Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce joacă lumea - note şi comentarii
#4
Am jucat un pic Dark Void si pare promitator. Ma rog, daca te iei dupa nota celor de la IGN nu e chiar cel mai bun joc, dar au fost cateva chestii care mi-au placut.

Trebuie mentionat de la inceput ca jocul e o clona mai aratoasa de Project Nomads, ceea ce nu e un lucru rau. Ma rog, nu imprumuta decat unele aspecte, cum ar fi posibilitatea de a zbura cu un jet pack si o parte din setting, in rest, povestea e un amalgam de clisee.

Avem gagica frumoasa (dar cam plata totusi, si la propriu si la figurat) si tipul cu muschi, care printr-o coincidenta se reintalnesc pe o insula de langa coasta Americii, de unde pleaca undeva. Nu imi amintesc unde, dar stiu ca au de gand sa treaca prin Triunghiul Bermudelor cu un avion de pe vremea fratilor Wright. Daca va ganditi "mama ce original!", ei bine, nu ati auzit inca partea cea mai tare. O furtuna venita din senin duce la prabusirea avionului *gasps of surprise* pe o insula din Triunghi *people fainting in disbelief*. Si cireasa de pe tort: unde sunt farfurii zburatoare.

Daca povestea nu impresioneaza, macar partea in care zbori si tragi ca nebunul e mai misto. E exact ca Nomads, cu grafica si animatii mai realiste. Bine, va sugerez sa calibrati un pic senzitivitatea mouse-ului, altfel s-ar putea sa fiti destul de greu de pilotat.

Nu am avut timp sa vad prea mult din partea de shooting on foot, care ar fi celalat element cu care se lauda producatorii dar nu pare foarte rea, are sistem de cover si toate cele. Camera e cam ciudat plasata, undeva spre stanga. Nu prea am jucat TPS-uri, dar nu se pune spre dreapta de obicei? In fine, asta nu incurca prea tare.

Ca o concluzie, jocul e slab, dar e misto ca poti sa zbori. Ii dau un 7 ca mi-a adus aminte de Project Nomads si acum mi-e pofta sa caut cateva artefacte...
replyReply


Messages In This Thread
Ce joacă lumea - note şi comentarii - by Bogdan - 10-23-2012, 03:16 PM
RE: Ce joacă lumea - note şi comentarii - by Bogdan - 10-29-2012, 07:09 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)