost una mai mica.

As vrea sa va uitati putin prin zona rpg...ca voi pune o mica intrebare, nu de alta dar nu cred ca va accesa cineva daca nu va spun aici.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

Ce una mică?! Cele două principate au luptat sute de ani să se unească, iar în acea zi, însfârşit a fost creată ROMÂNIA.
Degeaba sărbătorim o 'unire mare' pe 1 decembrie, dacă defapt sărbătorim ceva inexistent în momentul de faţă, şi anume România mare!
Până ce românii vor deveni capabili să se reunească sub un singur stat, 24 decembrie este ziua naţională a României pentru mine.
Sup
La multi ani Romania! Traiasca Cuza Voda!
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



Pe aici prin Slatina e un obicei ca in fiecare an de Ziua Romaniei sa se incerce doborarea cate unui record mondial. Ma rog, nu stiu daca s-a intamplat in fiecare an, dar acum 4 ani s-a incercat intrarea in GWR cu cea mai mare hora din lume, iar anul asta cu cel mai mare cor din lume. Prima nu a mers, nu stiu despre a doua. Ah, si evident, participantii sunt 70% elevi care merg acolo obligati-fortati, altfel nu prea se inghesuie lumea, cu toate ca initiativa nu e rea.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... Szekemri 1,000 113,592 03-06-2015, 08:26 PM
Last Post: Hydrax
  Discuţii Zilnice 9 Warhell 1,006 193,951 09-13-2013, 10:09 PM
Last Post: Kristi
  Discuţii Zilnice #7 Szekemri 980 203,217 10-13-2012, 08:12 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #6 Zamolxis1 949 145,998 07-12-2012, 12:02 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #5 Carnage 953 156,558 02-14-2012, 06:28 PM
Last Post: Carnage
  Discuţii zilnice #4 Zamolxis1 993 190,135 01-05-2012, 10:51 PM
Last Post: Carnage
  Discutii New Rpg Cryssalis 1,002 299,895 01-05-2012, 08:56 PM
Last Post: Zamolxis1
  Discutii Zilnice #3 Carnage 1,000 219,384 10-18-2011, 07:58 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii Zilnice #2 Raducu' 499 79,549 09-04-2011, 11:06 PM
Last Post: Warhell
  Discutii Zilnice #1 Ducipal 1,020 191,224 02-19-2011, 03:43 PM
Last Post: Raducu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)