Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii despre scoala si liceu
#11
(06-06-2014, 10:44 AM)Terente Wrote: Ce naibii se întâmplă cu școlile generale și liceele din România? Wtf. Am trecut azi prin fața fostei mele școli generale din Făgăraș și ce să vezi.. Au înalțat deștepții un gard de peste 2 metri ca să nu mai poată să iasă nici musca de acolo.

Ce-i cu asta frate? Suntem în anul 2014 și încă asociem școala cu închisoarea? Atât de inculte minți au ajuns să se ocupe de așa ceva?

La voi tot așa e sau e doar pe la mine prin oraș chestia asta?

La liceul unde sunt eu nu avem gard de doi metri, dar avem gardieni. La alt liceu din oras au gard asa cum zici tu, de peste doi metri.
FlowerFlower
replyReply
#12
(06-06-2014, 10:44 AM)Terente Wrote: Ce naibii se întâmplă cu școlile generale și liceele din România? Wtf. Am trecut azi prin fața fostei mele școli generale din Făgăraș și ce să vezi.. Au înalțat deștepții un gard de peste 2 metri ca să nu mai poată să iasă nici musca de acolo.

Ce-i cu asta frate? Suntem în anul 2014 și încă asociem școala cu închisoarea? Atât de inculte minți au ajuns să se ocupe de așa ceva?

La voi tot așa e sau e doar pe la mine prin oraș chestia asta?
Da, cand vrem sa iesim pe poarta bodyguard-ul ne face semn sa sarim gardul.
replyReply
#13
(06-06-2014, 12:20 PM)soul of darknes Wrote: Da, cand vrem sa iesim pe poarta bodyguard-ul ne face semn sa sarim gardul.

Cand vreti sa iesiti inainte de terminarea orelor sau cum? Eu stiu ca la un liceu din Brasov tot asa era un bodyguard care ii speria rau pe aia de acolo, nu alta. Ii oprea cand voiau sa iasa si tot asa.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#14
Inainte de terminarea orelor, chiar mi-e mila de profa de romana, in fiecare vineri are 0 elevi la ultima ora..
replyReply
#15
(06-06-2014, 02:09 PM)soul of darknes Wrote: Inainte de terminarea orelor, chiar mi-e mila de profa de romana, in fiecare vineri are 0 elevi la ultima ora..

Și pe la noi tot așa era la română.. ei sunt atât de proști încât nu pot să vadă că problema e din interior, nu la elevi. Dacă profesorul e îndeajuns de competent/deștept, păi nu pleci de la ora lui fără să-ți fie frică de consecințe. Dar dacă te lasă să faci asta, e problema lor, nu a mea. Deci, să nu facă ei garduri și să pună gardieni.

Noi aveam o profă la română care chiar ne încuraja să plecăm când n-avea chef de oră. Și vorba aia, era colegiu destul de bun.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
Iti dau un exemplu, profu' de fizica, nimeni nu misca la el la ora, daca esti nesimtit la ora lui te da afara si iti da si 2.
replyReply
#17
Poezii la BAC 2014. Haha

De cand am asteptat momentul asta. Acum sa vedeti rezultate.

Inca o am in minte pe fata x care zice: cum sa inveti si poezia pentru BAC? Am invatat restul. Si apoi corul a sustinut-o.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
Asa erau si cei de la mine din liceu: "A nu are cum sa dea Eminescu sau alta poezie... sigur da Ion,Morometii sau alta proza..."

Acest post este in memoria elevilor de clasa a XII a de la liceul Caragiale...

[Image: 10488131_801835433169358_9013650966499016352_n.jpg]


Am revenit cu reactii(unele sunt un pic vulgare,dar nu le stergeti va rog):
Show Content

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#19
(06-30-2014, 10:04 PM)cornel Wrote: Asa erau si cei de la mine din liceu: "A nu are cum sa dea Eminescu sau alta poezie... sigur da Ion,Morometii sau alta proza..."

Am revenit cu reactii(unele sunt un pic vulgare,dar nu le stergeti va rog):
Show Content

Imi plac unele. Mai ales cele cu Eminescu. Smile

Eu am vazut-o pe asta.
[Image: 10492122_754341421271223_1016638399451323422_n.jpg]
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#20
[Image: 600524_553743614687110_1545267400_n.jpg]
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Despre Facultate Carnage 52 21,748 03-03-2017, 12:33 PM
Last Post: Marius Titulescu

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)