Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quote of the day
#1
Aici putem sa impartasim si celorlalti citate care ne-au sarit in ochi si care ne/ne-au impresionat odata.

Doctor House:

“Like I always say, there's no "I" in team. There's a "me" though, if you jumble it up.”
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.”
― Charles Bukowski

“Do you hate people?

I don't hate them...I just feel better when they're not around.”
― Charles Bukowski
replyReply
#3
Putem pune orice citate? Daca da atunci:

,,How can be a leader happy, if his own peoples aren;t happy?"-Ghenghis Khan
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#4
" Every shadow no matter how deep is threatened by morning light. "

" Death is the road to awe. "

The fountain.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#5
Ad aspera per astra. - maxima latina.

Adica prin noroi ajungi la stele.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#6
"Omul nu este decât o trestie, cea mai fragilă din natură: dar este o trestie gânditoare. Nu este nevoie ca universul întreg să se înverşuneze împotriva lui pentru a-l zdrobi. Un abur, o picătură de apă sunt de ajuns pentru a-l ucide. Dar chiar dacă universul întreg l-ar zdrobi, omul tot ar fi mai nobil decât cel care-l ucide..."
Blaise Pascal
replyReply
#7
" Everything has beauty, but not everyone sees it. "

E adevarat.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
Imagine every day to be the last of a life surrounded with hopes, cares, anger, and fear. The hours that come unexpectedly will be so much more the grateful.

Horace
replyReply
#9
If someone don't strike first, will be the first striked.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#10
(10-31-2012, 04:20 PM)Hegan Wrote: If someone doesn't strike first, he will be striked first.

Fixed, ce am putut. Poate ar fi sunat mai bine daca era ceva de genul strike first or be striked.

(10-31-2012, 04:20 PM)Mircea Cartarescu Wrote: În adolescenţă, ghemuit în pat, mi se-ntâmpla să citesc uneori de dimineaţă până seara, uitând să mănânc şi aproape şi să respir, pentru că paginile – pe care de fapt nici nu le mai vedeam – descriau oameni adevăraţi, nori adevăraţi, oraşe adevărate, pe când, dacă-mi ridicam privirile, nu vedeam decât jalnice umbre. Îmi dădeam seama că se înserează doar când paginile se făceau roşii ca focul, apoi cenuşii. Drama vieţii mele a început mai târziu, când în locul Cărţii am fost silit să trăiesc realitatea. Mă tem că de-acum încolo nimeni nu va mai locui în cărţi, aşa cum au făcut-o generaţia mea şi cele precedente. Şi că utopia lecturii va rămâne undeva, pe o colină îndepărtată, ca un mare labirint ruinat.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)