Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Elder Scrolls Online
#11
Si pe mine ma lasa rece toata colectia asta de MMO-ciuperci-de-dupa-ploaie (unde ploaia e WoW), dar sunt cateva lucruri care ma fac sa cred ca TESO ar putea fi mai bun. Ziceam in primul post al topicului despre asta.
(10-28-2012, 12:52 PM)Bogdan Wrote: Nu pot sa spun ca sunt mare fan al seriei TES, cu toate ca stilul de joc (open world RPG) e unul dintre preferatele mele. Pe de alta parte, sa ai un joc ca Skyrim pe care sa il joci in multiplayer e mai mult ca sigur un very big win. Imi imaginez doar posibilitatile de costumizare a personajului, cu numarul foarte mare de rase si clase din TES si deja imi sare gandul la unul dintre cele mai bune MMORPG-uri din toate timpurile.
M-ar interesa si partea de combat, sunt curios daca o sa fie pastrat cel din jocurile de pana acum sau se va trece la un combat specific MMO-urilor in care jucatorul doar selecteaza tinta. Au zis ceva despre asta, ca nu imi amintesc?
replyReply
#12
Ar fi putin cam complicat cu combat normal, pentru ca ar trebui calculata fiecare lovitura exact, pe cand la mmo combat se calculeaza toate impreuna, si altfel. Trebuie mai multa putere de procesare, si le trebuie si lor un server mai puternic.
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#13
Got a point there. Daca totusi vor sa faca ceva care sa se ridice peste concurenta sistemul asta de lupta e un must. Singurul joc cu componenta de multiplayer care iti ofera un combat asemanator e Mount&Blade (deci e posibil). Sa speram ca doar ca nu vor sa faca doar o vaca numai buna de muls.
replyReply
#14
Buna asta cu vaca, din pacate asta este adevarul. Pe sistemul Activision/EA, asa vor face toate firmele. Blizzard deja a mai scos un expansion la WoW(de parca n-ar fi toate: +5 nivele, +10 harti, +50 dungeonuri, +200 harti de raid, +9001 dolari pe luna), Ubisoft tinde sa o ia si el pe panta in jos cu sequeluri la orice. Asta e, seriile lungi prind bine la masele de gameri ce vor urmatorul achievement si nu vor neaparat inovatie.

Bine ca mai sunt companii care desi nu stiu sa numere pana la 3, scot inca jocuri bune (cu dedicatie pentru Valve aka Gaben's Company)
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#15
Bai cum adica sa eliberez 60 de GB pentru a instala jocul? Toate jocurile pe care le am instalate nu au atat.
replyReply
#16
now that is one big problem , cel mai mare joc care l-am instalat a fost Tera 30+gb mai nou vad ca si Titanfall 50 Gb i think i need an upgrade What
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  The Elder Scrolls V: Skyrim Szekemri 307 86,351 12-01-2014, 01:41 PM
Last Post: meph144
  The Lord of the Rings Online morpheus 39 11,856 08-02-2013, 09:51 PM
Last Post: DYgYTaL
Wink The Elder Scrolls: Morrowind Robi 8 2,787 12-03-2011, 09:03 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)